Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 508 ) Słyszalny gwizd turbiny w przedziale prędkości 70-90 km


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 508 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gambit

Dyskutant



Dołączył: 18 Lut 2018
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Peugeot 508 SW 2.0 HDi 163 KM Allure
Piwa: 5/3
Wysłany: Nie 18 Lut 2018, 19:27
Temat postu:

Słyszalny gwizd turbiny w przedziale prędkości 70-90 km


Witam forumowiczów!

Jestem świeżym nabywcą Peugeota 508 SW z silnikiem 2.0 HDi 163KM (2012, 153000km)
Moją uwagę przykuł fakt, iż przy prędkościach w przedziale 70-90 km/h słyszalny jest gwizd turbiny przy przyspieszaniu.
W momencie kiedy utrzymuję stałą prędkość (w nadmienionym zakresie) dźwięk ten znika. Chciałbym podkreślić że jest to niezależne od obrotów - otóż przy próbie 'wkręcenia' na obroty rzędu (3500+) przy prędkościach w innych przedziałach aniżeli 70->90 km/h opisany gwizd nie występuje. Nie słyszę 'niepokojących' dźwięków podczas pracy turbiny oraz nie odczuwam braku mocy lub skoków obrotów silnika.

We wtorek (20.02) jestem umówiony na wizytę w ASO w celu sprawdzenia opisanego zachowania, jednak bardzo prosiłbym Was o pomoc w nakierowaniu na możliwe przyczyny. A może jest to normalne dla tych turbin?

Z góry dziękuję!
Powrót do góry
bartek848

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 306
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszow
Posiadane auto: Peugeot 407 2.0hdi,T5 2.5tdi Audi S3 1.8t
Piwa: 25/1
Wysłany: Nie 18 Lut 2018, 21:01
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Słyszalny gwizd turbiny w przedziale prędkości 70-90 km


Rozumiem że problem wystepuje na 4 biegu powyżej 2000
Sprawdz czy to samo dzieje sie na 5 biegu przy tym samym zakresie obrotowym
Powrót do góry
Gambit

Dyskutant



Dołączył: 18 Lut 2018
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Peugeot 508 SW 2.0 HDi 163 KM Allure
Piwa: 5/3
Wysłany: Nie 18 Lut 2018, 21:08
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Słyszalny gwizd turbiny w przedziale prędkości 70-90 km


Dzięki za odpowiedź! Wydaje mi się że nie jest to powiązane ze skrzynią biegów. Testowałem na 3jce i 4ce - zachowanie podobne i zależne tylko od prędkości. Nie chciałem męczyć dwumasy i nie testowałem na 5tce. Masz podejrzanie że to może być właśnie skrzynia biegów? W razie czego mogę sprawdzić tak jak pisałeś.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
bartek848

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Lut 2015
Posty: 306
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszow
Posiadane auto: Peugeot 407 2.0hdi,T5 2.5tdi Audi S3 1.8t
Piwa: 25/1
Wysłany: Pon 19 Lut 2018, 00:23
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Słyszalny gwizd turbiny w przedziale prędkości 70-90 km


Dobrze myslisz
Jeżeli gwizd jest słyszalny tylko na 4 biegu a na pozostałych 5 juz nie, problem raczej dotyczy skrzynie biegów
Druga sprawa to sama turbina
Funkcja przeładowania turbiny działa tylko na 4 5 6 biegu powyżej 1700obr /min, stad wieksze prawdopodobieństwo usłyszenia gwistu
Powrót do góry
Gambit

Dyskutant



Dołączył: 18 Lut 2018
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Peugeot 508 SW 2.0 HDi 163 KM Allure
Piwa: 5/3
Wysłany: Pon 19 Lut 2018, 12:44
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Słyszalny gwizd turbiny w przedziale prędkości 70-90 km


Witam,

Właśnie zrobiłem szybki test. Wygląda na to że ów dźwięk słyszalny jest również na 5-tym biegu. Trudno powiedzieć czy jest to ta sama częstotliwość ale poziom 'hałasu' jest w miarę identyczny (na 3 biegu jest podobnie). Jeżeli chodzi o moje podejrzenia, to wydaje mi się że może być rozszczelniony wąż wychodzący z turbiny do koletora dolotowego. Oczywiście pozostaje pytanie dlaczego ten przedział prędkości, ale tutaj nie mam wiedzy czy przy większych prędkościach tłoczona jest większa ilość powietrza, czy jest to raczej zależne od obrotów, co tłumaczyłoby inne częstotliwości dla opisywanego gwizdu. Ma to jakiś sens?

bartek848 jak to wygląda u Ciebie? Czy dźwięk turbiny jest bardziej słyszalny przy konkretnych prędkościach?

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 19 Lut 2018, 12:44
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
hubson77

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 09 Mar 2016
Posty: 327
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: C4 GP II 2.0 HDI
Piwa: 14/10
Wysłany: Wto 20 Lut 2018, 12:34
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Słyszalny gwizd turbiny w przedziale prędkości 70-90 km


mam 508 z tym samym silnikiem, szczerze mówiąc przy zamkniętych oknach, turbiny w ogóle nie słychać wewnątrz.
mam natomiast problem ze skrzynią, która wydaje dziwne dźwięki przy prędkościach 70-100 km/h głównie przy dodawaniu gazu. dźwięk trochę podobny do turbiny (bardziej kompresora).
Natomiast jeśli myślisz że to turbina, sprawdź wszystkie przewody, pod względem szczelności. Gorszy scenariusz - może turbina się kończy, czego oczywiście nie życzę.
Powrót do góry
Gambit

Dyskutant



Dołączył: 18 Lut 2018
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Peugeot 508 SW 2.0 HDi 163 KM Allure
Piwa: 5/3
Wysłany: Wto 20 Lut 2018, 14:26
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Słyszalny gwizd turbiny w przedziale prędkości 70-90 km


hubson77 to jest właśnie ten dźwięk który słyszę i te same okoliczności. Mówiąc że to problem ze skrzynią, wiesz dokładnie w czym rzecz?

Pozdrawiam.
Powrót do góry
hubson77

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 09 Mar 2016
Posty: 327
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: C4 GP II 2.0 HDI
Piwa: 14/10
Wysłany: Wto 20 Lut 2018, 17:42
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Słyszalny gwizd turbiny w przedziale prędkości 70-90 km


jeszcze tego nie robiłem, bo trochę obawiam się kosztów. Różnie ludzie piszą na forach, jedni że mogą to być łożyska na jakimś "wałku napadowym" (nie wiem czy dobrze pamiętam nazwę) inni, że to tryby już swoje przeszły... regenerowana skrzynia do tego modelu to koszt ok 1500 zł plus wymiana.

jeden kolega z forum miał taki sam problem, kupił używkę za 500 zł i napisał, że problem zniknął.

Mam ten samochód 2 lata i mam wrażenie, że ostatnio hałas się nasilił, przebieg autentyczny 195 tyś. w poprzednim samochodzie też miałem podobną przypadłość (może w trochę mniejszym stopniu) i przejeździłem z tym 5 lat - nic się nie stało.

Przy najbliższej okazji planuję wymienić olej w skrzyni, może cos pomoże, bo na drugą skrzynię na razie nie mogę sobie pozwolić.
Powrót do góry
Gambit

Dyskutant



Dołączył: 18 Lut 2018
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Peugeot 508 SW 2.0 HDi 163 KM Allure
Piwa: 5/3
Wysłany: Sro 21 Lut 2018, 13:32
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Słyszalny gwizd turbiny w przedziale prędkości 70-90 km


Witam,

Jestem już po wizycie w ASO. 'Mistrz warsztatu' stwierdził jednoznacznie że jest to mechanizm różnicowy. Powiedział również że nie ma sensu tego ruszać przy takich objawach - oczywiście dokładna diagnoza jest możliwa jedynie w wypadku rozebrania całej skrzyni biegów (tak czy inaczej winne są łożyska).

Jako iż mam gwarancję na skrzynię biegów będę starał się to naprawić. W sobotę będę wysyłał kosztorys od mojego mechanika do firmy ubezpieczającej i zobaczymy czy zostanie zaakceptowany. Całkowity koszt przewidywany jest na ok 3500zł. Będę dawał znać jak się sprawa potoczy i jakie będą obserwację jeżeli dojdzie do naprawy.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
hubson77

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 09 Mar 2016
Posty: 327
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: C4 GP II 2.0 HDI
Piwa: 14/10
Wysłany: Sro 21 Lut 2018, 14:14
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Słyszalny gwizd turbiny w przedziale prędkości 70-90 km


trochę to niepokojące, że przy takim przebiegu zaczynają się problemy ze skrzynią..
Powrót do góry
Gambit

Dyskutant



Dołączył: 18 Lut 2018
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Peugeot 508 SW 2.0 HDi 163 KM Allure
Piwa: 5/3
Wysłany: Sro 21 Lut 2018, 18:44
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Słyszalny gwizd turbiny w przedziale prędkości 70-90 km


No tutaj należałoby znać przyczynę tego problemu. Opcje są dwie:

- nieprawidłowa eksploatacja przez poprzedniego właściciela
- wada fabryczna elementu/konstrukcji

Z tego co zrozumiałem (wprost nie chcieli powiedzieć w ASO), takie problemy się zdarzają i niekoniecznie wynikają z faktu żę ktoś męczył skrzynię biegów Wink
Powrót do góry
hubson77

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 09 Mar 2016
Posty: 327
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: C4 GP II 2.0 HDI
Piwa: 14/10
Wysłany: Czw 22 Lut 2018, 14:49
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Słyszalny gwizd turbiny w przedziale prędkości 70-90 km


niech się zdarzają, ale nie przy takim przebiegu Smile

sporo tych przypadków ze skrzynią, myślę, że to kwestia niedostosowania podzespołów do mocy, oczywiście użytkownicy również potrafią dopomóc Smile

druga sprawa - teraz jest taki trend, że producent nie przewiduje wymiany oleju w skrzyni manualnej, ciekawe jakby poprzedni właściciel wymienił choć raz, czy teraz miałbym też taki problem... Question
Powrót do góry
Gambit

Dyskutant



Dołączył: 18 Lut 2018
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Peugeot 508 SW 2.0 HDi 163 KM Allure
Piwa: 5/3
Wysłany: Czw 26 Kwi 2018, 12:03
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Słyszalny gwizd turbiny w przedziale prędkości 70-90 km


Witam wszystkich,

Jestem już po naprawie. Winowajcą okazał się wałek atakujący w mechanizmie różnicowym. Zwyczajnie jeden z ząbków był ułamany, natomiast na wielu innych było widać zmęczenie materiału (widoczne przebarwienie). Razem z tym wałkiem wymieniony został talerz 'ataku' (niby sugeruję się wymieniać te dwa elementy razem).

Problem znikł, nie słyszę już tego gwizdu/wycia przy przyspieszaniu (prędkości od 70 - 100).
Co ciekawe, pojawił się nowy dźwięk, lub wcześniej go ignorowałem.. Przy hamowaniu silnikiem z prędkości ok 90 do 75 słyszalny jest gwizd pochodzący ze skrzyni biegów. Zwróciłem uwagę na ten fakt przy odbiorze auta, jednak powiedziano mi że jest to kwestia jakiejś regulacji i ta skrzynia tak ma Smile (ponoć słyszalne też w innych skrzyniach). Dziś jadąc do pracy ów dźwięk był praktycznie nie zauważalny, więc może albo kwestia dotarcia się tych elementów, albo przy większym wietrze jest większy gwizd Very Happy Tak czy inaczej odpuszczam ten temat - zapewniono mi że mechanicznie wszystko jest sprawne (cała skrzynia rzekomo była sprawdzona).

P.S nie było potrzeby wymiany łożysk w mechanizmie różnicowym. Występują tam łożyska wzdłużne, które są bardzo wytrzymałe (co ciekawe ta sama skrzynia montowana jest we Fiacie Dukato).

Elementy oryginalne, koszt samych części 2400zł

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
hubson77

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 09 Mar 2016
Posty: 327
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: C4 GP II 2.0 HDI
Piwa: 14/10
Wysłany: Czw 26 Kwi 2018, 12:42
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Słyszalny gwizd turbiny w przedziale prędkości 70-90 km


Dzięki za rzeczową informację. ale koszty naprawy powalają.
Powrót do góry
Konrad Wawa

Dyskutant



Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 77
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa

Piwa: 2/2
Wysłany: Czw 26 Kwi 2018, 15:58
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Słyszalny gwizd turbiny w przedziale prędkości 70-90 km


Zostają trzy wyjścia dla aut , które nie są objęte gwarancją - zakup regenerowanej skrzyni i oddanie starej (zapewne koszty regenerowanej są zbliżone naprawie w serwisie, ale pamiętajmy, że oddajemy starą w zamian i stąd niższa cena zakupu regenerowanej.

Zakup używanej skrzyni tylko jest ryzyko czy nie trafimy na taką samą - wiele osób nawet nie zwraca na to uwagi obstawiając, że to naturalny dziwek pracy układu napędowego i sprzeda nam ją jako sprawną

Pozostawienie "wyjącej" przy poprawności jej funkcjonowania jedynym minusem jest hałas w określonych przedziałach prędkości - wraz ze wzrostem przebiegu hałas będzie się nasilał
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 508 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 508 »




 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 508 ) Porady, problemy techniczne


Peugeot308

36 300

2016r.

99 170 km

podkarpackie

Peugeot208

45 990

2017r.

51 000 km

śląskie

Peugeot208

50 999

2020r.

31 000 km

lubelskie

Peugeot807

35 900

2012r.

200 000 km

śląskie

Peugeot407 SW

23 900

2011r.

247 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System