Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 508 ) 2.0 hdi 163KM hybryda komunikat Usterka silnika


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 508 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bartozz135

Czytelnik



Dołączył: 11 Mar 2018
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Peugeot 508
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 11 Mar 2018, 20:21
Temat postu:

2.0 hdi 163KM hybryda komunikat Usterka silnika


Witam.
Mam taki nieciekawy problem z moim autkiem a mianowicie nie odpala.
Zaczne od początku przejechałem się z rana moim autem wszystko normalnie chodziło i działało, gdy wróciłem do domu postanowiłem je dokładnie umyć, odpaliłem auto muzyke i myje.
Po paru godzinach juz od mycia wsiadam do auta i chce je przestawić i zaczyna sie problem kłade noge na hamulec wciskam przycisk start/stop i moje oczy zobaczyły na wyświetlaczu komunikat "Awaria silnika" oraz oboki świecący sie STOP a auto sie nie odpaliło. Pierw co zrobiłem poszedłem czytać rózne fora, instrukcje samochodu, ale nanic się to zdało. Próbowałem odpalić samochód awaryjnie to znaczy włozylem kluczyk elektryczny do czytnika znajdującego sie pod guzikiem start/stop i nic samochód dalej nie odpalił.
Zadzwoniłem wiec do znajomego który podpią się pod samochód wykryto zapchany filtr DPF, poprosiłem go aby usuną ten błąd bo może on jest przyczyną, niestety błędu nie dało się usunąć.
Tu mam pierwsze pytanie, czy przez ten błąd jest to możliwe że autko nie chce się odpalić nawet w trybie awaryjnym?

Przypomniałem sobie że podczas mycia zostawiłem autko na zapłonie przez 2h mycia, pomyślałem może tu jest przyczyna.
Połączyłem prostownik do akumulatora i zauważyłem ze jest rozładowany ladoałem go kilka godzin, bez żadnych efektów samochód dalej reagował w ten sam sposób na wyświetlaczu "awaria silnika" i obok na czerwono STOP.
Czuje że pozostało mi tylko odholować autko do elektromechanika i czyszczenie DPFu albo laweta i ASO.
Może ktoś z was się spotkał z podobnym problemem, lub ktoś wie jak ten problem rozwiązać.
Powrót do góry
mimi31

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2016
Posty: 1134
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda Śląska
Posiadane auto: Peugeot 508SW Feline
Piwa: 120/1
Wysłany: Nie 11 Mar 2018, 20:36
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) 2.0 hdi 163KM hybryda komunikat Usterka silnika


A czym były odczytywane błędy? Zawsze podawaj numer błędu jeśli auto nie było skanowane diagboxem tylko jakimś uniwersalnym interfejsem. Zapchany filtr cząstek stałych nie unieruchamia auta.
Powrót do góry
bartozz135

Czytelnik



Dołączył: 11 Mar 2018
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Peugeot 508
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 11 Mar 2018, 21:17
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) 2.0 hdi 163KM hybryda komunikat Usterka silnika


Skanowanie było diagboxem numeru nie pamietam, jeżeli numer jest bardzo potrzebny poprosze znajomego aby sprawdził jeszcze raz. Komunikat był zwiazany z dpfem "przekroczenie wartości dpfu" coś w tym stylu.
Powrót do góry
bartozz135

Czytelnik



Dołączył: 11 Mar 2018
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Peugeot 508
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 11 Mar 2018, 22:54
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) 2.0 hdi 163KM hybryda komunikat Usterka silnika


Jeszcze sie zapytam, czy ten komunikat "usterka silnika" na wyświetlaczu może byc spowodowana rozładowanym akumulatorem lub uszkodzonym? i czy rozładowany akumulator by wykazał diagbox?
Podłączyłem jeszcze raz prostownik i okazało sie że akumulator jest dalej rozładowany chociaż wczesniej pokazywał że jest już podładowany, zostawiam prostownik na noc i zobaczymy czy jutro odpali.
Powrót do góry
mimi31

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2016
Posty: 1134
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda Śląska
Posiadane auto: Peugeot 508SW Feline
Piwa: 120/1
Wysłany: Pon 12 Mar 2018, 10:11
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) 2.0 hdi 163KM hybryda komunikat Usterka silnika


Nie wiem czy komunikat pojawia się przy słąbym aku, ale przy uszkodzonym na pewno. Najlepiej sprawdzić jego napięcie. Diagboxem sprawdzisz stan akumulatora. Jeśli jest uszkodzony to przy rozruchu napięcie spada dość mocno. Jeśli spadnie poniżej 8V to komunikat na pewno się pojawi. Podaj mi numer błędu to zobaczę czy mam serwisówkę do niego. A z hybrydy potrafisz ruszyć?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 12 Mar 2018, 10:11
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
bartozz135

Czytelnik



Dołączył: 11 Mar 2018
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Peugeot 508
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 12 Mar 2018, 11:14
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) 2.0 hdi 163KM hybryda komunikat Usterka silnika


Po całonocnym ładowania mogę stwierdzić że coś jest z tym akumulatorem, jest tak jakby niedoladowany. Hybrydą zdaje mi się że odpala się tak samo tylko trzeba powyłaczac nawiewy grzanie radio itp, ale może jestem w błędzie. Spróbuję podłączyć dzisiaj inny aku i odpalić.

Zaobserwowalem też że lusterka przy otwierania czasami się zacinaly tak jakby nie miały prądu, także ten panel pokazujący prędkość na desce rozdzielczej otwiera się do połowy i chowa się po próbie odpalenia.
Poprosze znajomego żeby jeszcze raz sprawdził mi ten błąd to podam go.

Trop chyba mamy dobry z tym akumulatorem,
mam nadzieję że to tylko on a nie nic powazniejszego
Powrót do góry
bartozz135

Czytelnik



Dołączył: 11 Mar 2018
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Peugeot 508
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 12 Mar 2018, 14:32
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) 2.0 hdi 163KM hybryda komunikat Usterka silnika


Podłączenie innego akumulatora nic nie dało, więc to raczej nie jego wina. Zauważyłem nową żecz a mianowicie po odpaleniu samego zapłonu usterka nie jest widoczna klikając przycisk "check" dostaje informacje o przeglądzie oraz o braku usterek natomiast po próbie odpalenia dopiero zostaje pokazana ta usterka silnika. Pierwszą diagnostykę komputerem robiłem z kolegą tylko na zapłonie gdy jeszcze nie był pokazany ten błąd na wyświetlaczy samochodów.
Dopiero jutro albo wieczorem będę miał możliwość podłączenia go jeszcze raz i sprawdzenia czy nie wyskoczy inny błąd na kompie.

Probowalem go odpalić na hybrydzie nic nie dało. Moze to coś z rozrusznikiem? Ale nie ma co gdyby pierw trzeba jeszcze raz podłączyć kompa i teraz po próbie startu.
Powrót do góry
bartozz135

Czytelnik



Dołączył: 11 Mar 2018
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Peugeot 508
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 14 Mar 2018, 17:12
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) 2.0 hdi 163KM hybryda komunikat Usterka silnika


Błędy jakie mi wyskakuja:
P1445 - Dawka wtrysnietego dodatku do filtra cząstek stałych przekroczyła maksymalna wartość programowa. Filtr cząstek stałych musi być wymieniony. - stały

P0215 - sterowanie główne przekaźnika, słabe działanie przekaźnika ECU nie jest zasilany tak jak powinien być - nieciagly

Samochód dalej mi nie odpala, błędów nie da się usunąć. Czekam na propozycje co mógłbym w takim wypadku zrobić, i czy te błędy to coś bardzo poważnego?
Powrót do góry
wox

Czytelnik



Dołączył: 01 Lip 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): sulechow
Posiadane auto: 508
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 09 Lip 2018, 17:43
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) 2.0 hdi 163KM hybryda komunikat Usterka silnika


Witam mam ten sam problem .Jak został rozwiazany pozdrawiam
Powrót do góry
lajman

Czytelnik



Dołączył: 22 Paź 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Włocławek
Posiadane auto: Peugeot Partner
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 16 Sie 2018, 12:04
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) 2.0 hdi 163KM hybryda komunikat Usterka silnika


Czy udało się Wam rozwiązać problem? Mam te same błędy i auto również nie odpala
Powrót do góry
przemi77

Czytelnik



Dołączył: 15 Sie 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Peugeot 508 hybrid4
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 16 Paź 2018, 11:11
Temat postu:

problem akumulatora


Witam
bawię sie z tymi samymi objawami. Nie jestem mechanikiem ale kilka rzeczy zauważyłem do tej pory:

1. problemy pojawiają się gdy stan naładowania akumulatora spada poniżej okreslonego poziomu - pierwsze objawy to męczące się lusterka przy otwieraniu ( o ile w ogóle się ruszają), nastepnie błędy hamulca i silnika na wyświetlaczu, czasami mrugająca choinka wszystkich możliwych ikonek, czasami cykanie powtarzane co sekunde podczas próby odpalenia. Mi to sie dzieje po 1 dniu stania auta...
2. nie da sie odpalić samej hybrydy (auto startuje na hybrydzie na trybie automatycznym i zapewne wie że nie ma prądu w akumulatorze rozruchowym)
3. naładownie prostownikiem da się zrobić jak nie jest akumulator rozładowany o dna, a mi sie to kilka razy zdażyło - wówczas pozostaje uruchomienie jedynie przez kable od drugiega auta - to działa ale pojawia sie na wyświetlaczu błąd silnika, można go (chyba) zignorować, bo po zgaszeniu auta i ponownym uruchomieniu błąd znika i nie ma go w zapisanych błędach, więc pewnie głupieje poprzez odpalanie przez kable
4. niestety problem sie powtarza i po dwóch miesiącach zabawy nie znalazłem innego rozwiązania niż zmiana akumulatora i sprawdzenie czy jest to kwestia wyczerpanej pojemności... ( ładowanie ma teoretycznie OK) - mój akumulator ma już 5 lat i na forach sa opinie że to może byc już koniec...

jesli ktoś z was znalazł inną przyczynę, chętnie skorzystam z rady
co do kolegi z zapchanym dpf nie sądzę by to była przyczyna
pozdrawiam,
P
Powrót do góry
kacperkkkk

Czytelnik



Dołączył: 25 Sty 2017
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): rzeszów
Posiadane auto: citroen c5 2008/ c5 2010/ c5 2013/ 508 RXH
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Lut 2020, 10:56
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) 2.0 hdi 163KM hybryda komunikat Usterka silnika


Witam kolegów mam podobny problem błą to P0A35 i P1AC4 - po przejechaniu kilkunastu kilometrów i nagrzaniu silnika wyskakują te błędy i dochodzi do odcięcia silnika elektrycznego. Po ponownym uruchomieniu błąd na chwilę znika i po chwili to samo. Jakieś rady?
_________________
Citroen c5 2.0 hdi 2008 / 508 RXH
Powrót do góry
Karlos75

Czytelnik



Dołączył: 19 Sie 2020
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Limanowa
Posiadane auto: 508
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 19 Sie 2020, 23:22
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) 2.0 hdi 163KM hybryda komunikat Usterka silnika


Witam
Udało się rozwiązać problem ?
Powrót do góry
List Kaperski

Czytelnik



Dołączył: 01 Lip 2021
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: 508 RXH 2012
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 01 Lip 2021, 01:08
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) 2.0 hdi 163KM hybryda komunikat Usterka silnika


Elektryk nie odpala po umyciu samochodu. W artykule z testem samochodu również przeczytałem, że po ulewie odmówił posłuszeństwa. Po kilku godzinach jakby przez chwilę znów działał, a potem lipa. O co chodzi z tą wodą? Elektryka jest zalewana i prąd odcinany?
Powrót do góry
lucek508

Czytelnik



Dołączył: 18 Lip 2021
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: Peugeot, 508, Hybrid4, 2.0 HDI, 2012
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 18 Lip 2021, 19:34
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) 2.0 hdi 163KM hybryda komunikat Usterka silnika


Cześć, podepnę się pod temat.
Mój samochód to Peugeot 508, sedan, Hybrid4, 2.0 HDI, 163 KM, 2012 r, czyli pierwsza generacja.
Ostatnio podczas jazdy pojawił się komunikat na żółto "usterka silnika, zatrzymaj pojazd" i zapaliła się kontrolka service. Dojechałem tak do miejsca docelowego, wracam do auta 10 minut później, chcę odpalić i tym razem już na czerwono "awaria silnika, zatrzymaj samochód" i nawet nie odpalił. Po odczekaniu jakichś 30 minut dalej nic. Odłączyłem więc na chwilę akumulator i podłączyłem ponownie. Samochód odpalił bez błędu, wyruszyłem więc z powrotem do domu, w trakcie jazdy powrotnej znowu na żółto awaria silnika i w trybie awaryjnym dojechałem do domu. Na miejscu podłączyłem pod diagboxa i pojawiły się takie błędy (martwi mnie ich ilość):

P0215 - Główny przekaźnik, przerywany, złe działanie przekaźnika kalkulatora hybrydy
U0167 - Sieć międzysystemowa CAN, błąd odległy, usterka trwała, brak odpowiedzi na żądanie odblokowania

P1AD9 - Układ napędowy
P1A798 - Układ napędowy
P0A0F - Układ napędowy
P1B11 - Układ napędowy, usterka przemijająca, wykrycie braku możliwości użycia akumulatora trakcyjnego

P1AC4 - Układ napędowy, usterka przemijająca, nieudana próba włączenia podzespołu silnika elektrycznego
-prędkość obrotowa alternatora odwracalnego 2430 Obr/min
-napięcie akumulatora trakcyjnego 215,4 V
-prąd akumulatora trakcyjnego -0.1 A
-stan podzespołu silnika elektrycznego: błędny (aktywny w trybie awaryjnym)

P1B0C - akumulator trakcyjny, status przerywany, odchyłka stanu naładowania akumulatora trakcyjnego
- napięcie akumulatora sterowania 11,9 V
- napięcie akumulatora trakcyjnego: wartość niewłaściwa
- prąd akumulatora trakcyjnego 249 A
- stan zdrowia akumulatora trakcyjnego 76%
- stan naładowania akumulatora trakcyjnego 17,75 %
- stan styczników akumulatora trakcyjnego: otwarty

P1B0E - akumulator trakcyjny, status przerywany, ograniczenie mocy akumulatora trakcyjnego
- napięcie akumulatora trakcyjnego: wartość niewłaściwa
- prąd akumulatora trakcyjnego: wartość niewłaściwa
- stan styczników akumulatora trakcyjnego: zamknięty

P1B0B - akumulator trakcyjny, usterka trwała, odchyłka poziomu napięcia akumulatora trakcyjnego
- napięcie akumulatora trakcyjnego: wartość niewłaściwa
- prąd akumulatora trakcyjnego: wartość niewłaściwa
- stan styczników akumulatora trakcyjnego: zamknięty

Bardzo roszę o pomoc w rozwiązaniu problemu, o jakieś nakierowanie. Nie wiem nawet od czego zacząć.
Czy to może być przekaźnik, w związku z pierwszym błędem? A może problem leży po stronie akumulatora trakcyjnego?
Prąd akumulatora trakcyjnego - pokazuje czasami wartości na minusie. To normalne?
Na chwilę obecną auto zachowuje się cały czas tak samo. Jak się uda odpalić, to podczas jazdy wyskoczy "service", wtedy odcina całkowicie napęd elektryczny. Po zgaszeniu już nie odpalę, bo wyskakuje już na czerwono "awaria silnika", chyba że odłączę na chwilę akumulator albo skasuję błędy, które po niedługim czasie znowu się pojawiają.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 508 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 508 »




 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 508 ) Porady, problemy techniczne


Peugeot208

45 990

2017r.

51 000 km

śląskie

Peugeot508

49 900

2018r.

182 625 km

śląskie

Peugeot3008

89 900

2018r.

94 000 km

wielkopolskie

Peugeot208

69 900

2020r.

89 000 km

wielkopolskie

Peugeot508

69 900

2020r.

111 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System