Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot Boxer ) Boxer 2.2 Hdi problem z pradem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot Boxer ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PabloStg

Czytelnik



Dołączył: 14 Mar 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starogard Gdański
Posiadane auto: Peugeot Boxer 2.2 HDI 307 sw
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 14 Mar 2018, 12:19
Temat postu:

Boxer 2.2 Hdi problem z pradem


Drodzy forumowicze mam niebywała zagwostke która chciałbym spróbować rozwikłać przed wizyta u autoelektryka. Zacznę może od początku histori. Mianowicie podczas przejazdu przez działkę u jednego z klientów trafiłem na bardzo miękka ziemie co spowodowało ze auto zapadło się kołami i zawisło na wózku. Czekając na pomoc ze strony kolegi z autem terenowym który miał mnie wyciągnąć do tylu przekręciłem kluczyk w pozycje zapłon i będąc na biegu przypadkowo uruchomiłem rozrusznik autem tylko zabujało i rozrusznik przestał reagować pomyślałem ze zwyczajnie go ugotowałem i będzie potrzebna regeneracja. Gdy kolega wyciągnął mnie z opresji i odpalilismy auto na linie udałem się do domu poczym następnego dnia rano próbując odpalić rozrusznik niereagowal wiec podniosłem pokrywę akumulatora zwarlem przy pomocy pilnika dwie nakrętki przewodów zasilania zaiskrzyło mocno ale rozrusznik zadziałał wiec pojechałem nieswiadom ze spalony bezpiecznik od przewodu pluszowego rozrusznika odpowiadał także za ładowanie. Jeździłem tak cały dzień aż akumulator zwyczajnie wysiadł dotoczylem się do domu odkręciłem przewód zasilania rozrusznika/alternatora zostawiłem auto na noc założyłem rano prowizoryczny mostek z miedzianego drutu zamiast bezpiecznika i podłączyłem przewody zpowrotem jak były przekręciłem stacyjkę wszystko zapaliło się jak zwykle poczym samo zgasłolicznik zaczął dziwnie przeskakiwać a przekaźniki cykać poczym wszystko wyłączyło się jakbym odłączył akumulator. Wniosek gdzieś nastąpiło zwarcie które nagle rozładowało itak słaby akumulator. Teraz pytanie gdzie szukać problemu od czego zaczac?? Dodam ze gdy tylko przytykam przewód pluszowy alternatora iskrzy i gaśnie zegar. Alternator był wymieniany na sprawny z nowym regulatorem dwa lata temu rozrusznik ma założony półroczny elektromagnes lecz szczotki niebyły wnim wieniane.
Powrót do góry
jacek336

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Lut 2014
Posty: 477
Skąd jesteś (miejscowość / region): rzeszów
Posiadane auto: peugeot 407 2,0HDI, 3008 1.6 eHDI
Piwa: 17/2
Wysłany: Sro 14 Mar 2018, 23:01
Temat postu:

Re: ( Peugeot Boxer ) Boxer 2.2 Hdi problem z pradem


Coś to kolego kręcisz. Ani przwód łaczący akumulator z rozrusznikiem ani przewód łaczący alternator z akumulatorem nie są zabezpieczone bezpiecznikiem.
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Czw 15 Mar 2018, 09:12
Temat postu:

Re: ( Peugeot Boxer ) Boxer 2.2 Hdi problem z pradem


Na początek załóż bezpiecznik, przeprosił się nie bez powodu. Przy tak silnym zwarciu możesz sobie spalić inne sterowniki w samochodzie.
_________________
Prosze pytać na pw.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot Boxer ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot Boxer »

Opinie o samochodach Peugeot Boxer - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot Boxer ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


Peugeot407 SW

23 900

2011r.

247 000 km

śląskie

Peugeot208

59 900

2019r.

29 000 km

wielkopolskie

Peugeot208

23 900

2014r.

89 000 km

pomorskie

Peugeot206

6 900

2005r.

142 000 km

śląskie

Peugeot3008

27 900

2012r.

228 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System