Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 407 ) Peugeot 407 Coupe - trzęsienie autem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Silnik iskrowy-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hahmynt

Czytelnik



Dołączył: 18 Kwi 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Peugeot 407 Coupe, 2.2 163 KM, 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Kwi 2018, 21:44
Temat postu:

Peugeot 407 Coupe - trzęsienie autem


Witam. Mam Peugeota 407 coupe, rocznik 2006, silnik benzyna 2.2 163 km + LPG. Po odpaleniu auta i podczas przełączania się na auta na gaz wibruje mi całym samochodem, wyczuwalne jest to na siedzeniu kierowcy. Po osiągnięciu temperatury silnika w okolicach 100 stopni objaw się zmniejsza ale również występuje. Na benzynie również występują wibracje, ale delikatniejsze.

Zauważyłem też, że im mocniej włączony jest nawiew/klimatyzacja, tym bardziej zwiększają się wibracje w kabinie. Dodatkowo występują bardzo delikatne falowania obrotów, zakres - około 700-750. Nie czuć trzęsienia ze skrzyni biegów - gdy jej dotykam, ona się nie trzęsie, na kierownicy raczej też nic nie wyczuwalne. Silnik słychać, że nierówno pracuje, wydech też jakby nierówno.

Auto było u gazownika, tam wypadał któryś zapłon, ale została wyczyszczona listwa wtryskowa gazu + wymiana filtrów gazu + kalibracja i zostałem poinformowany że od tej strony jest wszystko OK, tym bardziej, że na benzynie jest podobnie.

Ponadto wymienione:
- Filtr powietrza
- Świece (Bosch)
- Wyczyszczona przepustnica

Podczas ostatniej wizyty (świece + przepustnica), komputer nie pokazał żadnych błędów. Niby mogę jeździć, no ale czuję, że nie jest idealnie, chcę żeby silnik pracował idealnie, bez trzęsienia. Jakieś sugestie? Kable zapłonowe? Cewka? Poduszki sinika? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Silnik iskrowy-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 407 »

Opinie o samochodach Peugeot 407 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 407 ) Silnik iskrowy-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


Peugeot2008

37 900

2014r.

137 000 km

wielkopolskie

Peugeot508

32 900

2014r.

185 120 km

śląskie

PeugeotPartner

43 900

2018r.

187 888 km

warmińsko-mazurskie

Peugeot307 SW

10 300

2004r.

230 000 km

śląskie

Peugeot3008

89 900

2018r.

30 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System