Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 308 ) Ogrzewanie działa cały czas..



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 308 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
levy87

Czytelnik



Dołączył: 17 Sie 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dąbrowa Tarnowska
Posiadane auto: Peugeot 308 2.0HDi 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 17 Sie 2018, 21:48
Temat postu:

Ogrzewanie działa cały czas..


Witam

Temat rzeka, wiem o tym ale może warto zapytać..

Mianowicie mam problem z grzaniem w moim Peugeocie 308 2.0HDi 136KM z dwu strefową klimatyzacją..

Problem polega na tym, że grzeje cały czas. Na HI klapy się otwierają i grzeje naprawde mocno, natomiast na LO klapy się zamykają ale dalej leci ciepłe powietrze już nie tak ciepłe ale leci. Po włączeniu klimatyzacji zostaje zbita temperatura wylatującego powietrza ale przy upale 35 st. to jednak za mało (powinno przecież lecieć lodowate powietrze, a leci tylko dobrze "zimne"). Rozebrałem te boczki i wygląda na to, że silniczki działają, jedynie od nawiewu nóg uchwylają się dosłownie na milimetr i lubi wtedy gwizdać w aucie.

Drogą dedukcji doszedłem do wniosku, ze grzałka która jest nad nagrzewnicą grzeje cały czas bo wtyczka przy nie jest naprawdę gorąca. Może to wina czujnika temperatury kabiny ?

Klimatyzacja była nabita 2 miesiące temu, sprężarka wymieniona we Francji bo wygląda jak zdjęta z półki...

Może ktoś miał podobny przypadek, albo jakiś pomysł co sprawdzić ?



HELP !!!
Powrót do góry
góral73

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lis 2008
Posty: 693
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: 508 sedan 2012 2,0 HDI 163KM
Piwa: 74/3
Wysłany: Sob 18 Sie 2018, 18:05
Temat postu:

Re: ( Peugeot 308 ) Ogrzewanie działa cały czas..


Podepnij DB , przetestuj klapy
_________________
Posiadam Diagbox-a - pomogę - pisać na PW
Powrót do góry
levy87

Czytelnik



Dołączył: 17 Sie 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dąbrowa Tarnowska
Posiadane auto: Peugeot 308 2.0HDi 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 18 Sie 2018, 18:23
Temat postu:

Re: ( Peugeot 308 ) Ogrzewanie działa cały czas..


W poniedziałek podjadę do znajomego który ma PP, napisze co wyszło z testu. Może on już coś takiego przerabiał..

Byłem u znajomego i wyszła następująca usterka:

Nie otwiera się dolna klapa od nóg oraz nie przełącza się nadmuch ciepłe/zimne po stronie pasażera.

Rozebrałem po prawej stronie tego ślimaka odpowiadającego za górną i dolną klapę łopatki od nóg i już działa mechanicznie bo klimatronik nie otwiera i nie zamyka klap ( tak jakby silniczek nie działał)
Problem jest teraz z tym, że silniczek od gorącego/zimnego powietrza działa jak mu sie podoba, tzn. jak wykręce silniczek i ręką przekręce to dodaje i ujmuje gorącego, ale jak silniczek jest założony to cały czas stoi w jednej pozycji. Przekładałem silniczki i mechanicznie się kręci ale coś nie słucha tego co mu klimatronik mówi. Jedna rzecz mi jeszcze do głowy przyszła, że może czujnik temperatury jest walnięty i on źle steruje tym mechanizmem ?
Powrót do góry
Kristof75

Czytelnik



Dołączył: 22 Maj 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Peugeot 308SW 1.6 120 KM 2010r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 30 Wrz 2018, 14:29
Temat postu:

Re: ( Peugeot 308 ) Ogrzewanie działa cały czas..


levy87 napisał:
W poniedziałek podjadę do znajomego który ma PP, napisze co wyszło z testu. Może on już coś takiego przerabiał..

Byłem u znajomego i wyszła następująca usterka:

Nie otwiera się dolna klapa od nóg oraz nie przełącza się nadmuch ciepłe/zimne po stronie pasażera.

Rozebrałem po prawej stronie tego ślimaka odpowiadającego za górną i dolną klapę łopatki od nóg i już działa mechanicznie bo klimatronik nie otwiera i nie zamyka klap ( tak jakby silniczek nie działał)
Problem jest teraz z tym, że silniczek od gorącego/zimnego powietrza działa jak mu sie podoba, tzn. jak wykręce silniczek i ręką przekręce to dodaje i ujmuje gorącego, ale jak silniczek jest założony to cały czas stoi w jednej pozycji. Przekładałem silniczki i mechanicznie się kręci ale coś nie słucha tego co mu klimatronik mówi. Jedna rzecz mi jeszcze do głowy przyszła, że może czujnik temperatury jest walnięty i on źle steruje tym mechanizmem ?

Witam.Cos czuję że też mam problem sterowaniem zimno/ciepło.Mam pytanie bo wiem gdzie jest nagrzewnica i zdjalem bok i dwie rury są gorące ale na postoju to druga rura wylot jest letnia.Czy to tak ma być?
Obserwowałem pracę silników.Po stronie kierowcy to są tam dwa silniczki to górny się kręcił jak zmieniam temp.Ale dolny bliżej nagrzewnicy to nie kręcił wcale tak samo po stronie pazasera to nie krecił.TO znaczy mam uwalone silniki ?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 308 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 308 »

Opinie o samochodach Peugeot 308 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 308 ) Porady, problemy techniczne


Peugeot5008

32 700

2014r.

236 000 km

mazowieckie

Peugeot3008

32 000

2012r.

199 500 km

śląskie

Peugeot206 CC

6 900

2003r.

156 000 km

śląskie

Peugeot208

60 900

2022r.

28 600 km

śląskie

Peugeot3008

89 900

2018r.

30 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System