Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 508 ) Brak oświetlenia wewnątrz kabiny (courtesy light)



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 508 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mthv

Czytelnik



Dołączył: 23 Kwi 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: 508 2.0 HDI 163KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 22 Wrz 2018, 17:59
Temat postu:

Brak oświetlenia wewnątrz kabiny (courtesy light)


Cześć,
Mam taki problem z oświetleniem wewnątrz kabiny.
Nie działa żarówka główna. Nie świeci ani przy otwarciu drzwi, ani po włączeniu przełącznikiem na sztywno (manualnie) na pozycję ON.
Oświetlenie kierowcy i pasażera (te dwie skrajne żarówki) działają poprawnie - można je włączyć (na włączonym zapłonie).
Oświetlenie z tyłu można włączyć jedynie po zapłonie w sposób manualny - nie zapalają się natomiast po otwarciu drzwi ani po włączeniu manualnym na panelu podsufitki na ON.
Efekt jest taki, że jak gaszę samochód pod domem - w środku ciemno i nie muszę dzieciaki po omacku wypakowywać Sad
Dodatkowo - nie działa ten przycisk wygaszania całego oświetlenie - wciśnięty czy nie - brak różnicy w zachowaniu oświetlenia.
Sprawdzałem bezpieczniki - są OK.
Zasilanie do panelu centralnego dochodzi, lampki żaluzji przeciwsłonecznych - święcą poprawnie. Cała reszta działa (oświetlenie nastrojowe czyli te czerwone ledy).
Zauważyłem, że przełącznik steruje załączeniem żarówki poprzez zamknięcie obwodu do masy, czyli + jest gdzieś sterowany (pewnie z BSI).
Przełącznik działa tak, ze ma zwarcie do masy przez cały czas, a jego ustawienie w pozycji OFF styka też do ścieżki po lewej stronie, a załączenie na ON styka do ścieżki po prawej stronie.
Ścieżki te same z siebie naturalnie mają napięcie ok 5V.

Po wciśnięciu tego przycisku od wygaszania całego oświetlenia - napięcie spada na ok 3,5V więc wygląda mi to na rodzaj sterowania niskoproądowym sygnałem do przekaźnika...
Tyle z moich obserwacji.

Czy macie jakieś sugestie? Bo mi (poza znalezieniem tego przekaźnika) pomysły się skończyły.
Powrót do góry
dexter8821

Czytelnik



Dołączył: 20 Sty 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): gliwice
Posiadane auto: peugeot 508
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 20 Sty 2019, 16:21
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Brak oświetlenia wewnątrz kabiny (courtesy light)


witam Mam pytanie czy udalo sie rozwiazac problem z brakiem oswietlenia kabiny mi po probie wymiany na zarowki led przestalo dzialac oswietlenie wnetrza kabiny na podsufitce. sprawdzilem bezpieczniki i jeden byl spalony wymienilem lecz nic to nie dalo . po zczytaniu bledu z obd pokazalo blad

b162c usterka wejscia przekaznika akcesoriow zasilanych plusem
zwaecie z biegunem dodatnim

czy koledze jakos sie udalo ten problem rozwiac . bede wdzieczny za pomo

mam wersje 508sw 1,6 vti
Powrót do góry
heepis

Czytelnik



Dołączył: 23 Lip 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorzów Wlkp
Posiadane auto: Peugeot 508 SW
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Lut 2019, 13:59
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Brak oświetlenia wewnątrz kabiny (courtesy light)


Witam
Może komuś się przyda, a więc napiszę co u mnie było przyczyną braku oświetlenia w kabinie i na tunelu środkowym górnym.
Wszystko zaczęło się psuć po zmianie żarówek standardowych na ledowe z canbus.
Mianowicie:
Przyczyną było zwarcie na masie, aż elektryk się zdziwił, bo raczej powinno być na plusie.
Podsumowując, musiał pociągnąć nową masę do BSI i do panelu środkowego przy suficie.
Dobrze, że to tylko to, ponieważ często siadają BSI.
Nigdy więcej żarówek LED!!! (W BMW E91, którą posiadałem, wymieniłem żarówki na LED i nie było problemu. Widocznie w Peugeocie elektronika jest czulsza).
Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 508 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 508 »




 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 508 ) Porady, problemy techniczne


Peugeot206 CC

5 900

2003r.

156 000 km

śląskie

Peugeot208

62 800

2018r.

18 000 km

śląskie

Peugeot508

69 900

2020r.

111 000 km

kujawsko-pomorskie

Peugeot807

22 500

2010r.

250 000 km

pomorskie

Peugeot2008

44 900

2016r.

78 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System