Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 508 ) Brak oświetlenia wewnątrz kabiny (courtesy light)



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 508 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mthv

Czytelnik



Dołączył: 23 Kwi 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: 508 2.0 HDI 163KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 22 Wrz 2018, 17:59
Temat postu:

Brak oświetlenia wewnątrz kabiny (courtesy light)


Cześć,
Mam taki problem z oświetleniem wewnątrz kabiny.
Nie działa żarówka główna. Nie świeci ani przy otwarciu drzwi, ani po włączeniu przełącznikiem na sztywno (manualnie) na pozycję ON.
Oświetlenie kierowcy i pasażera (te dwie skrajne żarówki) działają poprawnie - można je włączyć (na włączonym zapłonie).
Oświetlenie z tyłu można włączyć jedynie po zapłonie w sposób manualny - nie zapalają się natomiast po otwarciu drzwi ani po włączeniu manualnym na panelu podsufitki na ON.
Efekt jest taki, że jak gaszę samochód pod domem - w środku ciemno i nie muszę dzieciaki po omacku wypakowywać Sad
Dodatkowo - nie działa ten przycisk wygaszania całego oświetlenie - wciśnięty czy nie - brak różnicy w zachowaniu oświetlenia.
Sprawdzałem bezpieczniki - są OK.
Zasilanie do panelu centralnego dochodzi, lampki żaluzji przeciwsłonecznych - święcą poprawnie. Cała reszta działa (oświetlenie nastrojowe czyli te czerwone ledy).
Zauważyłem, że przełącznik steruje załączeniem żarówki poprzez zamknięcie obwodu do masy, czyli + jest gdzieś sterowany (pewnie z BSI).
Przełącznik działa tak, ze ma zwarcie do masy przez cały czas, a jego ustawienie w pozycji OFF styka też do ścieżki po lewej stronie, a załączenie na ON styka do ścieżki po prawej stronie.
Ścieżki te same z siebie naturalnie mają napięcie ok 5V.

Po wciśnięciu tego przycisku od wygaszania całego oświetlenia - napięcie spada na ok 3,5V więc wygląda mi to na rodzaj sterowania niskoproądowym sygnałem do przekaźnika...
Tyle z moich obserwacji.

Czy macie jakieś sugestie? Bo mi (poza znalezieniem tego przekaźnika) pomysły się skończyły.
Powrót do góry
dexter8821

Czytelnik



Dołączył: 20 Sty 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): gliwice
Posiadane auto: peugeot 508
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 20 Sty 2019, 16:21
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Brak oświetlenia wewnątrz kabiny (courtesy light)


witam Mam pytanie czy udalo sie rozwiazac problem z brakiem oswietlenia kabiny mi po probie wymiany na zarowki led przestalo dzialac oswietlenie wnetrza kabiny na podsufitce. sprawdzilem bezpieczniki i jeden byl spalony wymienilem lecz nic to nie dalo . po zczytaniu bledu z obd pokazalo blad

b162c usterka wejscia przekaznika akcesoriow zasilanych plusem
zwaecie z biegunem dodatnim

czy koledze jakos sie udalo ten problem rozwiac . bede wdzieczny za pomo

mam wersje 508sw 1,6 vti
Powrót do góry
heepis

Czytelnik



Dołączył: 23 Lip 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorzów Wlkp
Posiadane auto: Peugeot 508 SW
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Lut 2019, 13:59
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Brak oświetlenia wewnątrz kabiny (courtesy light)


Witam
Może komuś się przyda, a więc napiszę co u mnie było przyczyną braku oświetlenia w kabinie i na tunelu środkowym górnym.
Wszystko zaczęło się psuć po zmianie żarówek standardowych na ledowe z canbus.
Mianowicie:
Przyczyną było zwarcie na masie, aż elektryk się zdziwił, bo raczej powinno być na plusie.
Podsumowując, musiał pociągnąć nową masę do BSI i do panelu środkowego przy suficie.
Dobrze, że to tylko to, ponieważ często siadają BSI.
Nigdy więcej żarówek LED!!! (W BMW E91, którą posiadałem, wymieniłem żarówki na LED i nie było problemu. Widocznie w Peugeocie elektronika jest czulsza).
Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 508 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 508 »




 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 508 ) Porady, problemy techniczne


Peugeot207 CC

11 500

2009r.

190 000 km

mazowieckie

Peugeot308

47 900

2017r.

120 000 km

śląskie

Peugeot807

30 900

2012r.

215 000 km

śląskie

Peugeot308

49 900

2017r.

72 000 km

wielkopolskie

Peugeot3008

23 900

2010r.

277 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System