Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 407 ) Wszędzie olej? Odma oleju pomocy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Silnik Diesel-układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kruszyn1

Debiutant



Dołączył: 15 Sty 2018
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Peugeot 407 sw 1.6 hdi
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 13 Lis 2018, 22:02
Temat postu:

Wszędzie olej? Odma oleju pomocy


Witam serdecznie, mój lew 407 1.6 HDi 2005r. Przedstawię od początku mój nie pokój.. zacznę od turbiny, wirnik delikatnie ruchliwy jest wzdłuż osi, prawo lewo. Olej widoczny od pokrywy zaworów, po wtryski, w rurze wychodzącej od góry ze skrzyni korbowej. Widoczny dosyć w przepustnicy, w rurze dochodzącej do intercoolera przesiąknięta delikatnie już obejma. Oleju ogólnie ubywało trochę, lecz po wymianie sprzęgła ( podciśnienie turbo jakimś cudem było odłączone i po wymianie podłączone) przestało ubywać ( moze delikatnie). Zapocony pod turbo na filtrze (oleju?).

Czy jest możliwe że turbo lekko przepuszcza ??

Czy odma oleju może byc temu winna tzn zapchana ?? Gdzie znajdę odmę oleju aby ją wyczyścić ?? Bądź wymienić.

Jak spraqdzic czy to nie aby pierścienie bądź coś poważniejszego niż turbo?

Zero błędów w komputerze.

Samochód ogólnie dziwnie czasami potrafi dymić na niebiesko gdy jest rozgrzany i dynamicznie jeżdżę to zaczyna dymić baardzo na niebiesko, nie wiem czy to wypalanie filtra fap się włącza. Strasznie daje olejem wtedy i chmury dymu na niebiesko póki nie zgasze silnika lub przez kilka minut jazdy

Chciałbym najpierw znaleZc i usunąć przyczynę potem go wyczyścić.
Powrót do góry
jackass99

Auto Maniak



Dołączył: 07 Lut 2016
Posty: 1196
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świnoujscie
Posiadane auto: 407 2.0HDI 136KM 04r
Piwa: 92/9
Wysłany: Sro 14 Lis 2018, 09:01
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Wszędzie olej? Odma oleju pomocy


Odma moze byc zapchana , minimalny luz wirnika prawo lewo to norma
Pierscienie sprawdzisz kompresja

Podkladki pod wtryskami szczelne?
Powrót do góry
Kruszyn1

Debiutant



Dołączył: 15 Sty 2018
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Peugeot 407 sw 1.6 hdi
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 14 Lis 2018, 13:49
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Wszędzie olej? Odma oleju pomocy


Jeden wtrysk przecieka, okolice kolektora mokre.

Czy odma znajduje się w pokrywie zaworów ?

Jeżeli nie to gdzie ja znajdę ?
Powrót do góry
jackass99

Auto Maniak



Dołączył: 07 Lut 2016
Posty: 1196
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świnoujscie
Posiadane auto: 407 2.0HDI 136KM 04r
Piwa: 92/9
Wysłany: Sro 14 Lis 2018, 15:16
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Wszędzie olej? Odma oleju pomocy


odma jest zintegrowana z pokrywa , najlepiej ja zdjac i wyczyscic oraz wszystkie rurki , podkladki wymien bo od nich mozesz miec syf, jak i tlok moze wypalic nawet od puszczającej podkładki

https://allegro.pl/pokrywa-zaworow-odma-peugeot-307-308-407-1-6hdi-i7246412883.html można tez nowa kupic w środku jest jakas membrana chyba

po zdjęciu gumowego węża przy turbo duzo oleju sie wylewa ? opary to norma ale jak cieknie mocno to turbo puszcza, sprawdz tez czy masz sitko w wężu olejowym idącym do turbo jak jest wywal lub kup nowy poprawiony bez sitka


silnik 1.6 ma on wadę w postaci odkształcających (ubijających się) podkładek pod wtryskami. przez nie przelatuje nagar do układu smarowania, który może doprowadzić do zablokowania odmy i nawet zatarcia silnika, bedzie tez wywalac syf na zewnatrz silnika przed odme i dolot
Powrót do góry
Kruszyn1

Debiutant



Dołączył: 15 Sty 2018
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Peugeot 407 sw 1.6 hdi
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 16 Lis 2018, 07:46
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Wszędzie olej? Odma oleju pomocy


W przewodzie idącym do turbo nie ma dużo oleju, raczej nazwał bym to oparami, za to w przepustnicy troszkę się zbiera ale też nie znowu jakieś bardzo duże ilości. Wczoraj wymieniałem filtry , olej , zmieniłem także uszczelkę pod pokrywą zaworów. Przy ściąganiu węża dolotowego turbo od strony wejścia skrzyni korbowej jest przelot tzn uszkodzony. Także tamtędy przedostaje się na zewnątrz olej. Poczyscilem co mi się udało, została mi jeszcze przepustnica i EGR. Widać że dawno nic nie było ruszane.

Mam pytanie co do sitka, wiem że jest to ten metalowy przewód tylko za cholerę nie wiem gdzie jest drugi koniec, gdzie się kończy ..
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 16 Lis 2018, 07:46
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
aksel777

Debiutant



Dołączył: 14 Gru 2021
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Citroen C4 1 6 HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 17 Gru 2021, 13:05
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Wszędzie olej? Odma oleju pomocy


Wszystko pięknie ale malo kiedy jest tak że wymiana pokrywy zaworów z odma coś da. Chociaż ja spróbowałem i nic nie pomogło to nie żałuję bo myślę że warto szukać przyczyny. Natomiast z perspektywy czasu wziolbym nagrzewnice lekko podgrzał zatrzaski pokrywy odmy ściągną ja wyczyścił lub wymienił sama membranę tak jest duzo taniej a jak zanieczyszczenie jest zeczywiscie problemem to pomoże i tak. Mi nie pomogło i skończyłem swoje zmagania na tym że zamontowałem separator oleju catch tanka bo już nie miałem cierpliwości poniżej wzucam film jak to zrobiłem jak pomoge komuś to lajkujcie film https://youtu.be/SYAI0IrksIQ
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Silnik Diesel-układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 407 »

Opinie o samochodach Peugeot 407 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 407 ) Silnik Diesel-układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


Peugeot3008

56 900

2016r.

130 000 km

wielkopolskie

Peugeot1007

8 990

2006r.

170 000 km

wielkopolskie

Peugeot5008

115 000

2018r.

170 000 km

śląskie

Peugeot4007

29 900

2010r.

165 725 km

śląskie

Peugeot5008

26 900

2013r.

208 147 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System