Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot ) Walka z komisem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kornelia

Czytelnik



Dołączył: 23 Lis 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ustroń
Posiadane auto: Peugeot 206 2.0 benzyna 2003r. oraz peugeot 508 1.6 benzyna 2012r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 23 Lis 2018, 14:24
Temat postu:

Walka z komisem


Witam, jestem tutaj nowa,dopiero co założyłam konto ale potrzebuje pomocy i mam nadzieje ze znajdzie sie tutaj ktos kto mi pomoże. Nawet nie wiem czy w dobrym miejscu do was pisze. Juz opisuje sytuacje postaram sie to skrócić do minimum.
W październiku kupiłam peugeota 508 1.6 benzyna 2012r. automat od osoby prywatnej prowadząca działalność na fv marza na ktorej kwota jest 10 000zl niższa niz faktycznie zaplacilam. Dzien pozniej wyjechałam w trasę podczas ktorej wyszło kilka wad o czym nie informował komputer ale uniemożliwiających dalsza podróż. Był zapchany katalizator pod maska wszystko pochlapane od oleju i założony emulator oprócz tego jeszcze kilka innych dziwnych rzeczy wyszło. W tym momencie poprzedni właściciel został o wszystkim poinformowany jak rozwniez o tym ze chce odstąpić od umowy wtedy on zaproponował swoją pomoc ze po ten samochód przyjedzie i po powrocie spotkamy sie i ustalimy co i jak. W momencie odebrania przez niego samochodu kontakt z tym Panem sie urwał nie odbierał tel wiec po konsultacjach z adwokatami listem poszło odstąpienie od umowy którego on oczywiscie nie odebrał. W miedzy czasie okazało sie ze ten Pan ma komis samochodowy i naprawił ten samochód o czym nie widziałam. Pojechałam szukać tego człowieka zeby rozwiązać umowę i zeby zwrócił mi pieniadze. Niestety dogadać w żaden sposób sie z nim nie mogłam wiec odebrałam samochód z warsztatu i zawiozłam do salonu peugeota gdzie mimo zapewnień nie był nigdy wczesniej serwisowany chciałam zeby wszysyko sprawdzili i samochód w dalszym ciagu nie jest naprawiony koszt naprawy ok 1500zl facet od którego go kupiłam nie odzywa sie mimo prób kontaktu adwokat doradził zapłacić za naprawe i jeździć samochodem ale taka opcja mi nie odpowiada. Jest rozwniez podejrzenie o cofnięcie licznika. Nie wiem co w ten sutuacji zrobic podobno jeżeli kupuje sie auto z komisu to jest rok gwarancji czy to prawda? Jak ewentualnie sprawdzic licznik? Moze postraszyć gościa ze zgłoszę sprawe skoro polubownie nie mozna sie z nim dogadać to moze trzeba twardo i ostro? Ten samochód to wieczna skarbonka za duzo było w nim namieszane, a adwokaci chyba maja lepiej płatne sprawy skoro dla nich juz nie ma innej opcji. Bede bardzo wdzięczna za jakakolwiek pomoc
Powrót do góry
Dzikus_4

Debiutant



Dołączył: 07 Lip 2018
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Schwäbisch Gmünd
Posiadane auto: Peugeot 508SW 2013 2.0HDI 140KM
Piwa: 0/3
Wysłany: Pią 23 Lis 2018, 16:34
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Walka z komisem


Więc postaram Ci się pomóc na tyle na ile potrafię. Przede wszystkim zmień prawnika bo ten o którym piszesz jest do bani.W drugiej kolejności musisz złożyć dwa doniesienia. Pierwszą na Policję o podejrzeniu popełnienia przestępstwa/wykroczenia w związku z niewłaściwą sprzedażą samochodu czyli celowym zatajeniu wad. Drugą również na Policji o popełnieniu przestępstwa w postaci zaniżenia faktury VAT. Niestety w tym przypadku Ty również zostaniesz ukarana ale tylko tak będziesz mogła dowieźć swoich praw przed sądem cywilnym bo to również Cię czeka. Pomiędzy warto by było wystosować pismo do rzecznika praw konsumenta, jego opinia będzie miała duże znaczenie dla sądu i jest praktycznie nie do podważenia. Długa droga Cię czeka ale jest o co walczyć. A oto troszeczkę twoich praw :

1. Odpowiedzialność sprzedawcy regulują przepisy kodeksu cywilnego dotyczące rękojmi (art. 556-576). Zgodnie z nimi sprzedawca jest odpowiedzialny za sprzedany pojazd przez okres 2 lat. Z odpowiedzialności zwalnia go tylko sytuacja, gdy poinformuje cię o wadach przed zawarciem umowy sprzedaży.

2. Za wadę uznaje się sytuację, gdy samochód nie jest taki, jak go opisano, a ty nie wiedziałeś o wadach w momencie zakupu. Wykryte wady muszą też wpływać na wartość lub użyteczność pojazdu.

3. Jeżeli jesteś osobą fizyczną i kupiłeś auto z ukrytą wadą, musisz zawiadomić o tym sprzedawcę (wystarczy wysłać zawiadomienie) i sprecyzować swoje żądania. Możesz domagać się odstąpienia od umowy albo żądać obniżenia ceny. Uwaga: od umowy nie można odstąpić, jeżeli wada jest nieistotna lub sprzedawca niezwłocznie ją usunie.

4. Jeżeli kupiłeś auto na potrzeby prywatne, a wada została wykryta przed upływem roku od dnia wydania pojazdu, domniemywa się, że istniała w chwili sprzedaży.

5. W przypadku używanych samochodów odpowiedzialność sprzedawcy może zostać ograniczona, ale nie mniej niż do roku od dnia wydania pojazdu. Na takie warunki muszą zgodzić się obie strony.
Powrót do góry
hubson77

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 09 Mar 2016
Posty: 327
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: C4 GP II 2.0 HDI
Piwa: 14/10
Wysłany: Pią 23 Lis 2018, 16:47
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Walka z komisem


sprawdź jeszcze czy na umowie gdzieś nie jest zawarta treść, że "kupujący zrzeka się prawa do rękojmi", bo takie techniki też są stosowane.
Powrót do góry
Dzikus_4

Debiutant



Dołączył: 07 Lip 2018
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Schwäbisch Gmünd
Posiadane auto: Peugeot 508SW 2013 2.0HDI 140KM
Piwa: 0/3
Wysłany: Pią 23 Lis 2018, 16:53
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Walka z komisem


Komis jest przedsiębiorstwem a więc nie może wyłączyć rękojmi na całe szczęście.

Zgodnie z art. 558 § 1 k.c. wszelkie postanowienia dotyczące wyłączenia rękojmi lub niepodnoszenia roszczeń są bezskuteczne i stanowią klauzule niedozwolone.

Inaczej większość komisów wrzucałoby takie zapisy do swoich umów.
Powrót do góry
hubson77

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 09 Mar 2016
Posty: 327
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: C4 GP II 2.0 HDI
Piwa: 14/10
Wysłany: Pią 23 Lis 2018, 17:18
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Walka z komisem


no to całe szczęście Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 23 Lis 2018, 17:18
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Kornelia

Czytelnik



Dołączył: 23 Lis 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ustroń
Posiadane auto: Peugeot 206 2.0 benzyna 2003r. oraz peugeot 508 1.6 benzyna 2012r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 24 Lis 2018, 09:29
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Walka z komisem


Dziękuje bardzo za pomoc
Powrót do góry
Kornelia

Czytelnik



Dołączył: 23 Lis 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ustroń
Posiadane auto: Peugeot 206 2.0 benzyna 2003r. oraz peugeot 508 1.6 benzyna 2012r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 24 Lis 2018, 09:31
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Walka z komisem


Dziękuje bardzo za pomoc, chociaz miałam nadzieje ze beda jakies sposoby zeby to szybciej i sprawniej załatwić. Co do prawnika to mam juz drugiego i szczerze mowiac gdybym od razu miała kogos konkretnego to pewnie juz by było po sprawie. Myślałam zeby moze gościa urzędem skarbowym postraszyć ale nie wiem czy to zrobi na nim wrażenie czy faktycznie nie bede musiała konkretniej zadziałać. W samochodzie do wymiany jest mechaniczna pompa próżniowa oraz uszczelka pokrywy głowicy ja az takim fachowcem nie jestem ale wydaje mi sie ze jest to podstawa do oddania samochodu tymbardziej ze to sa któreś z kolei wady.
Samochód jeszcze raz bedzie sprawdzany ale juz nie w serwisie peugeota bo w sumie tam go chyba tak pobieżnie sprawdzili dlatego pytanie czy mozna jeszcze jakos sprawdzic przy okazji czy licznik był cofany?
Powrót do góry
jackass99

Auto Maniak



Dołączył: 07 Lut 2016
Posty: 1196
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świnoujscie
Posiadane auto: 407 2.0HDI 136KM 04r
Piwa: 92/9
Wysłany: Sob 24 Lis 2018, 10:09
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Walka z komisem


w ASO tylko

tak apropo ten silnik to porażka mega problemowy

zawsze trzeba sie domagac na umowie czy fakturze kwoty takiej jaką płacimy inaczej odzyskamy tyle co na umowie...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot ) Dyskusje ogólne


Peugeot307 SW

5 900

2002r.

293 000 km

kujawsko-pomorskie

Peugeot2008

46 300

2016r.

125 645 km

podkarpackie

Peugeot208

33 900

2019r.

79 000 km

wielkopolskie

Peugeot3008

73 800

2019r.

163 000 km

małopolskie

Peugeot3008

79 800

2020r.

119 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System