Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot ) Peugeot 4007 2.2HDi pompa elektryczna w zbiorniku



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piotr_first

Czytelnik



Dołączył: 25 Lis 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Komorniki

Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 25 Lis 2018, 17:30
Temat postu:

Peugeot 4007 2.2HDi pompa elektryczna w zbiorniku


Witam,

mam problem z odpaleniem auta 4007 2010r. 2.2 HDI 156km. W zasadzie złożyło się to z dość dużą naprawą wymiana : termostatu, rozrządu oraz filtra paliwa. Sam filtr został wymieniony przed rozrządem, a auto odpalone (lekko pofalowało i można się było przejechać). Następnie wymieniany był rozrząd i trochę auto stało.

Na komputerze jest tylko jeden błąd związany ze świecami żarowymi, ale nie pojawiają się inne. W podglądzie układu wtryskowego ciśnienie mierzone wynosi 0 a zadane 250 bar. Po bardzo długim kręceniu rozrusznikiem na chwilę ciśnienie podchodziło w górę, silnik z raz się zaksztusił i znów padał.

Generalnie z pompy WC wydostaje się bardzo mało paliwa. Zmierzyłem Ciśnienie zasilające za filtrem i jest bardzo niskie. Słyszałem, że pompa elektryczna powinna dostarczać około 3Bar na pompę WC. W filtrze jest zawór zwrotny więc go ominąłem i wykonałem pomiar na przewodzie. Praktycznie nic, a pompkę słychać. Tak więc cały układ pompki został wyjęty z baku. Wyjście pompki elektrycznej jest połączone z jakimś zaworkiem, który przy bardzo małym ciśnieniu (prawie nic) zaczyna przepuszczać paliwo znów do zbiornika. W tym zaworku jest bardzo słaba sprężyna. Dodam tylko, że to małe ciśnienie dostarczało paliwo do filtra, wstępnie również go napełniało i lekko odpowietrzało.

Nigdzie nie mogę znaleźć tego zaworu z przy pompie, ani również całego nowego modułu pompy. Czy ktoś mierzył jakie ciśnienie w tym modelu wychodzi z całego modułu pompki paliwa za tym zaworem?

[img]https://www.fotosik.pl/zdjecie/b838d11a698ea9e1[/img]

Umieściłem również film na którym można zobaczyć jak paliwo krąży.


Link
Powrót do góry
piotr_first

Czytelnik



Dołączył: 25 Lis 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Komorniki

Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 29 Lis 2018, 16:04
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Peugeot 4007 2.2HDi pompa elektryczna w zbiorniku


W między czasie zakupiłem używaną pompę zbiornika wraz z osprzętem. Działa dokładnie tak samo. Czyli w przypadku oporu ciśnienia zawór przepuszcza paliwo do zbiornika.

Tak więc moje pytanie, czy pompa WC z wbudowaną pompą tłoczącą może może mieć problem z pociągnięciem paliwa z filtra? Czy należy wykonać test podciśnienia? A może ta pompa nic nie pociągnie jeśli nie jest zalana paliwem? ew. czy może przepuszczać paliwo na przepływ zamiast na sekcje wysokiego ciśnienia? Zawór regulujący wydatek paliwa jest normalnie otwarty. Podłączony pod zasilanie przełącza się i zamyka.
Powrót do góry
piotr_first

Czytelnik



Dołączył: 25 Lis 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Komorniki

Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 02 Sty 2019, 16:32
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Peugeot 4007 2.2HDi pompa elektryczna w zbiorniku


Dla sprostowania tematu, uszkodzona była przetłaczająca pompa zębata w pompie Wysokiego ciśnienia. Cała pompa została wymieniona ze względu na brak opłacalności naprawy.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot ) Dyskusje ogólne


Peugeot107

10 900

2009r.

95 000 km

śląskie

Peugeot5008

77 800

2018r.

133 000 km

małopolskie

Peugeot308

17 900

2009r.

209 000 km

małopolskie

Peugeot308 SW

32 900

2015r.

236 194 km

mazowieckie

Peugeot2008

39 900

2019r.

178 031 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System