Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 308 ) Wymiana rury pomiędzy termostatem a pompą wody



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 308 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
arturmail

Debiutant



Dołączył: 03 Lis 2013
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Peugeot 308 SW VTi 1.6 120KM 2009r.
Piwa: 0/5
Wysłany: Wto 04 Gru 2018, 10:20
Temat postu:

Wymiana rury pomiędzy termostatem a pompą wody


Witam,

po zakupie auta wziąłem się za podstawowe przeglądy. Wykręciłem termostat, rok produkcji 2016, także nie ma co wymieniać na zaś. Natomiast rura, która łączy termostat najpewniej z pompą wody ma połamane łączenia i brak klamry mocującej. Najchętniej bym ją wymienił, tylko jak się do niej dostać? Jest umiejscowiona za silnikiem. Czy żeby ją wymienić, muszę się dobrać do pompy wody pod prawym nadkolem? Czy może jest jakiś inny sposób, od góry, czy od dołu, bez konieczności zabawy z pompą wody?

Peugeot 308 SW 2009r 1.6 VTi 120KM.

Zdjęcie poniżej wzięte z poradnika https://www.nomaallim.com/replacing-thermostat-ep6-engine.html - ale mogę zrobić realne fotki, jeżeli mogą pomóc przy poradzie. Pozdrawiam, Artur.

https://drive.google.com/open?id=1HI_oivAB3VqkaGaSJgXFVdkMmp19KAnJ
Powrót do góry
Sabion

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Gru 2018
Posty: 241
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: C8, 3008, C1
Piwa: 11/0
Wysłany: Wto 04 Gru 2018, 22:24
Temat postu:

Re: ( Peugeot 308 ) Wymiana rury pomiędzy termostatem a pompą wody


Rurkę wymienisz bez zdejmowania pompy. Sama rurka około 80pln. Ciężki dostęp bo idzie z tyłu silnika. Wychodzi w stronę termostatu , w pompie jest na wcisk na oring.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
arturmail

Debiutant



Dołączył: 03 Lis 2013
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Peugeot 308 SW VTi 1.6 120KM 2009r.
Piwa: 0/5
Wysłany: Wto 04 Gru 2018, 23:58
Temat postu:

Re: ( Peugeot 308 ) Wymiana rury pomiędzy termostatem a pompą wody


Sabion napisał:
Rurkę wymienisz bez zdejmowania pompy. Sama rurka około 80pln. Ciężki dostęp bo idzie z tyłu silnika. Wychodzi w stronę termostatu , w pompie jest na wcisk na oring.


Dzięki za podpowiedź! Czy dobranie się od strony prawego nadkola w okolice pompy wody mi pomoże? Po zdjęciu nadkola? Bo mając dostęp wyłącznie od strony termostatu, to wymiana wydaje mi się niewykonalna, z powodu braku dostępu. Chyba, że jakoś od góry, zdejmując pokrywę silnika. Ale tamtędy też raczej ciężko rękę włożyć, nie wspominając o jakichkolwiek manewrach. Pozdrawiam, Artur.
Powrót do góry
Sabion

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Gru 2018
Posty: 241
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: C8, 3008, C1
Piwa: 11/0
Wysłany: Sro 05 Gru 2018, 00:17
Temat postu:

Re: ( Peugeot 308 ) Wymiana rury pomiędzy termostatem a pompą wody


Tylko od spodu a i to nie jest łatwe. Musisz dokładnie wcisnąć nową rurkę w pompę wody i uważać przy spinaniu rurki z termostatem (stąd masz pęknięte zabezpieczenia). Pomaga demontaż rozrusznika. Pokrywy i nadkola nie trzeba.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
arturmail

Debiutant



Dołączył: 03 Lis 2013
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Peugeot 308 SW VTi 1.6 120KM 2009r.
Piwa: 0/5
Wysłany: Nie 09 Gru 2018, 16:58
Temat postu:

Re: ( Peugeot 308 ) Wymiana rury pomiędzy termostatem a pompą wody


Sabion napisał:
Tylko od spodu a i to nie jest łatwe. Musisz dokładnie wcisnąć nową rurkę w pompę wody i uważać przy spinaniu rurki z termostatem (stąd masz pęknięte zabezpieczenia). Pomaga demontaż rozrusznika. Pokrywy i nadkola nie trzeba.


Masz rację, nie jest łatwe, a dla mnie zbyt trudne Sad Dziękuję za poradę, dzisiaj miałem ze dwie godziny, aby się pochylić nad tematem. Auto bezpiecznie podniosłem, także dostęp był zadowalający:
https://drive.google.com/open?id=1GBWiqZajkGshfXU6hmEJiV0s8F-PV5D5

Ale poddaję się, nie wiem, jak dotrzeć, do tej rury. Ręki tam nie mogę wsadzić, ani od dołu, ani od góry. Od prawego nadkola również, bo też odkręciłem. Tym bardziej, że na łączeniu z termostatem raczej jest wszystko w porządku. Pewnie coś się ukruszyło/ rozłączyło na połączeniu pomiędzy pompą wody, a termostatem.

No cóż, pozostaje mi zaholowanie auta do warsztatu. Pomimo, że jest nieźle dostępne ze wszystkich stron, to wątpię, żebym ściągnął jakiegoś magika do mnie na parking Wink
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 09 Gru 2018, 16:58
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 308 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 308 »

Opinie o samochodach Peugeot 308 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 308 ) Porady, problemy techniczne


Peugeot308

34 900

2016r.

204 000 km

wielkopolskie

PeugeotPartner

10 000

2007r.

235 000 km

lubelskie

Peugeot5008

115 000

2018r.

170 000 km

śląskie

Peugeot5008

92 300

2018r.

194 126 km

podkarpackie

Peugeot308

34 500

2016r.

148 300 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System