Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 407 ) Opinia o Peugeot 407 Coupe 2.0 HDI po 2 latach uzytkowania



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mike86

Czytelnik



Dołączył: 05 Lis 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Peugeot 407 coupe, Citroen C4
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 16 Sty 2019, 13:34
Temat postu:

Opinia o Peugeot 407 Coupe 2.0 HDI po 2 latach uzytkowania


Witam, posiadam moją Coupetke już dwa lata więc postanowiłem założyć temat żeby opisać jak przez te dwa wyglądało życie z moim Peugeotem i jakie mam spostrzeżenia odnośnie tego autka, może to się przyda komuś Smile

Zacznę od tego że jest to 2.0 HDI 136 KM z roku 2008.

Zakupiłem go 2 lata temu z przebiegiem 236 tys. km , obecnie ma równo 270 tys. km więc przejechałem nim nie spełna 35 tys km.

Jeśli chodzi o użytkowanie to jestem bardzo zadowolony samochód nigdy mnie nie zawiódł.

Opisze pierwsze co jest według mnie zaletami tego autka a następnie co wadami oraz jakie wymiany/naprawy w nim poczyniłem.

Zalety:
1. Wg mnie super nie starzejący się, piękny wygląd zewnętrzny
2. Super komfort jazdy, nawet po długich trasach brak zmęczenia, auto uwielbia, trasy/autostrady
3. Brak korozji, po prostu zero, miesiąc temu oglądałem go na podnośniku i mimo ponad 10 lat spód jak nowy.
4. Umiarkowane zużycie paliwa, (średnio ok. 6,2, trasa 5,5 miasto ok 7) oczywiście w zależności od stylu jazdy, natężenia ruchu itp.
5. Niska awaryjność.
6. Przestronne wnętrze
7. Duży bagażnik

Wady:
1. Skrzynia biegów mogła być trochę precyzyjniejsza (być może już ze względu na przebieg)
2. Ergonomia, w szczególności umieszczenie podnośników szyb nie wygodnie umiejscowione.
3. Wnetrze mogło by mieć bardziej sportowy design szkoda że niczym po za zegarami nie różni się od sedana/SW
4. Może to nie wina auta bo wiedziałem jaki silnik wybieram ale jednak charakterystyka 4 cylindrowego diesla nie do końca pasuje do tego wyglądu samochodu
5. Troszke jednak brakuje dynamiki w stosunku do masy autka 136 km to jednak trochę za mało myślę że wersja 2.0 HDI 163 Km już dobrze daje sobie radę, z tym że brakuje w przyspieszeniu do 100km na autostradzie samochód śmiga super bez kompleksów w stosunku nawet do mocniejszych aut.

teraz opiszę tematy serwisowania.

Olej w samochodzie zmieniam co 10 tys km czyli średnio co 6- 10 miesięcy. Wlewam Totatl 5w30.
Po zakupie wymieniłem: ( po za olejem kompletny rozrząd wraz pompą wody)- ok 1 tys zł.
filtry powietrza i paliwa- ok 100 zł
nabiłem klime wraz z ozonowaniem- ok 400 zł

W trakcie eksploatacji miałem następujące usterki:
1. Uszkodzenie czujnika klocków hamulcowych ( usterka obiawiała się komunikatem o zużytych okładzinach hamulcowych) okazało się że przegnił jakiś kabel przy czujniku- 70 zł
2. Uszkodzone łożysko alternatora( cykało i były skoki napięcia pradu) alternator poszedł cały do regeneracji przy okazji wymieniono koło pasowe- 360 zł
3. kilka razy przepaliła się postojówka oraz podświetlenie tablicy rej. - nie pisze ile to kosztowało bo to groszowe sprawy.

jeśli chodzi o usterki to wszystko co przez dwa lata się zdażyło.

Dwumasa ze sprzęgłem jeszcze ok więc nie ruszałem, filtr FAP też jeszcze nie dawał o sobie znać, w zawieszeniu również nić nie robiłem.
Nie pisałem o zakupie opon bo to oczywista sprawa nie związana z jakimś serwisowaniem.

W najbliższym czasie będę przymierzał się do wymiany tarcz hamulcowych z klockami z przodu bo czuje lekkie bicie przy hamowaniu, pewnie kupię z TRW, obecnie są FERODO są ok ale po trasie strasznie brudzą felgi po hamowaniu.
Na wiosnę jeszcze będę musiał pojechać gdzieś na regulacje drzwi pasażera bo moja kochana tak trzasnęła drzwiami jak samochód stał pod kątem że trochę opadły :/ i strzelają lekko przy otwieraniu.

Generalnie jestem bardzo zadowolony z samochodu, marzyłem o nim i po kupnie się nie zawiodłem.
Mam nadzieję że mój opis kogoś zaciekawił i jest pomocny w jakimś stopniu. Jeśli ktoś ma jakieś spostrzeżenia, uwagi co do takiego Peugoeota to zapraszam do dyskusji Smile
Pozdrawiam, Michał
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 407 »

Opinie o samochodach Peugeot 407 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 407 ) Oceń swoje auto


Peugeot3008

99 900

2020r.

55 000 km

wielkopolskie

PeugeotPartner

31 200

2015r.

172 153 km

podkarpackie

Peugeot308

17 999

2007r.

139 000 km

dolnośląskie

Peugeot308

15 900

2009r.

209 000 km

małopolskie

Peugeot508 SW

39 999

2016r.

216 000 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System