Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 5008 ) kilka słów na temat mojego 5008



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 5008 ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mecullo

Debiutant



Dołączył: 17 Lut 2021
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: P5008 150 KM BHDI \'15 2.0
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 28 Mar 2022, 12:12
Temat postu:

kilka słów na temat mojego 5008


Postanowiłem napisać ten wątek trochę dla siebie żeby rozładować napięcie a trochę dla tych którzy zastanawiają się nad zakupem takiego autka. Mam go od ponad roku przyciągnięty z austrii, zakupiony u handlarza. Sprawdzony przez poważną firmę z potwierdzonym nalataniem 70 tys. Od poczatu szukałem vana a moje oczęta pożądliwie spoglądały w kierunku s-maxa i galaxy. Ze względów głównie finansowych stało się inaczej, mam P 5008 z 2015 z silkiem 150 km bluehdi. To że wybrałem ten samochód ostatecznie zdecydowały 3 niezależne fotele z tylu, każdy z isofixem, sporych rozmiarów bagażnik i całkiem dynamiczny silnik. Po ponad roku użytkowania z cala pewnością mogę powiedzieć ze drugi raz bym go nie kupił, niepewność co do tego samochodu jest zatrważająca, nie znasz dnia ani godziny kiedy coś się wykrzaczy, check engine właściwie nie gaśnie, diagbox to rzecz nieodzowna przy codziennym użytkowani. Najgorsza padaka to ciagle problemy z adblue, po roku walki kasowania blędów dolewania tulip i generalnie przejmowania się powiedziałem dość i usunąłem system na stałe. Spokojem cieszyłem się może 2 tygodnie, znowu mój ulubiony check engine, co tym razem?. Oczywiście diagbox, podpiecie …jest p246c , co za g...o ? zatkany DPF ale jak to?! regularnie jeżdżę, robię trasy poza miasto, spalam bezsensu paliwo żeby go przepalić a on zatkany! Wsiadam jade, 3,5 tys obrotów piłuje 100 km i nic, beznadzieja i zlosc na ten francuski wynalazek jest dojmująca. Umówiłem się na wymuszone wypalanie interfejsem jak to nie pomoże kolejne 600-800 stówek na czyszczenie dpf w plecy! Poza tym cala masa małych gówienek jak: trzepanie kierownica mimo doważania, sprawdzania opon, uruchamianie się czujników parkowania bez zadnego powodu, wlacznie wycieraczek w trybie off, ogniska korozji na podwoziu i pod lakierem na klapie bagażnika. Na szczęście wiosna przyjechala (napewno nie 5008) i będzie można wsiąść na rower.
Powrót do góry
Shooter

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Mar 2018
Posty: 457
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: brak
Piwa: 92/5
Wysłany: Pon 28 Mar 2022, 19:33
Temat postu:

Re: ( Peugeot 5008 ) kilka słów na temat mojego 5008


To faktycznie trafiłeś na pechowy egzemplarz. Ja w 2017 kupiłem Peugeota 3008 I (czerwiec 2016 - końcówka produkcji) 1.6 BlueHdi przy stanie 19k km. Teraz mam prawie 124k km i złego słowa powiedzieć nie mogę...to jeden z najmniej awaryjnych samochodów jaki miałem ...ba ...wręcz bezawaryjny.
Wymiany płynów i filtrów; eksploatacyjne części mechaniczne (tarcze hamulcowe, klocki), amortyzatory, łączniki stabilizatorów (witajcie polskie równe drogi), i raz łożysko prawy przód. Wszystkie przejechane kilometry to jazda miejska z kilkoma wakacyjnymi wypadami. Silnik dźwignięty ze 120KM na 145KM; spalanie na przejechane 10 tys.km wg komputera wynosi 5.2 l/100km; w mieście spalanie ok. 5.5-6.5 l./100km (stanie w korkach)
_________________
Dobrego kierowcę poznaje tam, gdzie kończy się prosta.
Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 5008 ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 5008 »

Opinie o samochodach Peugeot 5008 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 5008 ) Oceń swoje auto


Peugeot3008

68 900

2018r.

131 185 km

podkarpackie

Peugeot2008

38 300

2016r.

127 421 km

podkarpackie

PeugeotRIFTER

62 900

2019r.

123 000 km

mazowieckie

Peugeot307 CC

11 900

2004r.

190 000 km

lubelskie

Peugeot407

11 900

2009r.

250 000 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System