Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 407 ) 1,6 HDI brak mocy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Silnik Diesel-układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
grzechuuu

Czytelnik



Dołączył: 15 Cze 2019
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Peugeot 407 SW. 1,6 HDI, 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 15 Cze 2019, 22:40
Temat postu:

1,6 HDI brak mocy


Witam.
Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem 407 SW, 1,6 HDI 2006 rok.
Dzisiaj jadąc nagle spadła mi moc jakby turbina się nie włączała, jest strasznie mułowaty, żadne kontrolki się nie zapaliły. Wyłączenie silnika nic nie dało. Obroty na biegu jałowym mam wrażenie że są niższe bo trzymają się na 800 obrotów, chodzi nieco głośniej troszkę klekocze jak traktor. W poniedziałek mam zamiar podjechać do mechanika niech coś poradzi. Zwykłe rzeczy typu łożyska, hamulce i proste mechaniczne naprawy ogarniam sam ale w silniku to już dla mnie czarna magia. Ale może ktoś coś potrafi doradzić???
Pozdrawiam
Powrót do góry
grzechuuu

Czytelnik



Dołączył: 15 Cze 2019
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Peugeot 407 SW. 1,6 HDI, 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 16 Cze 2019, 09:40
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) 1,6 HDI brak mocy


Dzisiaj sprawdziłem kody i wyskakuje P1351
-błąd obwodu sterowania przekaźnika na ogrzewanie
-nie podłaczony

gdzieś wyczytałem że ma to wpływ na wypalanie FAP. Czy to może być przyczyna braku mocy?
Rano odpaliłem to kopci na biało.
Powrót do góry
karolo83

Dyskutant



Dołączył: 14 Lis 2017
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: Peugeot 407 SW 2.0 HDI - 2006 r. Peugeot Partner 1.4 - 2005 r.
Piwa: 5/0
Wysłany: Nie 16 Cze 2019, 17:08
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) 1,6 HDI brak mocy


P1351 to problem ze świecami żarowymi, najprawdopodobniej jedna lub więcej nie działa. Świece mają wpływ na wypalanie filtra cząstek stałych, chodzi o podniesienie temperatury silnika a w rezultacie spalin aby proces wypalania był bardziej efektywny. Jednak nie sądzę aby to miało wpływ na spadek mocy, co prawda podczas wypalania silnik pracuje głośniej, obroty na biegu jałowym lekko falują, jednak spadku mocy nigdy nie zauważyłem - bynajmniej tak jest u mnie. Chyba że filtr już jest całkiem zapchany i nie potrafi się wypalić, stąd spadek mocy.
Powrót do góry
grzechuuu

Czytelnik



Dołączył: 15 Cze 2019
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Peugeot 407 SW. 1,6 HDI, 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 02 Lip 2019, 21:52
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) 1,6 HDI brak mocy


Witam.
Jeśli jest ktoś ciekawy co było przyczyną spadku mocy to wyjaśniam.
Sam do niczego nie doszedłem, pojechałem do fachowców co zajmują się Peugeotami. Po podpięciu do komputera pokazało złe parametry pracy jednego cylindra. Mechanik odpiął tą grubą rurę koło 4 cylindra (nie wiem jak fachowo się to nazywa) i słychać było klekotanie zaworów. Od razu stwierdzenie że nie jest dobrze, padło podejrzenie że oderwał się nagar. Trzeba było zdjąć głowicę, na szczęście wtryskiwacze łatwo wyszły. Po zdjęciu okazało się niestety że ułamał się żarnik od świecy żarowej. Powyginało to zawory, powgniatało głowicę i tłok no i porysowało tuleje cylindra, dalej niestety przeleciało przez turbinę i pokrzywiło w niej jakiś element który udało się wymienić. I zostało albo remontować silnik albo kupić używany. Kupiłem używany z małym przebiegiem. Został wymieniony i autko jeździ. Koszty??? No niemałe. Ale co tam są gorsze tragedie. Jeśli ktoś by chciał namiary na super warsztat który ma diagnostykę na super poziomie a nie wymienia części jak leci to z czystym sumieniem mogę polecić i podać namiary.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Silnik Diesel-układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 407 »

Opinie o samochodach Peugeot 407 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 407 ) Silnik Diesel-układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


Peugeot208

17 900

2014r.

166 525 km

mazowieckie

Peugeot208

59 900

2019r.

29 000 km

wielkopolskie

PeugeotPartner

31 200

2015r.

172 153 km

podkarpackie

Peugeot206 CC

6 900

2003r.

156 000 km

śląskie

Peugeot5008

82 800

2020r.

122 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System