Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 308 ) Klimatyzacja raz działa, raz nie działa



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 308 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jawramczuk

Czytelnik



Dołączył: 26 Cze 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cieszyn
Posiadane auto: Peugeot 308 SW 2009 1.6hdi 80kw
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Cze 2019, 10:06
Temat postu:

Klimatyzacja raz działa, raz nie działa


Witam.

Mam Peugota 308 SW 1.6 HDI 80kw z 2009r.
Jeszcze w zeszłym roku na jesień przestała chłodzić klima więc nabiłem i chłodziła miesiąc i przestała, w serwisie stwierdzono że brak szczelności. Postanowiłem to zostawić przez zimę. Teraz na wiosnę wymieniłem skraplacz bo był nieszczelny (osuszacz też był wymieniony ale nie wiem dla czego), nabiłem odpowiednią ilość chłodziwa i gazu, sprawdziłem szczelność. Od tego momentu klima zaczęła czasem się włączać od razu, czasem w ogóle, czasem np. po 50km na postoju albo podczas jazdy (nie doszukałem się reguły). Po tygodniu przestała w ogóle się włączać. (za każdym razem słychać jak cyka przekaźnik czy co to tam cyka, obroty się lekko podnoszą ale nie chłodzi)

Tak na ślepo wymieniłem czujnik ciśnienia, zawór sterujący sprężarki (ten w sprężarce). Po wymianie tego zaworu, klima działała przez cały dzień. Następnego dnia znowu się nie włączyła na dzień dobry, potem w trakcie dnia się włączyła. Ale następnego dnia już w ogóle przestała.
Elektromechanicy i inni od klimy mówią że kompresor się załącza ale nie ma prawidłowego ciśnienia w układzie (chyba 9 barów na wysokim), tak jakby zawór rozprężny był otwarty. Ale z drugiej strony czemu raz działa raz nie. I czemu po wymianie zaworu sterującego kompresora zaczęło chłodzić na jeden dzień. Na koniec podłączony do jakiegoś testera: Parametry -> Silnik -> EDC 16 (CAN) -> Aktywacja sys. klima.: TAK , ale "Komenda odłączenia klimatyzacji": TAK. Wytłumaczone to jest w ten sposób: Sterownik silnika wyłącza podczas nagłego manewru wyprzedzania na krótki okres czasu system klimatyzacji". (tak jakby było jakieś duże obciążenie silnika)
Tylko, że ten pomiar jest robiony w trakcie uruchomienia klimatyzacji na postoju.
Jak to jest? Czy ten sterownik silnika nie powinien czasem wyłączać kompresora poprzez wysprzęglenie go, czy na tą "chwile" on tylko zamyka zawór sterujący.
Miał już ktoś taki przypadek? Jakieś pomysły dla czego mu sie wydaje że ma za duże obciążenie silnika?
Na kompletne sprawdzenie układu pod względem elektro jestem umówiony na za dwa tygodnie, wcześniejsze testy to były tak na szybko, ale z góry dziękuję za odpowiedzi, które mogły by mnie na coś nakierować.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 308 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 308 »

Opinie o samochodach Peugeot 308 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 308 ) Porady, problemy techniczne


Peugeot508 SW

58 000

2017r.

178 000 km

śląskie

Peugeot3008

73 800

2019r.

163 000 km

małopolskie

Peugeot307 SW

5 900

2002r.

293 000 km

kujawsko-pomorskie

Peugeot308

49 000

2016r.

138 000 km

śląskie

Peugeot3008

26 500

2010r.

186 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System