Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 407 ) Problemy z niewłączającą się klimą



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Wnętrze-klimatyzacja-nawiew-konsola
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mariusz-mak

Czytelnik



Dołączył: 16 Lip 2019
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krzeszowice
Posiadane auto: 407 SW 2.0 RFJ
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 16 Lip 2019, 15:45
Temat postu:

Problemy z niewłączającą się klimą


Hejka

Autko to 407 SW 2.0 benzyna RFJ 2007r.

Po zakupie auta wykonałem pełną diagnostykę (klima była sprawna - diagnostyka aby wiedzieć na czym stoję) i w kwestii klimy był stały błąd czujnika wilgoci w kabinie, ale klima chodziła. Około miesiąc temu w czasie jazdy klima dostała czkawki i włączała się i wyłączała w odstępach minutowych. Na następny dzień już nie wstała. Oddałem do speca od układów klimy i okazało się, że jakieś elementy w kompresorze połamane bo za dużo oleju. Kompresor zregenerowany, klima nabita ale dalej nie startuje. Diagnostyka komputerowa nie wykazała żadnych błędów poza już od dawna obecnym czujnikiem wilgoci w kabinie. Ale test wentylatora chłodnic nie włączał wentylatora ani na pierwszym ani na drugim stopniu. Uruchomienie klimy z panelu włączało cewkę kompresora i po sekundzie wyłączało ale wentylator się nie włączał Z tym, że wentylator włączał się gdy płyn chłodniczy osiągał 101 st C i wyłączał przy 95 st C. Zamówiłem nowy wentylator za marne parę stówek, założony, klima dobita do końca na tyle co ma być i jest działa, chłodzi jak lodówka - przez godzinę. Potem powtórka z rozrywki - wyłączenie klimy z panelu, włączenie, cewka cyk sekunda cewka out wentylator ni hu hu. Naprawa tego kosztowała mnie już niezłą wypłatę i dalej jestem w dołku. Czy ktoś z Was szanowne grono ma jakiś pomysł. ?

Mały update
Mechanik który zakładał wentylator powiedział mi że klima działała tylko w pozycji nadmuchu na twarz i nogi. To ustawiłem na twarz i nogi i nic, ale klikam kolejny raz i ustawiłem na wszystko nawiew i wentylator się włączył na pierwszy bieg i rurki zaczęły być zimne ale po chwili wyłączył się i znowu gorąc zamiast chłodu. Czy to może być wina panelu sterowania ? Czy też sterownik klimy ? jeśli tak to gdzie szukać sterownika ? Chyba że wszystko siedzi w panelu klimy. Białej gorączki dostanę.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Wnętrze-klimatyzacja-nawiew-konsola Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 407 »

Opinie o samochodach Peugeot 407 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 407 ) Wnętrze-klimatyzacja-nawiew-konsola


Peugeot508

38 900

2012r.

90 000 km

wielkopolskie

Peugeot3008

89 900

2018r.

94 000 km

wielkopolskie

Peugeot3008

104 990

2018r.

99 000 km

śląskie

Peugeot3008

43 990

2015r.

97 000 km

śląskie

Peugeot308

36 300

2016r.

99 170 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System