Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 307 ) Problem przy ruszaniu (5 tysięcy obrotów, a ledwo ciągnie)



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 307 ) Silnik iskrowy-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dominik7

Czytelnik



Dołączył: 02 Lip 2019
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów / małopolskie
Posiadane auto: Peugeot 307 XR 1.4 Benzyna + LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Wrz 2019, 19:35
Temat postu:

Problem przy ruszaniu (5 tysięcy obrotów, a ledwo ciągnie)


Witam,

Posiadam Peugeot 307 1.4 75KM Benzyna + LPG. Mam problem i mechanicy nie mogą mi pomóc, ponieważ nie umieją zdiagnozować problemu (u nich twierdzą, że wszystko w porządku, gdy mają samochód w swoich rękach). Otóż nie ważne czy to na zimnym czy ciepłym, jest problem przy ruszaniu, ale też problem nie objawia się zawsze. Dzisiaj rano odpaliłem samochód, elegancko ruszył jak rakieta na benzynie, gdy przełączył się na gaz to nie odczułem różnicy też jak rakieta. Po pracy, gdy ruszyłem samochodem na światłach, samochód ledwo się rusza. 5 tysięcy obrotów, a na liczniku mam 30 km/h przez dłuższy. Przyspieszanie to dramat.

Ale przyznam że nie zawsze tak jest i nie jest to od czegoś uzależnione, najczęściej rano samochód ma kopa, po południu gdy mam 8 godzin przerwy od jazdy często zdarzają się problemy gdy ruszam na światłach, bywa tak, że depnę pedał gazu do końca i coś go dławi jakby... gaz zamarzł i nie przepływał. Miałem wymieniane filtry od gazu, regulowany gaz, naprawiany MAP sensor, wymieniany olej. Najgorsze jest ruszanie ze skrzyżowania, nigdy nie mogę gwałtownie ruszyć, ponieważ jest ogromne ryzyko, że samochód ruszy pół metra i zgaśnie.

Sytuacja występuje od ponad miesiąca, ale dzisiaj już byłem zażenowany tym, że silnik wyje na ponad 5 tysięcy obrotów, a samochód ledwo się rusza jakbym jechał z zaciągniętym hamulcem ręcznym.

Dodatkowo dodam, że nie ma znaczenia jakie to paliwo czy benzyna czy LPG. Oprócz tego gdy samochód stoi na luzie, nigdy sam nie gaśnie równo trzyma 800 obrotów na gazie i 1000 obrotów na benzynie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 307 ) Silnik iskrowy-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 307 »

Opinie o samochodach Peugeot 307 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 307 ) Silnik iskrowy-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


PeugeotPartner

43 900

2018r.

187 888 km

warmińsko-mazurskie

Peugeot2008

76 800

2021r.

45 000 km

małopolskie

Peugeot3008

24 990

2011r.

219 000 km

wielkopolskie

Peugeot3008

32 990

2011r.

135 246 km

pomorskie

Peugeot407

24 900

2011r.

136 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System