Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 305 ) pobieranie oleju - góra czy dół?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 305 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ref6

Debiutant



Dołączył: 01 Cze 2006
Posty: 13


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 01 Cze 2006, 10:56
Temat postu:

pobieranie oleju - góra czy dół?


Question
Witam.
Moja 305 pobiara olej.
Czy jest jakiś spec, co mi wytłumaczy jak poznać czym więcej pobiera górą czy dołem silnika?
fakt jest taki, że tylna rura wychodząca z tłumika jest cała czarna i to jest raczej maziste, niż suche i oczywiście bardzo czarne.
Czy zatem uszczelniacze na zaworach - pewnie w szczególności wydechowych powodują te wycieki?
bo to tak wygląda jakby ten olej był wydmuchiwany ze spalinami.
dołem też mi pewnie bierze olej - ale nie będę go rozbierał, raz robiłem - i nie potrzebnie stary (ojciec) wygładził lekko tzw "jodełkę" na tulejach - żeby mniej opiłków było przy pierwszych kilometrach, z racji, że silnik i skrzynia biegów na jednym oleju chodzą.
Przedobrzył.
Aha - dla wyjaśnienia - ciśnienie na tłokach trzyma średnio po 14 - 14,5 atmosfery.
to wynika z tego że przynajmniej górne pierścienie dobrze uszczelniają komorę spalania.
Kopci trochę po zapaleniu.
I jak stoję na ulicy dłuższą chwilę - np w korku, i silnik ma jakieś 88 - 96 stopni celcjusza - to przy ruszaniu - puszcza dośc dużą chmurę - koloru raczej jasno siwo niebieskiego.
I Śmierdzi jakby przypalonym olejem.
Ahja - ze 3 razy się przygrzał - chwilę, ale pewnie miał ze 110 stopni - raz termostat się nie otworzył, raz mi przewód spadł - i płynu ubyło.
Czy zatem te uszczelniacze gumowe się nie przywędziły?
I czy możliwe jest wymiana uszczelniacdzy bez zdejmowania głowicy - obraczjąc wałem w taki sposób, aby po kolei ściągać sprężyny z popychaczy - i by się opierały na tłokach?
bo nie uśmiecha mi się ściąganie tej głowicy - tyle pracy, kosztów - bo uszczelka głowicy, uszczelka bocznego dekla rozrządu - sporo kosztuje - bo mam rozrząd na łańcuch, czyli olejowe rozwiązanie.
Powrót do góry
looqasch

Czytelnik



Dołączył: 13 Cze 2006
Posty: 8


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 16 Cze 2006, 23:23
Temat postu:

Re: ( Peugeot 305 ) pobieranie oleju - góra czy dół?


Hej Very Happy

To że masz okopconą rurę i ten niebieski dym zdecydowanie świadczy o uszczelniaczach zaworowch a nawet zużytach prowadnicach i trzonkach zaworowych (ja tak miałem)
Teraz mam głowicę zrobioną ale nadal olej jeszcze bierze ale to już inna przyczyna.......


Cytat:
Przedobrzył


co masz na myśli ??

ta jodełka musi być zawsze przy nowych pierścieniach aby się dobrze ułożyły w cylindrach bo inaczej też będzie źle


Cytat:
Aha - dla wyjaśnienia - ciśnienie na tłokach trzyma średnio po 14 - 14,5 atmosfery.
to wynika z tego że przynajmniej górne pierścienie dobrze uszczelniają komorę spalania

Górne pierścienie nawet idealnie spasowane nie mają nic do oleju i będą przepuszczały.........

Cytat:
I czy możliwe jest wymiana uszczelniaczy bez zdejmowania głowicy - obracając wałem w taki sposób, aby po kolei ściągać sprężyny z popychaczy - i by się opierały na tłokach?

Nie myslałem nad tym nawet. W niektórych samochodach da siętak zrobić, czy tu...........nie wiem. Jak znajdę czas to zobaczę czy się da bo mam luźną zdjętą glowicę............ale dopiero po sesji Evil or Very Mad


Ja 2 mesiące temu rozbierałem cały silnik z powodu własnie oleju Laughing
Powrót do góry
ref6

Debiutant



Dołączył: 01 Cze 2006
Posty: 13


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 18 Cze 2006, 20:39
Temat postu:

Re: ( Peugeot 305 ) pobieranie oleju - góra czy dół?


witam
no widzisz - to utwierdzasz mnie w przekonaniu że puszczają uszczelniacze na zaworach.

odnośnie przedobrzenia - chodziło mi o to , że ojciec trochę wygładził papierem 800 tą jodełkę na tulejach - i pewnie dla tego pobiera mi olej dołem.

a jeżeli chodzi o gniazda zaworów i zawory - cóż, są idealne - bo są nowe zawory - i prawie wcale nie było luzu - więc odpada teoria uszkodzenia zaworów - gniazda natomiast zostały wyszlifowane tymi zaworami - i są idealnie dopasowane, żadnych wżerów ani nierówności.

tylko uszczelniacze były gumkowe założone - i pewnie się zdezelowały od temperatury.
to odpisz mi jak będziesz coś więcej wiedział o tej wymianie uszczelniaczy ok Smile
Powrót do góry
looqasch

Czytelnik



Dołączył: 13 Cze 2006
Posty: 8


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 23 Cze 2006, 01:04
Temat postu:

Re: ( Peugeot 305 ) pobieranie oleju - góra czy dół?


A sprawdzałeś w jakim stanie są prowadnice zawórów ?? Bo nowy zawór to nie wszystko Confused
Dotarce gniazda też nie ma nic wspóknego z poborem oleju.......... tylko luz zaworu w prowadnicy i uszczelniacze Very Happy

Oglądałem dziś tą moją luźną głowicę i bardzo jest prawdopodobne, że uda się wymienić uszczelniacze bez ściągania głowicy Smile
Zawory są pod kątem a denka tłoków są calkowice plaskie, więc zawór za dużo się nie wsunie. Niektórzy dorabiają jeszcze końcówkęw miejsce świecy i pompują do cylindra powietrze pod cisnieniem aby zawór podtrzymać Very Happy

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 305 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Opinie o samochodach Peugeot 305 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 305 ) Porady, problemy techniczne


Peugeot207

12 900

2009r.

211 023 km

śląskie

Peugeot308

49 990

2018r.

105 000 km

śląskie

Peugeot508

38 900

2012r.

90 000 km

wielkopolskie

Peugeot5008

29 900

2015r.

210 000 km

łódzkie

Peugeot508 SW

23 900

2011r.

287 335 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System