Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot ) Peugeot a elektronika i ogólnie kilka pytań...



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot ) Przywitania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zwiadowca88

Debiutant



Dołączył: 04 Lut 2020
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Nissan Terrano II
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 04 Lut 2020, 19:28
Temat postu:

Peugeot a elektronika i ogólnie kilka pytań...


Witam, właśnie zastanawiam się nad zakupem "Peugeot 1007". Ogólnie szukam czegoś ekonomicznego, w miarę małego i wygodnego. Ogólnie myślałem jeszcze o Fiacie Pandzie II. Peuegot 1007 jednak wydaje się wygodniejszy, jest szerszy. Ogólnie mówiąc pomykam terenówką Terrano II i lubię pozycję krzesełkową, tzn wyżej położone siedzisko, jak w terenówce. Dobrą widoczność, z czym się oswoiłem. Nigdy nie miałem aut francuskich. Lubię pozycję z Vanów, terenówek. Za to nie cierpię sportowych pozycji. Fiat panda ma niezłą pozycję jak pamiętam, choć trochę ciasno jest przy nodze. Auto jednak jest proste i tanie w naprawie, ponadto nie rdzewieje tak szybko, blacharka jest całkiem dobra.

Ogólnie mam przekonanie iż francuskie auta są może i wygodne ale i też awaryjne. Autko tak czy inaczej ma być zagazowane. Jutro przymierzam się obejrzeć Peugeota 1007 z silnikiem 1.6 w automacie. I to w automacie to kolejna obawa, francuska elektronika/elektryka jest dla mnie nie pewna im jej więcej tym większy dystans mam. Jak u was wygląda życie z francuskimi autami i ich awaryjnością, elektryką ?
Powrót do góry
mimi31

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2016
Posty: 1134
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda Śląska
Posiadane auto: Peugeot 508SW Feline
Piwa: 120/1
Wysłany: Wto 04 Lut 2020, 22:22
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Peugeot a elektronika i ogólnie kilka pytań...


Awaryjność to mit. Jeśli dbasz o auto, wymieniasz olej w silniku i skrzyni to nie masz się czego obawiać. Ale z tego co wiem 1007 nie ma automatu tylko skrzynię zrobotyzowaną i z tymi właśnie czasem są problemy. Pełne automaty są bezawaryjne.
Powrót do góry
zwiadowca88

Debiutant



Dołączył: 04 Lut 2020
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Nissan Terrano II
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 04 Lut 2020, 22:50
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Peugeot a elektronika i ogólnie kilka pytań...


Ja zawsze miałem dystans do francuskich aut właśnie ze względu na elektrykę problematyczną, o jaką obrosły francuskie auta, podobnie jak Alfy Romeo w latach 90-tych. Ale osobiście nie miałem styczności z francuzami. Dziś poznałem faceta który jest fanem Renault, który też twierdzi iż jest to dziś auto nieproblematyczne pod tym względem. I trzyma się tej marki.

Co do Peugeota 1007 to ma tam skrzynię dualtronic. Czyli prawie zwykła skrzynia manualna z hydraulicznymi siłownikami sterującymi zmianą biegów, skrzynia z podwójnym sprzęgłem. Konstrukcja sama w sobie jest bardzo prosta i podobna do manualnej skrzyni. Jednak sterowana elektronicznie i to właśnie zagadka jak będzie działać to we francuzie, jak ten sterownik będzie sterował tą skrzynią. Byłaby to moja pierwsza skrzynia tego typu i pierwsze auto francuskie w rodzinie. U mnie wszyscy wręcz mają auta albo Japońskie albo też Niemieckie. Więc bym się pierwszy wyłamał z tego schematu. Pozostaje mieć nadzieję iż już od 2005 roku Francuzi poprawili się w elektryce. Ale jak może słyszałeś były numery z zapalaniem się instalacji w peugeotach.

Co do modelu Peugeot 1007 to znalazłem już o nim trochę informacji, ale i dalej szukam. Modele te mają dość wytrzymałe i niezawodne silniki benzynowe. Problematyczne są elektryczne drzwi, ale w sieci są informacje jak rozwiązać ten problem w domowych warunkach, wymieniając mechanizm dociągający. Więc nie jest to taki duży problem do ogarnięcia. W manualu z pewnością to autko jest bardziej bezawaryjne. Lecz też czas kiedyś kupić coś w automacie, z wiekiem robię się bardziej leniwy i większą wagę przykładam komfortowi podróży. Jak zajadę tym autkiem w odwiedziny do brata to chyba mnie zbluzga Razz . Po pierwsze nie przepada za francuskimi autkami, a dwa nie przepada za małymi autkami. Mina będzie ciekawa, o ile autko wypadnie na oględzinach ciekawie. Oczywiście zaraz poszło by do założenia gazu co dodatkowy koszt 3.000 zł.

Na chwilę obecną szukam materiałów odnośnie części zamiennych, cen części i ich dostępności. Dotychczas naprawiałem auta sam. Wszystko robię przy swoim aucie sam. Tutaj już bym nie wszystko był w stanie zrobić sam, bo trzeba tu podpinać komputer. A z tego co wyczytałem, francuskie auta mają dość czułą elektrykę i czasem wariują. Więc co najwyżej bym jedynie mechanikę był w stanie sobie zrobić. Nie wiem czy do jutra ogarnę wszystkie odpowiedzi na swoje pytania odnośnie Peugeota 1007. Ale jeśli jutrzejsze zapoznanie z tym modelem wypadnie pozytywnie, to do końca tygodnia bym go nabył. Muszę jeszcze sobie kilka rzeczy ogarnąć, odnośnie kosztów utrzymania. Jestem ciekaw jak wypadnie jazda nim w praktyce w porównaniu do Pandy... Jeśli komfort będzie wyraźnie lepszy i auto będzie w dobrym stanie to podejrzewam iż ja zakupię do piątku. Tylko muszę jeszcze znaleźć trochę odpowiedzi na swoje pytania. Choćby gdzie we Wrocławiu są w stanie ogarnąć elektrykę francuskich aut i zrobią to za godne pieniądze. Bo z tego co się nasłuchałem, ciężko jest o dobry warsztat. A to już nie jest tak proste i niezawodne autko jak Nissan Terrano, który jest przyjemny w naprawie jak budowa cepa Smile .
Powrót do góry
Sabion

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Gru 2018
Posty: 241
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: C8, 3008, C1
Piwa: 11/0
Wysłany: Wto 04 Lut 2020, 23:30
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Peugeot a elektronika i ogólnie kilka pytań...


Odpuść sobie ten pseudoutomat. Wolno zmienia, potrafi być kłopotliwy i kosztowny. A poza tym autko fajne, prosta konstrukcja. Jeśli kupisz dobry egzemplarz to przygód z elektryką wiele nie będziesz miał.
Powrót do góry
zwiadowca88

Debiutant



Dołączył: 04 Lut 2020
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Nissan Terrano II
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 04 Lut 2020, 23:48
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Peugeot a elektronika i ogólnie kilka pytań...


Przeglądałem różne ogłoszenia tego modelu i szukam czegoś pochodzenia Polskiego, co samo w sobie mówi iż będzie to auto mniej uposażone od sprowadzanych. Ale po doświadczeniach z zakupu pierwszego auta, gdy jeździłem po komisach, tym razem jestem zniesmaczony autami od handlarzy i szukam czegoś od pierwszych właścicieli. Za równo w Pandach jak i 1007 szukałem czegoś krajowego.

Manual to zawsze manual jest najpewniejszy. Jednak ciekawy egzemplarz jaki trafiłem jest w wersji z dualtronickiem. Jak się przejadę to sprawdzę jak działa ta skrzynia biegów. Bardziej mnie ciekawi czy egzemplarz będzie bezwypadkowy i czy blacharka będzie w dobrym stanie, nadająca się do konserwacji. Jak czytałem akurat blacharka w tych modelach nie wypadała najgorzej, choć wszystko zależy od tego jak dbasz. Czy ten automat jest kosztowny ? No szukam informacji o nim. Ale z problemem jakim znalazłem, a którym miał jeden facet odnośnie tej skrzyni to wymiana sprzęgła pomogła. Skrzynia ma dwa sprzęgła, użytkownicy pisali iż działa dobrze. Ja na pewno nie będę tym autkiem szpanował, to ma być autko do spokojnego przemieszczania. Znalazłem też problemy związane ze sterownikiem odnośnie tej skrzyni. Co by było faktycznie kijowe, odpalasz silnik i nie możesz wrzucić biegu. Tutaj jest filmik z jazdy taką 1007 , na filmie zmienia biegi płynnie. Z resztą ta skrzynia pracuje tak iż podczas jazdy na biegu, od razu przy dojściu do określonych obrotów przygotowuje się kolejny bieg, górny lub dolny. Zmiana biegu powinna odbyć się dość płynnie i szybko, przynajmniej w teorii. Jeszcze nie jeździłem więc nie wiem jak w praktyce to działa.

https://www.youtube.com/watch?v=FnMGRXYGHp0[/youtube]

Tutaj masz zmianę biegów w krótkim filmiku na automacie tym
https://www.youtube.com/watch?v=qUZq_ew7SUQ
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 04 Lut 2020, 23:48
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Sabion

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Gru 2018
Posty: 241
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: C8, 3008, C1
Piwa: 11/0
Wysłany: Sro 05 Lut 2020, 00:18
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Peugeot a elektronika i ogólnie kilka pytań...


Od tego zacznij- przejażdżka z taką skrzynią. Kwestia gustu.
Powrót do góry
zwiadowca88

Debiutant



Dołączył: 04 Lut 2020
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Nissan Terrano II
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 05 Lut 2020, 00:28
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Peugeot a elektronika i ogólnie kilka pytań...


Owszem, co do skrzyni to z tą elektroniką czujnikami trafiłem na problem z 4 biegiem. Ale jeszcze nie znalazłem rozwiązania. To takie niuanse które powodują wahania, ale może jeszcze znajdę rozwiązanie tego problemu. Tak czy inaczej autko jutro obejrzę.

https://www.youtube.com/watch?v=o9i6xurn0z8
Powrót do góry
zwiadowca88

Debiutant



Dołączył: 04 Lut 2020
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Nissan Terrano II
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 05 Lut 2020, 14:10
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Peugeot a elektronika i ogólnie kilka pytań...


Moje oględziny przełożą się na jutro. Ale trafiłem jeszcze na wersję z silnikiem 1.4 i skrzynią manualną.
Powrót do góry
zwiadowca88

Debiutant



Dołączył: 04 Lut 2020
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Nissan Terrano II
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Lut 2020, 17:32
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Peugeot a elektronika i ogólnie kilka pytań...


Mam za sobą jazdę testową Peugeot 1007 w silniku 1.6 z automatem. I co mogę powiedzieć, auto całkiem sympatyczne i dość dynamiczne jak na moje potrzeby. Zaczynając od stanu ogólnego to jest dobrze, auto bezwypadkowe z Polskiego salonu. Co też troszkę ubogo wyposażone, ale u mnie najważniejsze było po prostu aby auto nie miało przeszłości wypadkowej. Sprawdziłem auto płacąc za raport i wszystko się potwierdza co do tego co się dowiedziałem co do historii auta.

Zaczynając od początku fajna pozycja za kierownicą, lubię takie pozycje wysoko siedzące, taka krzesełkowa pozycja. Ogromna ilość miejsca w środku i z przodu wygodne fotele. Ogólnie czuje się w środku swobodnie i przytulnie, wygodna pozycja. Gdyby autko miało tempomat to fajnie by się nim pomykało na dłuższych trasach. Ale jak potrafiłem przejechać kraj bez tempomatu spartańską terenówką, to już takim Peugeocikiem było by to bardzo wygodne. Przy moim wzroście 174 cm mam dużo miejsca też z tyłu. Po złożeniu tylnych siedzisk też całkiem sporo miejsca na bagaż jadąc w dwie osoby z dużym bagażem. Sam bagażnik w ustawieniu 2 + 2 na moje potrzeby też bardzo odpowiada. Zawieszenie troszkę twardsze, ale nie jest źle. Największy plus dla mnie to komfort podróży i szerokość na przednich fotelach.

Co do jazdy, to jak wspomniałem 109 KM dość ładnie rozpędza to maleństwo. Ale też należy wziąć pod uwagę iż moja terenówka od 0 - 100 km/h potrzebowała 20 sekund. Więc dla mnie parametry spełniłyby nawet wersje z silnikiem 1.4 w benzynie. Skrzynia automatyczna ? Ogólnie elegancko pracowała, a i sama jazda bardzo przyjemna na mieście. Jednak w mieście docenia się automat w takim autku. Wcale nie zmieniała przełożeń wolno, wszystko płynnie się odbywało. Być może po prostu pasuje ona mojemu ekonomicznemu stylowi jazdy. Ale na obwodnicy bujnąłem się do 90 km/h i ogólnie ładnie pracowała. Być może dla osób bardziej agresywnie jeżdżących inaczej by to było. Ale dla mojego stylu jazdy wszystko działa płynnie pod względem jazdy w tym automacie. Samo zawieszenie i ogólnie auto dobrze wypadało podczas testu nic nie stukało, wszystko płynnie pracowało. Stan blacharki dość dobry i niski przebieg, auto garażowane ciągle. Jedynie na listwie Peugeota pod tylną szybą troszkę srebrna farba zeszła na rokgu od tyłu około 2 cm kwadratowych. Podwozie z lekkim nalotem, nie ma tu większego problemu, ale jednak lekki nalot się pojawił od dołu na belkach, czy podwoziu. Jak dla mnie da się to zakonserwować i łatwo tego nalotu pozbyć. Jak na auto 15 letnie ogólnie wizualnie i po jeździe określiłbym je dobrze. Sprzedawca dość klarownie określił jak się prezentuje sprzęt i ogólnie nie znalazłem czegoś co by było nie zgodne z opisem. Choć zauważyłem na misce trochę oleju od dołu auta. Jednak w aucie był wymieniany pasek rozrządu, pompa płyny, alternator. I przy zalewaniu może mechanik troszkę rozlał oleju. Olej na dolnej misce się znajdował, ale i też dalej od silnika. Więc mogłoby to być przy zalewaniu rozlanie pewnej ilości oleju. Tak ogólnie niewielka wgniotka na lewych drzwiach od kierowcy, nie wiem po czym bo na lakierze nie ma śladu. Ale to od środka po zdjęciu wewnętrznej tapicerki można by wypchać palcem, lub lekko puknąć młotkiem gumowym. Tak czy inaczej da się ją wyciągnąć. Osobiście nawet jej nie dostrzegłem na początku.

Podsumowując tak 10.500 zł musiałbym dać za to autko, nie dostrzegłem niczego problematycznego. Co najwyżej musiałbym sprawdzić jeszcze raz olej pod miską, czy to przy zalewaniu aby na pewno zostało rozlane. Auto nie było specjalnie pucowane na sprzedaż. W środku czysto, na zewnątrz lekki brut po deszczu kurzy, ale też nie duży. Do tego już rozmawiałem o instalacji gazowej to są dwa warianty za 1.900 zł i za 3.100 zł . Chyba wybrałbym tą wersję droższą. Tak więc 10.500 zł + 3.100 zł (GAZ) to już daje mi koszt 13.600 zł. Ubezpieczenie 690 zł. Tak więc koszt wyniósłby 14.290 zł z ubezpieczeniem i dostosowaniem do Gazu.

Ogólne moje wrażenie pierwszym Peugeotem którego w życiu prowadziłem w wydaniu modelu 1007 jest bardzo pozytywny, komfortowy, przestrzenny. Ogólnie wygodny samochodzik w tym automacie. Prawdopodobnie w sobotę byłby to mój pierwszy francuz. Umówiłem się ponownie na sobotę, jak co to mam już gotówkę na drugie spotkanie. Brak tylko opon letnich, auto stoi na oponach zimowych. Więc trzeba doliczyć by koszt opon letnich. Facet ma jedynie opony letnie na jedną oś. Więc albo bym dokupił na jedną oś tej samej firmy, albo musiałbym komplet. O ile dwie w 600 zł bym się zamknął to trzeba by doliczyć.
Powrót do góry
zwiadowca88

Debiutant



Dołączył: 04 Lut 2020
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Nissan Terrano II
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 08 Lut 2020, 10:08
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) Peugeot a elektronika i ogólnie kilka pytań...


No i stało się, od dziś jestem nowym posiadaczem "Peugeota 1007"
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot ) Przywitania Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot ) Przywitania

17) witam »
18) Witam »
20) Witam »

Peugeot508 RXH

55 900

2015r.

200 000 km

śląskie

Peugeot5008

61 700

2018r.

137 000 km

pomorskie

Peugeot3008

81 800

2019r.

79 000 km

małopolskie

Peugeot2008

37 900

2014r.

137 000 km

wielkopolskie

Peugeot5008

25 900

2010r.

217 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System