Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 407 ) Problem z czujnikami czy centralką?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mixal123

Czytelnik



Dołączył: 14 Maj 2019
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: Peugeot 407 sw, 2.0 HDI 2004 r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 08 Maj 2020, 15:11
Temat postu:

Problem z czujnikami czy centralką?


Witam.
Po raz kolejny chciałbym zaczerpnąć trochę waszej wiedzy Smile
Zapragnąłem naprawić moje czujniki parkowania które od dnia zakupu tj od roku nie działają.
Nie jest to dla mnie ważna kwestia choć kilka razy by się przydały.

Chciałbym zapytać czym charakteryzuje się uszkodzenie samej centralki a nie czujników?

Moje auto to peugeot 407 sw 2.0 hdi z 2004 r. Centralkę mam chyba w kole zapasowym boscha choć jest ona na 1 kostkę a czytałem gdzieś że peugeoty mają na 2 ale może jakaś wersja inna. Po podłączeniu pod pp2000 22.12 oraz diagbox 7.02 początkowo nie pokazywały błędów a póżniej po kilku sprawdzaniach pokazało błąd lewego czujnika lecz nieokreślony dokładnie. Po wyciągnięciu czujników zauważyłem że są one w bardzo kiepskim stanie choć się na tym nie znam. Oczywiście wcześniej je przecierałem ścierką i powietrzem ale samych kabli już nie miałem jak sprawdzić.
Zamówiłem nowe zamienniki o identycznych numerach i tu w zasadzie pytanie bo na moim czujniku są jedynie numery
96 636 498 77 bez żadnych liter a na aukcji były jeszcze litery i zastanawiam się czy one także mają znaczenie.
Po skasowaniu błędu jeszcze przed wymianą czujnika błędu nie wywalało ponownie choć nie działały a widząc na internecie na forum sugestie pewnego forumowicza o tym by w telekodowaniu wyłączyć i włączyć czujniki (chociaż było to co citroenie c4 ale program ten sam pp2000) chciałem zrobić to samo lecz w telekodowaniu ręcznym nie widzę opcji tego zrobienia jest jedynie umieszczenie czujników opcje brzęczyka i sygnałów. Ale jest jeszcze jedno miejsce związanie z "ogólnym sprawdzeniem działania" w którym jak w niego wchodzę wyskakuje błąd połączenie a w zasadzie "Defekt komunikacji" i zastanawiam się czy może to nie być kwestia centralki? Po kilku innych próbach skanu pojawił się także błąd o zwarciu plusa na prawym zewnętrznym czujniku (stało się to dosłownie 5 min temu tak więc jeszcze nic nie sprawdzałem) i po raz kolejny błąd z lewego zewnętrznego nieokreślony. Błędy te pojawiły się po wstawieniu 4 nowych zamienników które po wykasowaniu znikają i nie pojawiają się ponownie. Po wykasowaniu wyłączyłem program odpaliłem auto zrobiłem krótką trasę i sprawdziłem czy czujniki działają ale dalej jest to samo lecz już te błędy nie są widoczne.
Tak samo jest w pp2000 22.12 i diagbox 7.02.

I pytanko czy dalej szukać problemów w samych czujnikach czy w centralce?
Kwestie tego zwarcia to jest to tak jak pisałem błąd który wyskoczył mi dosłownie 5- 10 min temu więc sprawdzę to dopiero wieczorem w weekend.

Pozdrawiam i proszę o wskazówki Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 407 »

Opinie o samochodach Peugeot 407 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 407 ) Nadwozie.


Peugeot206 CC

6 900

2003r.

156 000 km

śląskie

PeugeotRIFTER

58 900

2018r.

159 202 km

podkarpackie

Peugeot108

29 990

2016r.

135 000 km

śląskie

Peugeot208

22 999

2012r.

122 927 km

łódzkie

Peugeot307 CC

12 900

2004r.

260 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System