Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 307 ) Sprzęgło bierze wysoko



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 307 ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jarekgorniak79

Czytelnik



Dołączył: 12 Lut 2020
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Drzewica
Posiadane auto: Peugeot 307 SX 1,6 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 12 Lut 2020, 21:40
Temat postu:

Sprzęgło bierze wysoko


Dzień dobry
2 lata temu nabyłem peugeota 307 sx 1.6 16V 2002 r od kolegi z pracy (jedyny właściciel i zakup w Polskim salonie). Co roku auto było w serwisie Peugeota i z 2 mies wcześniej miało wymienione sprzęgło. Na wszystko co roku wpis serwisu. Pomyślałem że też oddam im auto za rok na przegląd pomimo że wiekowe. Tak też zrobiłem. Zrobili przegląd podstawowe wymiany i wymianę uszczelniacza na jednej z półosi oczywiście rachunek był jaki był. 2 tyg potem miałem auto na zwykłym przeglądzie tech: zerwane tuleje belki tył, naderwane na jednym wahaczu przód, luz na drążku jedna strona i podobno luz na maglownicy. Krew mnie zalała w przenośni. Jak podsumowałem koszt tych napraw to decyzja że robię sam. Mam kanał w garażu więc zrobiłem pomimo że to moje pierwsze samodzielne naprawy: wymianę tulej wahaczy i belki (wszystkie), wymianę amort.(bo też były od nowości i np z tyłu niedługo by się złamały tłoki od rdzy), wymianę drążków końcówek i sworzni oraz konserwację hamulców i podwozia (przy okazji). Ponieważ zaistniała potrzeba wyciągnięcia jednej półosi ze skrzyni (sprężynka w przegubie wewnętrznym o której nie wiedziałem spadła i pykało coś przy jeździe) kolejny szok: w skrzyni brakowało ponad 1,5 litra oleju (choć zapłaciłem za dolanie w serwisie ponoć po wymianie uszczelniacza) a uszczelniacze może nie tknięte od nowości. Przechodząc do meritum. W zasadzie od samego zakupu słychać było przy puszczaniu sprzęgła na luzie co jakiś czas terkotanie które po wciśnięciu znika. Ponieważ sprzęgło mi od jakiegoś czasu wysoko bierze mam po swoich przygodach z serwisem pewne wątpliwości czy było ruszane od nowości. I tu pytania: Czy można wyregulować sprzęgło w moim aucie i jak jeśli tak? Czy sama wymiana jest trudna jak powiedzmy na laika który robił by to pierwszy raz. No i może ktoś ma jakiś tutorial może Smile.
Z góry dziękuję i pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 307 ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 307 »

Opinie o samochodach Peugeot 307 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 307 ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


Peugeot308

17 999

2007r.

139 000 km

dolnośląskie

Peugeot5008

92 300

2018r.

194 126 km

podkarpackie

Peugeot308

67 700

2017r.

160 000 km

mazowieckie

Peugeot207

13 990

2010r.

142 652 km

pomorskie

Peugeot3008

89 900

2018r.

94 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System