Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 307 ) przełacznik zespolony kierunkowskazów


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 307 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adi.w

Debiutant



Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łuków/lubelskie
Posiadane auto: peugeot 307 kombi 2,0 HDI 90KM, 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Lut 2011, 10:36
Temat postu:

przełacznik zespolony kierunkowskazów


witam! mam problem z przełacznikiem zespolonym a właściwie z kierunkami, po przeczytaniu podpowiedzi zabrałem się za naprawę, wymontowałem przełacznik, rozebrałem (nie bez problemów) rozciagnąłem sprężynkę, złożyłem zamontowałem i jest lepiej, ale.. nie wraca kierunek po skręcie w prawo i nie ma długich świateł na stałe, jak trzymam manetkę są, jak puszczę nie ma, reszta działa, no i głośno pracuje odbijanie kierunków przy skręcie kierownicy. czy może coś źle zmontowałem? przyznam że trochę pogięły sie blaszki.ktoś miiał podobne problemy po naprawie przełacznika? zgóry dziękuje za podpowiedź
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Nie 13 Lut 2011, 21:34
Temat postu:

Re: przełacznik zespolony kierunkowskazów


adi.w napisał:
witam! mam problem z przełacznikiem zespolonym a właściwie z kierunkami, po przeczytaniu podpowiedzi zabrałem się za naprawę, wymontowałem przełacznik, rozebrałem (nie bez problemów) rozciagnąłem sprężynkę, złożyłem zamontowałem i jest lepiej, ale.. nie wraca kierunek po skręcie w prawo i nie ma długich świateł na stałe, jak trzymam manetkę są, jak puszczę nie ma, reszta działa, no i głośno pracuje odbijanie kierunków przy skręcie kierownicy. czy może coś źle zmontowałem? przyznam że trochę pogięły sie blaszki.ktoś miiał podobne problemy po naprawie przełacznika? zgóry dziękuje za podpowiedź

Normalne, musisz składać do skutku aż nauczysz się, jak to zrobić w prawidłowy sposób. W końcu ci sie uda zrobić przełącznik o ile niczego nie połamałeś już teraz. W brew pozorom to dość proste.
_________________
Prosze pytać na pw.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
adi.w

Debiutant



Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łuków/lubelskie
Posiadane auto: peugeot 307 kombi 2,0 HDI 90KM, 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Lut 2011, 19:13
Temat postu:

Re: przełacznik zespolony kierunkowskazów


z tym skaładaniem do skutku to w sobotę rozłożyłem i złozyłem wszystko 2 razy, za pierwszym razem lipa, działało wszystko naraz, kierunki, swiatła długie, krótkie, za drugim razem rozłozenie 15 min (zdjęcie poduszki itd.) potem 20 min. wpatrywałem się w rozebrany przełacznik, po czym poprostowałem blaszki, jeszcze rociagnałem spręzynkę, przełozyłem to białe 'coś' o 90 stopni, zmontowałem, zamontowałem w samochód w 10 min i jest prawie dobrze. ale juto jeszcze raz go wyciagam, popatrzę sie jeszcze raz ,moze coś zauwazę i poprawię, gdyby nie to że niema długich to bym zostawił tak jak jest.
z prostotą naprawy to się zgadzam, ale dopiero jak sie raz rozbierze, albo naprawia się z kimś kto to juz robił, ja ułamałem tylko jedno zabezpieczenie płytki drukowanej, ale skleiłem i jest ok, no i najlepiej jest miec pomoc,szczególnie przy wyjmowaniu manetki.
Powrót do góry
HOMSTER

Debiutant



Dołączył: 06 Lut 2011
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jasło
Posiadane auto: Peugeot 307 SW 1,6 beznyzna, 110 KM, 2002 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Lut 2011, 19:50
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) przełacznik zespolony kierunkowskazów


Oj będzie ciężko z tym przełącznikiem zespolonym. Niestety ja cierpliwości nie mam to takich rzeczy i kupiłem nowy , a dokładniej wymienili mi w ASO , koszt przełącznika to 700 zł , razem z wymianą kosztowało mnie to 1000 zł....ale działa teraz idealnie:-) No niestety koszty są bardzo wysokie Sad
Powrót do góry
adi.w

Debiutant



Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łuków/lubelskie
Posiadane auto: peugeot 307 kombi 2,0 HDI 90KM, 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Lut 2011, 19:55
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) przełacznik zespolony kierunkowskazów


HOMSTER napisał:
Oj będzie ciężko z tym przełącznikiem zespolonym. Niestety ja cierpliwości nie mam to takich rzeczy i kupiłem nowy , a dokładniej wymienili mi w ASO , koszt przełącznika to 700 zł , razem z wymianą kosztowało mnie to 1000 zł....ale działa teraz idealnie:-) No niestety koszty są bardzo wysokie Sad

a mi się naprawa podobała (sama robota-rozbieranie, skaładanie) jak nie uda mi sie naprawic też kupię nowy, a wymienie sobie sam, chyba że trzeba będzie kodowac czy coś takiego, robili to w serwisie? (tzn kodowali, dostrajali lub coś podobnego?)
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 14 Lut 2011, 19:55
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
HOMSTER

Debiutant



Dołączył: 06 Lut 2011
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jasło
Posiadane auto: Peugeot 307 SW 1,6 beznyzna, 110 KM, 2002 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Lut 2011, 20:02
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) przełacznik zespolony kierunkowskazów


Niektóre przełączniki są programowalne, ale nie wiem dokładnie w których modelach, w moim autku nie , wymienili tylko ten przełącznik i tyle.
Powrót do góry
adi.w

Debiutant



Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łuków/lubelskie
Posiadane auto: peugeot 307 kombi 2,0 HDI 90KM, 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Lut 2011, 20:10
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) przełacznik zespolony kierunkowskazów


HOMSTER napisał:
Niektóre przełączniki są programowalne, ale nie wiem dokładnie w których modelach, w moim autku nie , wymienili tylko ten przełącznik i tyle.

z tego co widzę to mamy auta z tego samego roku więc byc może i u mnie jest nieprogramowalny, a wymiana to naprawdę zabawa pod warunkiem że sie już wie jak Wink no i koniecznie trzeba odłaczyc akumulator. jutro wyciągam go ponownie i jeszcze sie z nim 'popieszczę' zobaczę z jakim skutkiem
Powrót do góry
HOMSTER

Debiutant



Dołączył: 06 Lut 2011
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jasło
Posiadane auto: Peugeot 307 SW 1,6 beznyzna, 110 KM, 2002 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Lut 2011, 20:27
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) przełacznik zespolony kierunkowskazów


..no to życzę powodzenia i cierpliwości, może uda się oszczędzić i kasa zostanie w portfelu. Smile
Powrót do góry
magma1974

Auto Maniak



Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 598
Skąd jesteś (miejscowość / region): PLYMOUTH UK czasem RADOMSKO i BIELAWA
Posiadane auto: CITROEN C4 1.6 16V VTR+ Oraz C5 x7 2009 2.0 hdi FAP
Piwa: 41/2
Wysłany: Pon 14 Lut 2011, 20:58
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) przełacznik zespolony kierunkowskazów


adi.w napisał:
HOMSTER napisał:
Niektóre przełączniki są programowalne, ale nie wiem dokładnie w których modelach, w moim autku nie , wymienili tylko ten przełącznik i tyle.

z tego co widzę to mamy auta z tego samego roku więc byc może i u mnie jest nieprogramowalny, a wymiana to naprawdę zabawa pod warunkiem że sie już wie jak Wink no i koniecznie trzeba odłaczyc akumulator. jutro wyciągam go ponownie i jeszcze sie z nim 'popieszczę' zobaczę z jakim skutkiem
jesli auto ma esp trzeba skalibrowac czujnik kata skretu ot cale programowanie
_________________
WŁASNA LEXIA
Powrót do góry
HOMSTER

Debiutant



Dołączył: 06 Lut 2011
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jasło
Posiadane auto: Peugeot 307 SW 1,6 beznyzna, 110 KM, 2002 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Lut 2011, 21:39
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) przełacznik zespolony kierunkowskazów


magma1974 napisał:
jesli auto ma esp trzeba skalibrowac czujnik kata skretu ot cale programowanie


Dzięki kolego nie wiedziałem, że to dotyczy ESP, ja ESP nie mam więc nic nie programowali tego czujnika kątu skrętu Smile
Powrót do góry
adi.w

Debiutant



Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łuków/lubelskie
Posiadane auto: peugeot 307 kombi 2,0 HDI 90KM, 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 15 Lut 2011, 19:19
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) przełacznik zespolony kierunkowskazów


magma1974 napisał:
adi.w napisał:
HOMSTER napisał:
Niektóre przełączniki są programowalne, ale nie wiem dokładnie w których modelach, w moim autku nie , wymienili tylko ten przełącznik i tyle.

z tego co widzę to mamy auta z tego samego roku więc byc może i u mnie jest nieprogramowalny, a wymiana to naprawdę zabawa pod warunkiem że sie już wie jak Wink no i koniecznie trzeba odłaczyc akumulator. jutro wyciągam go ponownie i jeszcze sie z nim 'popieszczę' zobaczę z jakim skutkiem
jesli auto ma esp trzeba skalibrowac czujnik kata skretu ot cale programowanie

no i udało się! rozebrałem dziasiaj cały przełacznik dwa razy, za pierwszym razem za bardzo podgiąłem blaszkę od świateł długich i zapalały sie razem z kierunkami, wyjąłem skorygowałem odgiecie i jest ok. na razie, zobaczę jak długo będzie dobrze, teraz działa poprawnie. popatrzyłem się na rozebrany przełącznik, a w zasadzie na blaszki i zauważyłem że te od kierunków i wycieraczek są identyczne i nawet mozna je zamienic lub wymienic z innego przełacznika jak są uszkodzone. ogólnie zasada działania jest prosta i jakby to białe 'coś' się nie wycierało to powinno działa bezawaryjnie przez wiele lat. mnie się udało naprawic (cztery wyjęcia przełacznika) życze powodzenia innym i służę pomocą.
Powrót do góry
ATBCK

Auto Maniak



Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 1902
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Peugeot 407SW 2.0HDI 2010r.
Piwa: 175/1
Wysłany: Wto 15 Lut 2011, 19:50
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) przełacznik zespolony kierunkowskazów


Gratuluję
Powrót do góry
adi.w

Debiutant



Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łuków/lubelskie
Posiadane auto: peugeot 307 kombi 2,0 HDI 90KM, 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 16 Lut 2011, 16:58
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) przełacznik zespolony kierunkowskazów


ATBCK napisał:
Gratuluję

dziękuję, dzisiaj dowiedziałem sie u znajomego mechanika-elektromechanika, że przy naprawie przełacznika, zamiast rozciagania spreżynki i podkładania czegoś pod nią, mozna naspawac tworzywo w to miejsce co się wytarło (to białe 'coś' co odpowiada za przeskakiwanie kierunków) i tez będzie ok, podobno tak robił. też należy to rozważyc przy naprawie. jeśli ktoś będzie potrzebował to podam do niego telefon, to w porządku chłopak i niedrogi.
Powrót do góry
ATBCK

Auto Maniak



Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 1902
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Peugeot 407SW 2.0HDI 2010r.
Piwa: 175/1
Wysłany: Sro 16 Lut 2011, 17:29
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) przełacznik zespolony kierunkowskazów


Ja wkręciłem małą srubke i łepek od niej stanowił właśnie taką barierę żeby kierunkowskazy nie przeskakiwały w P406.
Powrót do góry
adi.w

Debiutant



Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łuków/lubelskie
Posiadane auto: peugeot 307 kombi 2,0 HDI 90KM, 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 16 Lut 2011, 17:45
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) przełacznik zespolony kierunkowskazów


ATBCK napisał:
Ja wkręciłem małą srubke i łepek od niej stanowił właśnie taką barierę żeby kierunkowskazy nie przeskakiwały w P406.

jeszcze jeden dobry pomysł, a kierunki nie chodziły za cięzko, wracały po właczeniu? zastanawiam się też cały czas dlaczego skoro wiadomo w czym rzecz i jak łatwo temu zaradzic producent przez tyle czasu nie reagował, nie poprawił tego?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 307 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 307 »

Opinie o samochodach Peugeot 307 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 307 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


Peugeot508 SW

29 900

2011r.

175 000 km

śląskie

Peugeot4008

42 900

2012r.

164 681 km

mazowieckie

Peugeot208

26 900

2016r.

149 900 km

małopolskie

Peugeot508 SW

32 700

2013r.

127 000 km

mazowieckie

Peugeot308

34 900

2016r.

204 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System