Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 508 ) Klimatyzacja nie załącza się 508 1,6 THP



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 508 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bajer87

Debiutant



Dołączył: 08 Sie 2019
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Peugeot 508 1,6 THP
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 09 Sie 2019, 00:45
Temat postu:

Klimatyzacja nie załącza się 508 1,6 THP


Witam

Od dłuższego czasu mam problem z klimatyzacją, a raczej jej brakiem w Peugeot 508 1,6 THP z instalacją gazową 2012 r.
Gdy przestała chłodzić wybrałem się na serwis klimy - nie pomogło. Mechanik stwierdził ze to usterka elektryczna.
Po odpaleniu silnika sprężarka zalączała sie na 1-2 min i przestawala pracować. Auto chwilke postalo (wystarczylo 5 min) i dalej po odpaleniu startowała na chwilę.
Pierwszy elektryk po pierwszym dniu coś podłubał stwierdził, że wtyczka nie łaczyła, ale jak odebrałem auto klima dalej nie chodziła. Szukał długo stwierdził, że to może być dmuchawa (dodam, że działa i dmucha) bo kiedyś coś podobnego mieli. Z racji, że to byłaby kosztowna naprawa, a elektryk nie był przekonany co do trafności swojej diagnozy pojechałem to zweryfikować do innego.
Drugi elektryk zrobił na początku serwis - stwierdził, że było mało oleju w sprężarce po czym auto 1 dzień ładnie chłodziło i później dalej to samo.
Zdiagnozował, że uszkodzona sprężarka (był błąd ciśnienia ale uklad szczelny) - wymieniona na regenerowaną, niby działała pół dnia odebrałem przejechałem się chłodziło, po krótkim czasie dalej to samo i brak klimy.
Nowa diagnoza BSM - elektryk zamówił używany podmienił i nic z tego z tym, że teraz w ogóle nie startuje sprężarka (przed wymianą BSM startowała na 1-2 min). Dodatkowo po podmianie BSM delikatnie mrugaja/plasują światła ale tylko przednie mijania i drogowe, do jazdy dziennej są ok.
Miałem sprawdzić na zimnym silniku czy na poczatku odpali się sprężarka do czasu nagrzania silnika i że wtedy mogłoby to oznaczać uszkodzony termostat. Jednak na zimnym silniku też nie startuje sprężarka.
Komputer nie pokazuje błędów.

Czy macie jakieś rady? Czy to faktycznie może być wina termostatu i czy podmiana BSM (uzywany, nie wiadomo na ile sprawny) mogła wpłynąć na mruganie świateł?

Dzięki z góry za pomoc.
Powrót do góry
Energia

Debiutant



Dołączył: 07 Lip 2019
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź

Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 11 Sie 2019, 22:50
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Klimatyzacja nie załącza się 508 1,6 THP


Czy masz dostęp do diagboxa? Mógłbyś sprawdzić rodzaj sprężarki w diagbox bo może ktoś ustawił niewłaściwy rodzaj sprężarki i takie cuda się dzieją. Ja mam 508 od miesiąca, klima jest aż za bardzo wydajna, kupiłem sobie diagbox i tak namieszalem w zeszłym tygodniu ze klima/sprężarka nie włączyła się. Oddałem auto do speca od klimy a on stwierdził ze to wina sterowania/elektroniki i układ jest sprawny i nabity, nie dostaje tylko sygnału na kompresor i się nie włącza.
Pomyślałem więc że moze zacznę szukać opcji w diagbox które zmieniałem. 4 godziny mi to zajęło ale udało się. Okazało się że był wybrany zły rodzaj sprężarki. Klima działa. Niestety wyłączyłem jeszcze tempomat i wyswietlacz od radia rd5 sie nie włącza ale to muszę mieć trochę czasu i poszukać w db.

Reasumując najlepiej znaleźć kogoś kto zna na wylot opcje w diagbox albo kupić sobie za 300 na znanym portalu aukcyjnym i bawić się samemu.

P.S
Sprawdzales przy wylaczonej opcji start amd stop czy klima dziala?
Powrót do góry
Bajer87

Debiutant



Dołączył: 08 Sie 2019
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Peugeot 508 1,6 THP
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 12 Sie 2019, 16:40
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Klimatyzacja nie załącza się 508 1,6 THP


Z tym, że nie było noc grzebane i sama przestała chłodzić i wtedy zacząłem szukać i jeździć po mechanikach.
Powrót do góry
Bajer87

Debiutant



Dołączył: 08 Sie 2019
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Peugeot 508 1,6 THP
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 13 Sie 2019, 16:53
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Klimatyzacja nie załącza się 508 1,6 THP


A czy powodem mrugania przednich świateł może być podmieniony BSM?
Powrót do góry
Energia

Debiutant



Dołączył: 07 Lip 2019
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź

Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 13 Sie 2019, 17:16
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Klimatyzacja nie załącza się 508 1,6 THP


Akumulator był wymieniany w tym czasie?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 13 Sie 2019, 17:16
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Bajer87

Debiutant



Dołączył: 08 Sie 2019
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Peugeot 508 1,6 THP
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 13 Sie 2019, 17:50
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Klimatyzacja nie załącza się 508 1,6 THP


Akumulator był wymieniany okolo lutego tego roku, a mruganie zauważyłem po podmianie bsm (jakiś tydzień temu) tylko nie wiem czy on może być powodem czy po zamianie bsm ujawniło się coś innego?
A co do klimy jak pisałem wyżej jakieś porady? Smile
Powrót do góry
Energia

Debiutant



Dołączył: 07 Lip 2019
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź

Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 01 Wrz 2019, 01:50
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Klimatyzacja nie załącza się 508 1,6 THP


Czy wiadomo już coś na temat usterki?
Powrót do góry
Robert508

Czytelnik



Dołączył: 30 Cze 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Peugeot 508 RXH
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 15 Wrz 2019, 23:04
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Klimatyzacja nie załącza się 508 1,6 THP


Witam,
miałem podobną usterkę i padł elektromagnes sprężarki klimatyzacji. Koszt około 60zł.
pozdrawiam
Powrót do góry
Bajer87

Debiutant



Dołączył: 08 Sie 2019
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Peugeot 508 1,6 THP
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Wrz 2019, 21:18
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Klimatyzacja nie załącza się 508 1,6 THP


Witam

W końcu trafiłem na porządnego elektronika i zakończylem walkę z usterką.
Elektronik szybko wybadał, że jest błąd komunikacji pomiedzy BSM a BSI i stwierdził, że któryś z powyższych jest uszkodzony lub połączenie między nimi.
Po sprawdzeniu zdiagnozował uszkodzony BSM, zamówił używany, "zaprogramował" go i po problemie.
Poprzedni elektronik, który podmienił tylko fizycznie BSM (bez zaczytania danych z niego i ponownego wgrania na nowym), nie usunął przez to usterki, tylko BSI dodatkowo zaczytało błędne dane z podmienionego BSM i było więcej zabawy

Koszt łączny (z zakupionym BSM) to 600 zł.

Także w razie czego dla zainteresowanych mam naprawdę ogarnietego elektronika samochodowego w okolicy Rzeszowa.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Bajer87

Debiutant



Dołączył: 08 Sie 2019
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Peugeot 508 1,6 THP
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 29 Mar 2020, 17:51
Temat postu:

Re: ( Peugeot 508 ) Klimatyzacja nie załącza się 508 1,6 THP


Witam

Po naprawie klimatyzacji po około miesiącu problem wrócił na nowo na około miesiąc, po miesiącu dalej wszystko ok, klima działała przez około 4 miesiące. Ostatnio znów to samo klima wyłącza się jak na początku.
Jakiś czas temu zaczął czasami mi się pokazywać błąd "P0087 Fuel rail/system pressure too low" co mogłoby sugerować padającą pompę ciśnienia lub czujnik ciśnienia (info od forumowiczów), czy pompa lub czujnik mają coś wspólnego z układem klimatyzacji i mogą mieć wpływ na jej działanie?
Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 508 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 508 »




 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 508 ) Porady, problemy techniczne


Peugeot208

23 900

2014r.

89 000 km

pomorskie

Peugeot208

28 900

2017r.

76 750 km

wielkopolskie

Peugeot208

26 900

2016r.

149 900 km

małopolskie

Peugeot308

47 800

2017r.

63 000 km

wielkopolskie

Peugeot2008

39 900

2014r.

80 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System