Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 807 ) Peugeot 807 - Power Steering Faulty



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 807 ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Luk_8071

Czytelnik



Dołączył: 30 Mar 2020
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: 807
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 02 Maj 2020, 00:56
Temat postu:

Peugeot 807 - Power Steering Faulty


Witam

Peugeot 807 benzynka/LPG 120KM 2005r

Może ktoś już spotkał się z następującą informacja i potrafi pomóc : "Power Steering Malfunction".
Wspomaganie kierownicy wysiadło albo raczej powinienem powiedzieć, że zachowuje się dziwnie.

W trakcie jazdy pojawia się powyższy błąd a następnie kierownica przestaje być responsywna (działa ale wiadomo, ciężko). Owe ostrzeżenie czasem znika po paru sekundach i kierownica zaczyna działać poprawnie, a czasem nie znika i prowadzenie pojazdu staje się udręka.
Co więcej zdarza się, że mogę przejechać 30km bez problemów a nagle jak złapie tak trzyma dopóki się nie zatrzymam i co ciekawe jak samochód "odpocznie" to czasem po ponownym uruchomieniu jest już w porządku a czasem nie...
Takie sobie chybił trafił...

Oczywiście byłem u mechanika, pierwszy strzał to podobno olej na wtyczce do pompy, prawdopodobnie olej wydostaje się z pompy co powoduje spięcia i potrzebna jest regeneracja (ale tylko prawdopodobnie bo mechanior pewien nie jest). Przeczyścił wtyczkę i mówi : "jeździć i obserować". Niestety szybko okazało się że wyczyszczenie nic nie dało.
Więc zamierzam wrócić do mechaniora aby zregenerował pompę chociaż nie wiemy czy to jest źródłem problemów.

Po odebraniu pojazdu od mechanika ten stał nieużywany przez tydzień , po uruchomieniu i przejechaniu około 1,5km pojawiło się ostrzeżenie o wspomaganiu a następnie zapaliły się wszystkie możliwe kontrolki oraz pojawiły się pewnie wszystkie możliwe błędy: abs. hamulce, poduszko powietrzne, asr itp itd dosłownie wszystko. Po około 10s kontrolki zgasły i samochód działał normalnie przez około 40km po czym znów padło wspomaganie...

Posiadam jakiś tam ELM 327 z możliwością podłączenia do telefonu. Standardowe programy dostępne na androida nie pokazują żadnych błędów (ani aktualnych ani zarchiwizowanych) nawet jeżeli stoję na parkingu z niedziałającym wspomaganiem. U mechanika również zero błędów (przy czym u mechanika nigdy nie pojawił się ten błąd jak pisałem czasem przejadę nawet 40km i wszystko jest ok).

Może ktoś z forumowiczów spotkał się z takim dziwnym zachowaniem ??

Będę wdzięczny za pomoc.

Aaaaa dogrzebałem się również informacji, że w 2010r 807-ki były wzywane do serwisów w związku z możliwością uszkodzenia wspomagania kierownicy , może to jest powód ?? :https://www.auto-motor-i-sport.pl/wydarzenia/Peugeot-i-Citroen-zapraszaja-do-serwisu,6135,1
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Pon 04 Maj 2020, 20:49
Temat postu:

Re: ( Peugeot 807 ) Peugeot 807 - Power Steering Faulty


Wymień pompę na drugą.
_________________
Prosze pytać na pw.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
Luk_8071

Czytelnik



Dołączył: 30 Mar 2020
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: 807
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 07 Maj 2020, 20:33
Temat postu:

Re: ( Peugeot 807 ) Peugeot 807 - Power Steering Faulty


Tak, zdecydowałem się zregenerować pompę (nowa kosztuje w granicach 3k... Regeneracja około 8 stów). Mam nadzieję że to naprawi problem ...

Dzięki za odpowiedź .
Powrót do góry
Luk_8071

Czytelnik



Dołączył: 30 Mar 2020
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: 807
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 11 Cze 2020, 21:15
Temat postu:

Re: ( Peugeot 807 ) Peugeot 807 - Power Steering Faulty


Witam, jestem po regeneracji pompy.
Sytuacja teraz wygląda tak, że wspomaganie sprawuje się w porządku dopóki nie skręcę kierownicy do oporu w lewo lub w prawo. Po takim manewrze (który często wykonuję przy parkowaniu) wspomaganie wyłącza się, pokazuje się ostrzeżenie o awarii oraz kontrolka STOP. Po wyłączeniu silnika i ponownym uruchomieniu wszystko wraca do normy, oczywiście do momentu kolejnego pełnego skrętu....

Może ktoś coś poradzi ?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 807 ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 807 »

Opinie o samochodach Peugeot 807 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 807 ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


Peugeot3008

29 000

2010r.

186 000 km

śląskie

Peugeot208

17 900

2014r.

166 525 km

mazowieckie

Peugeot208

39 400

2017r.

105 520 km

podkarpackie

Peugeot508

33 900

2014r.

185 118 km

śląskie

Peugeot301

18 000

2014r.

197 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System