Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot ) jazda na gazie , prócz pobierania gazu ssie również benzyne



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot ) LPG forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
spricik

Debiutant



Dołączył: 19 Maj 2011
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): kraków
Posiadane auto: BYŁ seat ibiza 1.4 MPI JEST peugeot 307 1.6 LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Gru 2011, 22:14
Temat postu:

jazda na gazie , prócz pobierania gazu ssie również benzyne


Witam. Mam problem posiadam peugota 307 z instalacją gazową LPG. Problem polega na tym że podczas jazdy na gazie LPG , jazda odbywa się na gazie ale i również silnik ssie benzyne. Wskazania benzyny na skali są prawidłowe, bo jak zatankowałem benzyne za 50zł to wskazówka się podniosła. Nie wiem czemu tak się dzieje typ instalacji to STAG 4. Był podpinany pod komputer nie stwierdzono wycieków. Prosze o pomoc.
Powrót do góry
Jarek 307
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Był: Peugeot 306 1.4 1994r. Jest:Peugeot 307 1.6 16V-gaz 2002r. oraz Peugeot 807 2.2 HDI 2005r.
Piwa: 76/42
Wysłany: Czw 29 Gru 2011, 00:48
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) jazda na gazie , prócz pobierania gazu ssie również benzyne


Musisz zamontować emulator wskazań poziomu paliwa. Ponieważ BSI czyta spalanie paliwa nawet jak auto chodzi na gazie i dlatego wskazania poziomu paliwa spadają. Po tym problem zginie. NIE ma takiej opcji aby auto działało na paliwie i na gazie jednocześnie bo byś dalej nie pojechał.
_________________
Regulamin forum dyskusyjnego
Powrót do góry
spricik

Debiutant



Dołączył: 19 Maj 2011
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): kraków
Posiadane auto: BYŁ seat ibiza 1.4 MPI JEST peugeot 307 1.6 LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 29 Gru 2011, 21:40
Temat postu:

jazda na gazie , prócz pobierania gazu ssie


Dziękuje za pomoc. Ale jak to jest możliwe ponieważ wskażnić poziomu paliwa na desce rozdzielczej, utrzymuje sygnał o ilości paliwa w zbiorniku poprzez czujnik który ustawia się w zależności od ilości paliwa. Po przejechaniu 200km wskażnik obniżył się bardzo nisko , wzwiązku z tym zmuszony zostałem do zatankowania paliwa za 10litrów paliwa, i wskażnik wrócił do punktu z poprzednigo stanu, mianowicie połowy. Nadmieniam iż nie posiadam komputera o wskazaniu zużycia paliwa. Teraz pytanie mam do Pana , czy jest to technicznie możliwe ażeby w zbiorniku była większa ilość paliwa, a wskażnik na desce pokazywał mniej. Strasznie nurtuje mnie ta sprawa, nie moge spać po nocach, nie moge normalnie funkcjonować Very Happy będe próbował zamontować , elektromagnetyczny zawór przy zasilaniu listwy wtryskowej. Jeszcze jedno pytanko c zy jest to mozliwe aby silnik wyciągał paliwo przez wtryskiwacze??? Czy to coś da, bo mnie krew jasna zalewa, albo lepiej , jeśli to coś da to Pana ozłoce Very Happy Dziękuje za wszelką pomoc. Pozdrawiam
Powrót do góry
Jarek 307
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Był: Peugeot 306 1.4 1994r. Jest:Peugeot 307 1.6 16V-gaz 2002r. oraz Peugeot 807 2.2 HDI 2005r.
Piwa: 76/42
Wysłany: Czw 29 Gru 2011, 23:21
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) jazda na gazie , prócz pobierania gazu ssie również benzyne


Nie jestem specjalistą od instalacji gazowych ale rozwiązanie problemu podałem tylko i wyłącznie na podstawie własnego doświadczenia. U mnie było to samo auto jechało na gazie a tu poziom paliwa na wskazówce spadał jakbym jechał na paliwie. Pojechałem do gazownika i zarazem elektromechanika i zamontował mi emulator. Wyjaśnił mi również, że w momencie przełączenia się instalacji na gaz zostaje automatycznie odcięty dopływ paliwa. Zaleca się również zamontowanie dodatkowego zaworu odcinającego dopływ paliwa luburządzenia przerywającego pracę pompy paliwa w momencie kiedy auto chodzi na gazie ale u mnie nie było takiej potrzeby. Na moje nie może być czegoś takiego aby auto spalało paliwo i gaz jednocześnie ponieważ powodowałoby to notoryczne zalewanie się silnkia. Ja też zanim zamontowałem emulator jak zatankowałem paliwa nawet za 20 zł to poziom wrócił do swojego stanu. Emulator powoduje resetowanie wskazań poziomu paliwa co kilkanaście kilometrów co powoduje to, że wskazówka od poziomu paliwa co jakiś czas wraca na swój prawidłowy poziom. Co i tak nie zmienia faktu, że tankowanie paliwa jest nieuniknione bo każde auto z sekwencyjnym wtryskiem gazu odpala na paliwie i zanim się reduktor nie nagrzeje się do temperatury ustawionej w sterowniku gazu to nie przełączy się wcześniej na gaz. Także przy częstych i krótkich odcinkach drogi tego paliwa spali więcej a na dłuższych trasach to mniej.
Mam nadzieję, że chociaż częściowo rozwiązałem problem. Pozdrawiam.
_________________
Regulamin forum dyskusyjnego
Powrót do góry
spricik

Debiutant



Dołączył: 19 Maj 2011
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): kraków
Posiadane auto: BYŁ seat ibiza 1.4 MPI JEST peugeot 307 1.6 LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 29 Gru 2011, 23:41
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) jazda na gazie , prócz pobierania gazu ssie


Dziękuje za wyczerpujacą odpowiedz, i obiecuje że ten temat musze do końca wyjaśnić, usprawnić i jak sprawa się rozwiąże osobiście Pana poinformuje jak się sprawa wyjasniła, potrwa to tydzień lub dwa. Dziekuje raz jeszce i pozdrawiam Very Happy Musze tą sprawe wyjasnić, do końca.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 29 Gru 2011, 23:41
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
spricik

Debiutant



Dołączył: 19 Maj 2011
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): kraków
Posiadane auto: BYŁ seat ibiza 1.4 MPI JEST peugeot 307 1.6 LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 01 Sty 2012, 21:50
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) jazda na gazie , prócz pobierania gazu ssie


Witam ponownie. Stosując się da Pańskich zaleceń poszłem po rozum do głowy i właśnie zamówiłem takie oto urządzenie

http://allegro.pl/emulator-wskaznika-benzyny-fle-p-fle-p-tank-fopper-i2010270458.html

Jeśli pomoże poinformuje Pana o tym, wszystkiego dobrego

pozdrawiam
Powrót do góry
Marek S

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 130
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Mk1 C5 Exlusive 3V6 automat
Piwa: 1/3
Wysłany: Pon 02 Sty 2012, 14:03
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) jazda na gazie , prócz pobierania gazu ssie również benzyne


te są lepsze . http://allegro.pl/tank-fopper-i2022850976.html
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Tomasz19760

Debiutant



Dołączył: 10 Maj 2022
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nienadówka
Posiadane auto: 407 sw
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 14 Cze 2022, 18:42
Temat postu:

odpowiedz czy instalacja lpg pobiera bezyne


wiec tak pobiera tylko w rozruchu i dojsciu do temperatury około 30stopnijak juz sie przełaczy na lpg to zależy czy w programie pozwoli sie na dotrysk bezyny ja u siebie wyłączyłem i nic nie pobiera tylko jak wspomniałem max przez 500 800 m pozniej czysty gaz
_________________
mój kot 407 2.2 16V
Powrót do góry
saint666

Czytelnik



Dołączył: 05 Lip 2022
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chrzanów
Posiadane auto: 407 SW 2.0 136km
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Lip 2022, 17:13
Temat postu:

Re: odpowiedz czy instalacja lpg pobiera bezyne


Tomasz19760 napisał:
wiec tak pobiera tylko w rozruchu i dojsciu do temperatury około 30stopnijak juz sie przełaczy na lpg to zależy czy w programie pozwoli sie na dotrysk bezyny ja u siebie wyłączyłem i nic nie pobiera tylko jak wspomniałem max przez 500 800 m pozniej czysty gaz


To chyba się nazywa "pozorne zużycie benzyny"
U mnie w"dzięki" też schodzi na wskaźniku i jak dojedzie do rezerwy wraca do faktycznego stanu benzyny.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot ) LPG forum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot ) LPG forum


Peugeot308 SW

21 990

2011r.

81 000 km

wielkopolskie

Peugeot5008

29 900

2015r.

210 000 km

łódzkie

Peugeot3008

87 300

2020r.

155 211 km

podkarpackie

Peugeot508 RXH

55 900

2015r.

200 000 km

śląskie

Peugeot3008

24 900

2010r.

212 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System