Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 307 ) Peugeot 307 1.6 16v 2001 - nie odpala



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 307 ) Silnik iskrowy-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dabro.da

Czytelnik



Dołączył: 21 Sty 2020
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Peugeot 307 1.6 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 21 Sty 2020, 21:12
Temat postu:

Peugeot 307 1.6 16v 2001 - nie odpala


Witam serdecznie.

Mam problem ze swoim pugiem, otóż nie odpala. Rozrusznik kręci, ale nie "załapie" ani razu. Sytuacja wyglądała tak - w zeszłym tygodniu w środę wracając z pracy podjechałem pod sklep, zrobiłem zakupy, wróciłem do auta i przyjechałem na parking osiedlowy. Rano wsiadam do samochodu i już kicha Rolling Eyes Wcześniej zrobił mi tak tylko raz, ale wtedy łapał i jak puściłem gaz, to gasł - przetrzymałem na wyższych obrotach i było ok.

Co ze swojej strony sprawdziłem:
- wszystkie bezpieczniki,
- pompę paliwa, która załącza się poprawnie, w układzie jest ciśnienie - zawór odpowietrzający tryska paliwem,
- przepustnica reaguje normalnie na pedał gazu,
- filtr powietrza

Wymontowałem cewkę zapłonową i sprawdziłem po kolei każdą świecę, ale żadna nie daje iskry. Sprawdzałem prostym testem diagnostycznym na bluetooth, ale nie ma błędów. Nie wjechałem też na żadną dziurę, więc raczej odrzucam czujnik zderzeniowy.

Zastanawiam się, czy czujnik położenia wału korbowego nie jest do wymiany albo i sama cewka - sporo ludzi o tym pisze na forum. Myślałem też nad samym immobiliserem, w kluczyku mam tylko jedną baterię, którą zresztą wymieniłem. Jak przekręcę zapłon i cofnę kluczyk do pozycji "0", to po otwarciu drzwi samochód sygnalizuje 3-krotnym sygnałem, że zapomniałem o kluczyku w stacyjce. Samochód przeszedł w stan "Economy Mode", bo dawno nie był odpalony, a prób już kilka podjąłem. Akumulator ma 3 lata - podładowany przed całym zabiegiem na full.

Czy macie jeszcze jakieś sugestie?

Pzdr.
Powrót do góry
krakow-biezanow

Debiutant



Dołączył: 08 Lis 2018
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Peugeot 307 SW 2.0i 2005
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 20 Lip 2020, 19:28
Temat postu:

cewka


Kolego Ty masz listwę cewkowa długa czarna ?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 307 ) Silnik iskrowy-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 307 »

Opinie o samochodach Peugeot 307 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 307 ) Silnik iskrowy-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


Peugeot308 SW

69 850

2019r.

94 800 km

wielkopolskie

Peugeot3008

73 800

2019r.

163 000 km

małopolskie

PeugeotRIFTER

79 900

2020r.

79 000 km

mazowieckie

Peugeot3008

87 300

2020r.

155 211 km

podkarpackie

Peugeot308

53 000

2016r.

138 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System