Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 307 ) Peugeot 307 czasem traci moc - przestaje działać turbo



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 307 ) Silnik Diesel-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
manmartin

Czytelnik



Dołączył: 10 Sie 2020
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Peugeot 307
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 10 Sie 2020, 11:44
Temat postu:

Peugeot 307 czasem traci moc - przestaje działać turbo


Witam

Mam problem z Peugeotem 307 SW z 2007r. silnik 1.6HDi.

Do rzeczy:
Auto jeździło cały czas bez zarzutu, kiedyś na trasie szybkiego ruchu zjechałem na stację, żeby odebrać telefon. Nie gasiłem dobre 5 minut. Po 15 min odpaliłem i wyjeżdżając na trasę miałem wrażenie jakbym zamiast 2 wrzucił 4 bo auto nie miało nic mocy, dojechałem do pracy bez turbo, na powrocie jakieś 15km działało, a znów potem przestało.

Wymieniłem gumę miedzy kolektorem dolotowym, a czujnikami za intercomem. Silnik zaczął chodzić normalnie, przejechałem z 20km i znów to samo.

Podłączyłem pod kompa i wyskoczyły takie błędy:
Kod:
P0238,"Czujnik A wspomagania turbosprężarki - wysoki sygnał wejściowy"
P0401,"Układ recyrkulacji spalin - wykryty niewystarczający przepływ"
P0400,"Układ recyrkulacji spalin - błedny przepływ"


Odpięcie MAF (Przepływki) raz dało efekt, że chwilę chodziło auto normalnie, apotem zaczęło szarpać, czujnik ciśnienia to samo, na odpiętym, auto ma mniej mocy, ale normalnie jedzie, ale jak nie ma nocy to też to nie pomaga.

Turbo diagnozowane u znajomego mechanika, turbina jego zdaniem jest dobra (gość pracuje w ASO Skody). Jeździliśmy z kompem i turbo ładuje cały czas pięknie pod 2.5 bar, aż do momentu w którym przestaje pompować i auto ledwo jedzie i gaśnie. Chwilę postoi i znów chodzi jak gdyby nigdy nic, wystarczy czasem, że postoi chwilę na wolnych obrotach i też turbo zaczyna działać. Po odpaleniu i ruszaniu też potrafi zgasnąć, musi chwile poczekać na wolnych obrotach i na lekkim gazie dopiero zaczyna działać turbo, po minucie jedzie normalnie.
Kilka razy było tak, że turbo przestało działać podczas jazd, ale po kilku/kilkunastu kilometrach wstało normalnie i działało do końca.

Co podejrzewam:
- Nieszczelność w dolocie, gumy posprawdzane, są okej, gorzej z intercoolerem, jest lekki wyciek oleju od góry, ale dosyć stary.
- sterowanie podciśnieniem gruszki, ale nie wiem jak sprawdzić bez kanału.
- Instalacja od góry przejrzana, wszystko wygląda dobrze, wiec może sam czujnik ciśnienia?
- Komputer silnika,

Dodam, że gdy nie działa turbo szarpie silnikiem, gdy doda się gazu na obroty wchodzi leniwie i nierówno, na biegu gdy doda się więcej gazu też szarpie silnikiem i obrotomierz faluje ok 100obr,
Sprawdziłem przepywkę pod kompem i wartość wydaje się być racjonalna, zmienia się przy dodaniu gazu.

Jak i co można sprawdzić, żeby wyeliminować to o czym napisałem? Albo macie swoje teorie co mogło się stać?
Na diagnostyce aut znam się, ale tylko wolnossące BMW. To moje pierwsze auto z silnikiem Diesla.
Powrót do góry
jacek336

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Lut 2014
Posty: 477
Skąd jesteś (miejscowość / region): rzeszów
Posiadane auto: peugeot 407 2,0HDI, 3008 1.6 eHDI
Piwa: 17/2
Wysłany: Pon 10 Sie 2020, 20:00
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Peugeot 307 czasem traci moc - przestaje działać turbo


Piszesz że jezdziliście z laptopem na kolanach. Przecież jeśli samochodzik nie chce jechać a macie podpięty laptop to przecież tam wszystko widać dlaczego nie chce jechac , odczytać jaka wydajnośc turbiny co z egrem , czy przepustnica otwarta. wystarczy odczytać
Powrót do góry
manmartin

Czytelnik



Dołączył: 10 Sie 2020
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Peugeot 307
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 12 Sie 2020, 22:05
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) Peugeot 307 czasem traci moc - przestaje działać turbo


Auto poszło do mechanika. Dowiedziałem się, to co wiedziałem - Ecu traci połączenie z czujnikami i źle steruje silnikiem. Wtryski leją, auto kopci. Mechanik chce wysłać wtryski do sprawdzenia, jest sens? Moim zdaniem za korekty odpowiedzialny jest Komputer, jeśli jest uszkodzony, albo jest problem z instalacją takie właśnie mogą być efekty.

Diagnozowaliśmy wcześniej to multidiagiem, nie wykrywało wszystkich parametrów jak Lexia.

Jakieś pomysły co dalej sprawdzać? Kupić na złomie czujniki które wariują, czy lepiej kompa na podmianę?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 307 ) Silnik Diesel-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 307 »

Opinie o samochodach Peugeot 307 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 307 ) Silnik Diesel-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


PeugeotRIFTER

58 900

2018r.

159 202 km

podkarpackie

Peugeot508

33 900

2012r.

222 000 km

łódzkie

Peugeot308

15 900

2009r.

209 000 km

małopolskie

Peugeot308 SW

69 850

2019r.

94 800 km

wielkopolskie

Peugeot207 SW

12 400

2010r.

185 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System