Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot Boxer ) Są sposoby na odpalenie boxera po mrozie? jakie?10 dni stał



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot Boxer ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pawelo06

Czytelnik



Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): SZCZECIN
Posiadane auto: peugeot boxer 2,2HDI 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 05 Sty 2009, 10:59
Temat postu:

Są sposoby na odpalenie boxera po mrozie? jakie?10 dni stał


jak w temacie boxer 2,2hdi 2007 stał 12 dni w święta i dzis pyk pyk pyk nie kręci zero obiawów kable 30 min chodziły i ciągany był pare razy i nic
gość w serwisie mówi żeby nie ciągać, czy to jest związane z elektroniką jakimś odcieciem czy głupie paliwo chrzczone 5 razy mogło zamarznąc przy -10*C?
Powrót do góry
wonski

Debiutant



Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bródno, Wwa
Posiadane auto: partner 2.0 HDI 01r
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 05 Sty 2009, 17:14
Temat postu:

Re: ( Peugeot Boxer ) Są sposoby na odpalenie boxera po mrozie? jakie?10 dni stał


- może nie znam się zbytnio ale nie ciągał bym go bo może przeskoczyć pasek rozrządu.
- mogło zamarznąć paliwko (miałem tak w partnerze)
- a przy słabym akumulatorze też nie odpali, zwłaszcza jak nie wszystkie świece żarowe grzeją.

jedyne co to podgrzac go w garażu.
Powrót do góry
gadu-gadu
zbyszek5566

Czytelnik



Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 15 Lut 2010, 00:31
Temat postu:

Re: ( Peugeot Boxer ) Są sposoby na odpalenie boxera po mrozie? jakie?10 dni stał


miałem taki problem z oplem astrą 2.0DTI .Nie ciągałem jej.Mam palnik na gaz propan butan(rozpalam nim w piecu).Wsadziłem go we wlot powietrza(zgaszony oczywiście) i efekt był niesamowity.Odpalił po 5 sekundach.
_________________
zbyszek5566
Powrót do góry
JasnePełne

Dyskutant



Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bytom
Posiadane auto: Fiat,Siena,HL,1.2,8V,1999. Peugeot Boxer 2008 2.2HDI 120KM 6-biegów
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 02 Gru 2011, 19:26
Temat postu:

Re: ( Peugeot Boxer ) Są sposoby na odpalenie boxera po mrozie? jakie?10 dni stał


Z tego co mi wiadomo to w 2.2hdi nie ma paska tylko łańcuch.
Powrót do góry
Steven38

Debiutant



Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Grabów
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9JTD 2002 5-drzwi
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 26 Sty 2012, 17:37
Temat postu:

Re: ( Peugeot Boxer ) Są sposoby na odpalenie boxera po mrozie? jakie?10 dni stał


witam !!!

boxer i jumper mają łańcuch. Dołączając sie do tematu co może być powodem nie odpalania tych samochodów czy ktoś miał już jakieś doświadczenie z takim przypadkiem. Silnik 2.2 HDI. Latem kupiony nowy akumulator 95Ah 800 Centry. Proszę o jakieś informacje.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 26 Sty 2012, 17:37
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
plastpet

Debiutant



Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie/śląskie
Posiadane auto: boxery 2,2hdi 120km
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 15 Kwi 2012, 09:08
Temat postu:

Re: ( Peugeot Boxer ) Są sposoby na odpalenie boxera po mrozie? jakie?10 dni stał


wonski napisał:
- może nie znam się zbytnio ale nie ciągał bym go bo może przeskoczyć pasek rozrządu.
jedyne co to podgrzac go w garażu.

super jesteś magik! a co powiesz na to, jak ci powiem, że ten silnik ma ŁAŃCUCH rozrządu...???
a jak podgrzejesz w garażu auto, jak ma plandekę i cały jest wysokości 3,5m od ziemii?

przed zimą wymieniać filtr paliwa
zalewać normalne paliwo, nie jakieś wynalazki od kana Kazia z bańki
ewentualnie po 100ml dolewać depresatora (środki do kupienia na stacjach paliwa)

i po problemie

nie odpala tzn wogóle nie kręci czy kręci i nie załąpuje? ja przy mrozie -30 kręcę nawet 10 sekund zanim załapie
Powrót do góry
Steven38

Debiutant



Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Grabów
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.9JTD 2002 5-drzwi
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 15 Kwi 2012, 12:17
Temat postu:

Re: ( Peugeot Boxer ) Są sposoby na odpalenie boxera po mrozie? jakie?10 dni stał


Paliwo normalne innego diesla osobówkę tankuje i nie ma problemu i akumulator 4 lata. A tu 2-3 razy za kręci i koniec jakby akumulator padł było - 9, gdy przyszła odwilż 2 dni +3stopnia, samochód za pierwszym razem zapalił i pali tak aż do teraz. Filtry wymieniane były wszystkie jesienią. Na szczescie samochód zimą stoi wiec nie przeszkadza, ale ogólnie to jest jakaś masakra, dodam że rok temu też tak było został wymieniony akumulator i to też nie pomogło. Nawet nie wiadomo w czym szukać przyczyny. Może macie jakieś mocniejsze akumulatory 110ah ???
Pzdr
Powrót do góry
plastpet

Debiutant



Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie/śląskie
Posiadane auto: boxery 2,2hdi 120km
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 15 Kwi 2012, 18:55
Temat postu:

Re: ( Peugeot Boxer ) Są sposoby na odpalenie boxera po mrozie? jakie?10 dni stał


Błędy po podłączeniu kompa jakieś są? Jaki masz przebieg? Czy świece żarowe są dobre i grzeją? Od tego bym zaczął...
Powrót do góry
orte

Czytelnik



Dołączył: 05 Cze 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kostrzyn nad Odrą
Posiadane auto: Boxer 2.2 HDI 120KM 2010r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 05 Mar 2013, 20:52
Temat postu:

Re: ( Peugeot Boxer ) Są sposoby na odpalenie boxera po mrozie? jakie?10 dni stał


Przerabiałem temat tej zimy.
Wróciłem, nie było za zimno, spadł śnieg.
Na następny dzień kilka km na mieście, śnieg dalej sypał i auto potem stało 2 dni Wink
Z rana niespodzianka tylko pyk, pyk i nic, aku podmieniłem na mocniejsze i to samo.
Lampa, karton i pod auto Smile a tu na paskach i kołach osprzętu jeden wielki lodowy glut Smile
Jak silnik był ciepły to co nasypało przez kratkę się stopiło i ściekło.
Jeszcze raz miałem to samo za jakiś czas, tyle że było zimno i popadał deszcz.
Stoi niestety na dworze, trochę nie pomyślany ten dolot powietrza w takim razie Sad
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot Boxer ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot Boxer »

Opinie o samochodach Peugeot Boxer - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot Boxer ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


Peugeot807

29 900

2010r.

215 000 km

śląskie

Peugeot607

13 600

2007r.

267 000 km

wielkopolskie

Peugeot508

50 900

2018r.

182 623 km

śląskie

Peugeot208

57 990

2021r.

21 047 km

pomorskie

Peugeot207

13 990

2010r.

142 652 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System