Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 406 ) Zakup 406 coupe - proszę o pomoc



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 406 ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lunio

Czytelnik



Dołączył: 23 Lip 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Citroen Xantia 2.0HDI, 99r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 23 Lip 2012, 10:49
Temat postu:

Zakup 406 coupe - proszę o pomoc


Witam
Chciałem wymienić moją Cytrynę na Puga 406 Coupe.
Chciałem poprosić znawców tego modelu o kilka opinii.
-Czy warto kupować te autko
-Za jaką jednostką napędzającą się rozglądać a jaką omijać?
Ostatnio mój mechanik który naprawia mi Citroena i Puga Partnera powiedział że 406 coupe to fajne autko z tym że tylko benzyna bo diesle mają jakąś wadę silnika i coś się tam w środku wypala. Z drugiej strony mam silnik HDI w cytrynie i przez 3 lata użytkowania nie było z nim problemów.
-Jak wygląda sytuacja blachy w tych autach-przyznam że moją "ocynkowaną" cytrynę z 99r. już trochę chrupie rdza...wychodzą purchle itp.
-Moje wątpliwości wzbudza również cała masa tych aut z bardzo niskimi przebiegami - większość do 150 000 km. Przy takim roczniku auta-nawet z 2004 roku to przebieg jest śmiesnie mały. W moim odczuciu świadczy to albo o łatwiźnie przekręcaniu liczników albo o tym że auto więcej stoi w warsztacie niż jeździ lub poprostu nie nadaje się do jazdy...
-Jeśli chodzi o cenę to praktycznie każda szt w serwisach z ogłoszeniami jest w moim zasięgu więc tutaj bardziej dopasuje się do odpowiedniej wersji auta niż jego ceny.
Powrót do góry
beers

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 410
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: wcześniej Peugeot 407 V6 3.0 z 2006 r., aktualnie Toyota RAV4 2,2 D-CAT z 2015 r.
Piwa: 57/0
Wysłany: Wto 24 Lip 2012, 10:32
Temat postu:

Re: ( Peugeot 406 ) Zakup 406 coupe - proszę o pomoc


Nie jeździłem nigdy 406 coupe ale przejeździłem troche kilometrów dwoma sedanami 406. Wydaje mi się (po własnych doświadczeniach), że najbardziej optymalna dla 406 coupe byłby silnik 2,2 litra benzyna. Samochód porusza sie b. sprawnie z takim silnikiem a i zużycie benzyny jest na akceptowalnym poziomie. Oczywiście lepszy tu byłby benzyniak V6 ale trzeba liczyć się z wyraźnie większym zuzyciem paliwa szczególnie w ruchu miejskim. W ruchu pozamiejskim obydwa silniki są ekonomiczne przy niezbyt forsownej jeździe. Obydwa też są trwałe. Bez wątpienia brak 6 biegu odbija się na zużyciu paliwa w szybkiej jeździe poza miastem, szczególnie w przypadku V6. Co do przebiegu rzedu 150 tys km po 8 czy 10 latach eksploatacji to jest to możliwe. 406 coupe sprowadzony z zachodniej Europy, z reguły był drugim samochodem w rodzinie, nigdy nie pracował jako taksówka ani też do dalekich wyjazdów rodzinnych. Tego typu samochody służą najczęściej do jazd dla przyjemności, a nie do codziennych dojazdów do pracy, czy jako środek lokomocji akwizytora handlowego. Natomiast w takiej jeździe dla przyjemności mimo mniejszej liczby przejechanych kilometrów, czestokroc wykorzystuje się samochód do dosyć energicznej, forsownej jazdy bo taki samochód do tego zachęca. Inna sprawa, że samochody wykorzystywane w forsownych jazdach dla przyjemności mają nieraz awarie czy stłuczki wynikające z przeszacowania swoich umiejętnosci jako kierowcy. Wydaje mi sie, że kupując 406 coupe należy 1/ sprawdzić grubość lakieru na poszczególnych elementach nadwozia najbardziej narażonych na stłuczki i późniejsze klepania i malowania 2/ geometrię zawieszenia 3/ ogólny stan silnika, skrzyni biegów, sprzęgła 4/ jesli samochód posiada wskaźnik temperatury oleju silnikowego to warto popatrzeć jak on wskazuje temperaturę, powinna ona rosnąć ale zdecydowanie wolniej niż temperatura wody chłodzącej i przy szybkiej jeździe nawet w dużym upale powinna być w dużej odległości od czerwonego pola. Coś takiego może następować ale przy jeździe z prędkościami zbliżonymi do maksymalnych ale to występuje b. rzadko lub wcale. W przeciwnym przypadku widać, ze silnik był intensywnie "katowany" i ma tendencję do pracy w zbyt wysokich temperaturach oleju, który odgrywa b. ważna rolę nie tylko smarującą ale tez i chłodzacą a to przekłada się na szybsze zużycie silnika i mozliwa jego awaryjność
Powrót do góry
Lunio

Czytelnik



Dołączył: 23 Lip 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Citroen Xantia 2.0HDI, 99r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 24 Lip 2012, 23:16
Temat postu:

Re: ( Peugeot 406 ) Zakup 406 coupe - proszę o pomoc


Spoko:) Dzięki za odpowiedź...
Najbardziej odpowiednia jest dla mnie linijka:
" Obydwa też są trwałe."
Jeżeli nie będzie się nic z nimi działo ani w ich okolicach to jedynym kosztownym zabiegiem będzie wymiana rozrządu. Po przeczytaniu wielu tekstów będę celował w autko 2.9 z LPG. Jeżeli auta są naprawdę porządne i mało awaryjne to warto go kupić i o niego dbać a nawet włożyć trochę kasy w naprawy żeby znów było sprawne na kolejne długie lata-co jest możliwe dzięki pięknej wolno starzejącej się sylwetce. Jak będę już na etapie kupna będę prosił o opinie do konkretnych aukcji...narazie wielkie dzięki za pomoc:) Pozdrawiam
Powrót do góry
beers

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 410
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: wcześniej Peugeot 407 V6 3.0 z 2006 r., aktualnie Toyota RAV4 2,2 D-CAT z 2015 r.
Piwa: 57/0
Wysłany: Czw 26 Lip 2012, 06:04
Temat postu:

Re: ( Peugeot 406 ) Zakup 406 coupe - proszę o pomoc


Bardzo rozsądnie myślisz a 406 coupe to najpewniej jak dotąd najładniejszy samochód Peugeota. Biorąc pod uwagę, że jest to samochód już starszy warto zastanowić się po ewentualnym zakupie samochodu nad wymianą pewnych części w tym samochodzie na nowe, oryginalne np rozrząd, hamulce czy inne. Teraz Peugeot w swoich ASO prowadzi akcję sprzedaży oryginalnych części do samochodów starszych niż 5-6 lat z dużymi rabatami. Na montaż tych części udzialane są też rabaty w ASO. Gdy się dokładnie policzy to wówczas takowa część jest niedroższa niż zamiennik, a jakość jednak wyższa w porównaniu do większosci zamienników.
Powrót do góry
rasing844

Czytelnik



Dołączył: 01 Kwi 2013
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): nyc
Posiadane auto: lancia kappa 2.4 tds
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Kwi 2013, 19:42
Temat postu:

planowany zakup 406 coupe 2.0 2001 rok


witajcie, jestem tutaj nowy i takze chcialem podlaczyc sie niec od do tematu i poprosic o lekka pomoc. Powaznie zastanawiam sie nad autkiem z tego linku :
http://www.autoscout24.de/DetailsPlain.aspx?smid=CoCo-SM-TL-S&id=229651852

ze zdjec wyglada calkiem ladnie. czy jeszcze ewentualnie na cos zwrocic uwage przy kupnie, procz rzeczy wymienionych w postach powyzej ? Smile domyslam sie, ze przyjrzec sie blizej instalacji gazowej zainstalowanej a aucie, ale co jeszcze ? jakies spostrzezenia na temat silnika 2.0 ? za wszelkie rady i pomoc bede bardzo wdzieczny. Pozdrowienia
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 01 Kwi 2013, 19:42
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 406 ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 406 »

Opinie o samochodach Peugeot 406 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 406 ) Oceń swoje auto


Peugeot3008

82 500

2019r.

55 700 km

wielkopolskie

Peugeot207 SW

15 500

2009r.

174 103 km

łódzkie

Peugeot3008

38 800

2015r.

185 000 km

małopolskie

Peugeot3008

29 900

2012r.

199 500 km

śląskie

Peugeot508

49 900

2018r.

182 625 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System