Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 407 ) Zablokowana klapa bagażnika.


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
miikolajj

Czytelnik



Dołączył: 12 Lut 2009
Posty: 2


Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 12 Lut 2009, 10:31
Temat postu:

Zablokowana klapa bagażnika.


Witam mam 407 i od jakiegoś czasu nie mogę się uporać z zablkokowaną klapą bagażnika. wygląda to tak: jak wciskam na kluczyku otwarcie bagażnika to nie hu hu nie działa natomiast centralny już tak ale on bagażnika nie otwiera, jak ręcznie z pod siedzeń włoze bolczyk do tej dziurki to sie otworzy ale tylko w ten sposób. "O" w 407 też jest zablokowane nie da się wcisnąć ani nic, gdzies w instrukcji wyczytałem ze za zamek i superzamek w bagażniku odpowiada bepiecznie F2 15A ale go sprawdziałem był dobry...wymieniłem dla pewności i nic...prąd nie dochodzi do tyłu żaden...ani impulsu.. hmm co może być?. Dodam ze jak otwieram juz ten bagażnik "ręcznie" nie zapala sie nawet lampka od podświetlenia bagażnika a jest prawna bo sprawdzona była dobra ale jest i wymieniona na nową. Pomocy!!
Powrót do góry
Wystawiono 2 piw(a)
drapi

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): cork

Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 15 Lut 2009, 22:50
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Zablokowana klapa bagażnika.


sprawdz wiazke idaca do zamka w miejscu laczenia klapy z nadwoziem.
Powrót do góry
jezier

Debiutant



Dołączył: 02 Wrz 2008
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen Jumper
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 07 Mar 2009, 12:31
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Zablokowana klapa bagażnika.


ja mam to samo w 407SW. Wciskam przycisk otwierania bagażnika w tylnej klapie i wzamian otwiera mi się szyba. Klapa za nic w świecie nie chce się otworzyć. Co to może być?
Powrót do góry
peugeot407sw2.0hdi

Czytelnik



Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jasło
Posiadane auto: Peugeot 407 SW 2.0 HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Mar 2010, 15:54
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Zablokowana klapa bagażnika.


jezier napisał:
ja mam to samo w 407SW. Wciskam przycisk otwierania bagażnika w tylnej klapie i wzamian otwiera mi się szyba. Klapa za nic w świecie nie chce się otworzyć. Co to może być?


Witam Serdecznie!!!

U mnie również tak jest. A na domiar tego wszystkiego to jak chcę otworzyć samochód z kluczyka to od razu otwiera mi się szyba, jak ją zamknę i zapalę silnik to znowu mi się sama otwiera szyba, jak jeszcze raz ją zamknę i wrzucam pierwszy bieg to znowu mi się szyba otwiera. Takie wysiadanie zamykanie i wsiadanie zaczyna być uporczywe. PORADŹCIE COŚ NA TĄ CHOROBĘ!!!
Powrót do góry
Jachu48

Czytelnik



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: Peugeot 407SW, 1,6 litra HDI, rocznik 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 28 Mar 2010, 21:58
Temat postu:

problem z tylną szybą


Witam
czy może ktoś wyjaśnić dlaczego przy otwarciu centralnego zamka w 407sw, otwiera się również tylna szyba klapy. Po zamknięci i ruszeniem samochodem ponownie się otwiera, a na komputerze wyskakuje komunikat otwartej szyby i żółty trójkąt. Jazda jest możliwa bez usterki na superzamku. Czy ta usterka znaczy o uszkodzeniu czujnika tylnego zamka. Za wyjaśnienie z góry dziekuję. Jachu48
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 28 Mar 2010, 21:58
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
krecikpl

Debiutant



Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jelenia Góra
Posiadane auto: 407 COMFORT, 2.0 benzynka+gaz
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 29 Mar 2010, 12:17
Temat postu:

Re: Zablokowana klapa bagażnika.


miikolajj napisał:
Witam mam 407 i od jakiegoś czasu nie mogę się uporać z zablkokowaną klapą bagażnika. wygląda to tak: jak wciskam na kluczyku otwarcie bagażnika to nie hu hu nie działa natomiast centralny już tak ale on bagażnika nie otwiera, jak ręcznie z pod siedzeń włoze bolczyk do tej dziurki to sie otworzy ale tylko w ten sposób. "O" w 407 też jest zablokowane nie da się wcisnąć ani nic, gdzies w instrukcji wyczytałem ze za zamek i superzamek w bagażniku odpowiada bepiecznie F2 15A ale go sprawdziałem był dobry...wymieniłem dla pewności i nic...prąd nie dochodzi do tyłu żaden...ani impulsu.. hmm co może być?. Dodam ze jak otwieram juz ten bagażnik "ręcznie" nie zapala sie nawet lampka od podświetlenia bagażnika a jest prawna bo sprawdzona była dobra ale jest i wymieniona na nową. Pomocy!!


W ustawieniach komputera pokładowego jest taka możliwość
permanent door locking. Jeśli jest on to nie otworzysz zamka bagażnika w inny sposób jak przez ciebie podany, niestety nie wiem jak to przetłumaczone jest w opcji polskiej... sprawdź możne pomoże
Powrót do góry
madry6

Czytelnik



Dołączył: 06 Kwi 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: 407 sw
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 06 Kwi 2010, 15:20
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Zablokowana klapa bagażnika.


Spróbujcie odłączyć sam microstyk zamontowany w tylnej szybie klapy. Żeby to zrobić należy zdjąć osłonę mechanizmu tylnej wycieraczki (plastykowa obudowa na zatrzaskach). Pod nią jest złącze od microstyku które trzeba rozłączyć. Ja rozłączyłem i klapa zaczęła normalnie się otwierać. A szybę otwieram z kluczyka. Jezeli komuś to pomoże nich napisze . Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Jachu48

Czytelnik



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: Peugeot 407SW, 1,6 litra HDI, rocznik 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 09 Kwi 2010, 21:21
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Zablokowana klapa bagażnika.


Potwierdzam, u mnie również był problem z tylną szybą otwierała się podczas jazdy. Po rozłączeniu microstyku przy tylnej szybie pod plastykową obudową problem zniknął. Szyba nie otwiera się podczas jazdy, a możemy ją otworzyć z kluczyka. Klapa działa normalnie.
Powrót do góry
paq11

Dyskutant



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBUSKIE
Posiadane auto: 407SW
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 13 Gru 2010, 00:35
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Zablokowana klapa bagażnika.


Witam. Mam podobny problem. Po zakupie auta tylna klapa otwierała się średnio po trzeciej próbie naciśnięcia na przycisk pod tylną listwą. Obecnie klapa całkiem siadła. Pomimo wielokrotnych prób słychać tylko krótki odgłos - jakby miała się otworzyć, ale nie do końca. Sorry, ale nie potrafię tego inaczej opisać. Auto było kilka dni temu u mechanika, który podpinał się pod kompa, może przypadkiem coś poblokował. Czy jest jakaś możliwość otwierania klapy z wewnątrz auta, bo nie udało mi się odnaleźć żadnego takiego przycisku?
Powrót do góry
bartekp1981

Debiutant



Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): islandia
Posiadane auto: peugeot,407,sedan,1,8,2004
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 13 Gru 2010, 19:54
Temat postu:

Re: Zablokowana klapa bagażnika.


krecikpl napisał:
miikolajj napisał:
Witam mam 407 i od jakiegoś czasu nie mogę się uporać z zablkokowaną klapą bagażnika. wygląda to tak: jak wciskam na kluczyku otwarcie bagażnika to nie hu hu nie działa natomiast centralny już tak ale on bagażnika nie otwiera, jak ręcznie z pod siedzeń włoze bolczyk do tej dziurki to sie otworzy ale tylko w ten sposób. "O" w 407 też jest zablokowane nie da się wcisnąć ani nic, gdzies w instrukcji wyczytałem ze za zamek i superzamek w bagażniku odpowiada bepiecznie F2 15A ale go sprawdziałem był dobry...wymieniłem dla pewności i nic...prąd nie dochodzi do tyłu żaden...ani impulsu.. hmm co może być?. Dodam ze jak otwieram juz ten bagażnik "ręcznie" nie zapala sie nawet lampka od podświetlenia bagażnika a jest prawna bo sprawdzona była dobra ale jest i wymieniona na nową. Pomocy!!


W ustawieniach komputera pokładowego jest taka możliwość
permanent door locking. Jeśli jest on to nie otworzysz zamka bagażnika w inny sposób jak przez ciebie podany, niestety nie wiem jak to przetłumaczone jest w opcji polskiej... sprawdź możne pomoże

dokladnie nazywa sie to bot unlocked zaznaczasz ta opcje i mozesz otwierac wciskajac 0 chyba ze jest napisane bot locked to odznaczasz ta opcje
Powrót do góry
piekny-gienus

Auto Maniak



Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 3336
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: peugeot 607 sedan 2.2 hdi 2004, pass mercedes c klassa, 2003, passat b-6 2006, opel corsa D 2008, peugoeot 407 2007, citroen C-5, laguna, Omega, Megane, honda, Golf, motocykl Honda 500, opel Vektra,
Piwa: 153/18
Wysłany: Sro 15 Gru 2010, 19:43
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Zablokowana klapa bagażnika.


witam - koledzy moze to usterka to dziadzio mroz ??? moze do ciepłego garazu - dmuchawa do srodka na 15 min. iiiii ????? warto sprobowac
Powrót do góry
pisarmen

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 1013
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: renault clio 1,4 + LPG 2007r. citroen xsara picasso 1.8 LPG 2001r
Piwa: 42/6
Wysłany: Sro 15 Gru 2010, 20:02
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Zablokowana klapa bagażnika.


sądząc po datach to całkiem mozliwe Smile wilgos i mróz moga robic zamieszanie Smile
_________________
NIC NA SIŁĘ. WSZYSTKO MŁOTKIEM Wink
Powrót do góry
Krzyszko5

Czytelnik



Dołączył: 01 Maj 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kędzierzyn Koźle
Posiadane auto: peugeut 407
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 01 Maj 2016, 21:11
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Zablokowana klapa bagażnika.


cześć, miałem identyczny problem, dzięki temu forum sam go naprawiłem, niestety otwarcie bagażnika nastręczyło mi mnóstwo problemów dlatego zrobiłem kilka dokładnych zdjęć i chciałem je tu wstawić niestety nie mogę nigdzie znaleźć informacji jak to zrobić, ale to nic, jak ktoś zechce te fotki niech piszę na maila kakrzycho@poczta.onet.pl chętnie podeślę,
_________________
Krzyszko5
Powrót do góry
Demo72

Debiutant



Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bolesławiec / dolnośląskie
Posiadane auto: Peugeot 407, Sedan, 1.6 HDi FAP 109KM, 2006r. od stycznia 2014 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Sob 07 Sty 2017, 11:37
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Zablokowana klapa bagażnika.


Od jakiegoś czasu mogę otwierać klapę tylko kluczykiem, tj. z poprzez centralny zamek, przycisk "zero" w ogóle nie działa.
Nie jest to raczej kwestia temp na zewnątrz, gdyż były jeszcze tepm dodatnie, gdy przycisk przestał działać.

Nadmienię tylko, że "Boot permanent locking" (Klapa ciągle zamknieta) mam odznaczone (bez "V"), więc wyłączone. Próbowałem, też na włączonym i też nic.

Co może być tego powodem?

Menu
Personalisation-configuration
Define the vehicle parametry
Acces to the vehicle
Boot permanent locking
Powrót do góry
nizio94

Debiutant



Dołączył: 25 Lut 2017
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nisko
Posiadane auto: peugeot 407
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 03 Mar 2017, 09:13
Temat postu:

Bagażnik


Witam mam ten sam problem. Wczoraj otworzyłem bagażnik z pilota wsadziłem zakupy i juz bagażnika nie dało sie otworzyć na żaden sposób. Czytam o awaryjnym otwieraniu bagażnika lecz nie moge odnaleźć ten dziurki. Domyślam sie ze jest ona na zamku ktory zamyka bagażnik. Niestety nie ma możliwości dodania zdjeć tutaj ale znalazłem na pierwszym planie taki element ktory ma tz dziurkę ale próbowałem wpychać śrubokrętem i nic nie reaguje. Możliwe ze nie o ta dziurkę chodzi, stad wlasnie moje pytanie. Gdzie ona sie znajduje?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 407 »

Opinie o samochodach Peugeot 407 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 407 ) Nadwozie.


PeugeotPartner

46 300

2017r.

79 239 km

podkarpackie

Peugeot1007

8 990

2006r.

170 000 km

wielkopolskie

Peugeot807

30 900

2012r.

215 000 km

śląskie

Peugeot308

54 990

2018r.

109 000 km

śląskie

PeugeotPartner

10 000

2007r.

235 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System