Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 206 ) CENTRALNY ZAMEK PEUGEOT 206 pomocy!!!



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 206 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
grzegorz0

Czytelnik



Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): KALISZ
Posiadane auto: Audi A3 .1.9tdi/97
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Maj 2009, 09:08
Temat postu:

CENTRALNY ZAMEK PEUGEOT 206 pomocy!!!


Witam kolegów.Mam problem z centralnym zamk.po zamknieciu z pilota zamki z powrotem odbijały.odłączyłem przewód z tylnych drzwi od krańcówki w zamku, było dobrze przez 3 dni, teraz odbijają nawet po zamknieciu z kluczyka.Nie moge zamknąć autka.wyjąłem bezpiecznik od centralnego i mam spokój, Moje pytanie brzmi. Które przewody odłączyć w przednich drzwiach żeby ominąć ewentualnie zepsute krańcówki?Z tylnymi sobie poradziłem ale z przodu jest ich chyba 9. Proszę o pomoc.Pozdrawiam.
_________________
GRZEGORZ
Powrót do góry
wonski

Debiutant



Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bródno, Wwa
Posiadane auto: partner 2.0 HDI 01r
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 09 Maj 2009, 09:44
Temat postu:

Re: ( Peugeot 206 ) CENTRALNY ZAMEK PEUGEOT 206 pomocy!!!


jeżeli zamki są takie jak w partnerze to nie pomoże ci odłączanie przewodów.
Ja w moim partnerze miałem taki przypadek, że też odbijały mi zamki.
spróbuj wyczaić który zamek się przycina w taki sposób że przy otwartych jednych drzwiach zamykaj zamek wkładając w śrubokręt w zapadkę zamka, po załączeniu centralnego jeżeli znowu odbije idziesz do następnych drzwi i tak przelatujesz aż centralny zadziała prawidłowo. Jak już wyczaisz które drzwi to wyreguluj - góra, dół ew. przód tył element przymocowany do ramy samochodu lub zamek w drzwiach.
Siłownik centralnego zamka jest zabudowany w zamku razem z czujnikiem zamknięcia(krańcówka) jeżeli zamek sie nie domyka(mimo iż drzwi wydają się zamknięte) to centralny będzie odbijał. Regulacja powinna pomóc.
Ja zanim do tego doszedłem minął chyba tydzień jak zamykałem drzwi z kluczyka. Po pare razy zdejmowałem boczki z drzwi żeby sprawdzać co się dzieje, aż w końcu doszedłem jak to zrobić.
Prosta regulacja i po kłopocie.
W serwisie chcieli mi wymieniać zamek. A skończyło by się pewnie na regulacji i zapłacił bym jak za zborze.
Powrót do góry
gadu-gadu
grzegorz0

Czytelnik



Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): KALISZ
Posiadane auto: Audi A3 .1.9tdi/97
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 09 Maj 2009, 11:25
Temat postu:

Re: ( Peugeot 206 ) CENTRALNY ZAMEK PEUGEOT 206 pomocy!!!


Dzieki za porade, napewno dziś sie tym zajme, może i masz racje z tą regulacja, niemozliwe zeby tak nagle popsuły sie krańcówki, jak zrobie to coś napisze, Pozdrawiam.
_________________
GRZEGORZ
Powrót do góry
otfin07

Debiutant



Dołączył: 19 Kwi 2009
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubań
Posiadane auto: Peugeot 806, 2001, 2.0i+LPG, automat
Piwa: 4/1
Wysłany: Nie 10 Maj 2009, 13:44
Temat postu:

Re: ( Peugeot 206 ) CENTRALNY ZAMEK PEUGEOT 206 pomocy!!!


Jam mam podobne objawy w PEUGEOCIE 806 '96 rok. Też zamek odbija, jedyny sposób w jaki można zamknąć auto to kluczykiem od strony pasażera przedniego. Zamykają się wszystkie zamki i jest git. Ale jak otwieram poźniej auto (kluczykiem czy z pilota) to drzwi pasażera przedniego się nie otwierają; trzeba otworzyć ryglem albo pofatygować się z kluczykiem do drzwi. Co dziwne jak chcę otworzyć całe auto kluczykiem od strony pasażera to wogóle nic nie otwiera. Może i ja u siebie zajrzę do tych nieszczęsnych drzwi i podreguluję zamek. Pozdrawiam. Wink
_________________
Im więcej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta...
Powrót do góry
gadu-gadu
archive_25

Auto Maniak



Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 3887

Posiadane auto: Renault
Piwa: 227/87
Wysłany: Sro 08 Gru 2010, 18:45
Temat postu:

Re: ( Peugeot 206 ) CENTRALNY ZAMEK PEUGEOT 206 pomocy!!!


Mój ojciec kupił 206-kę 1,1 2002 r. i czasem centralny z pilota nie zamyka mu tylnych drzwi (jednych). Coś się blokuje. Nawet niekiedy włącza się wtedy alarm. Odłączenie akumulatora pomaga tylko na jeden raz, później jest tak samo. Natomiast gdy odczeka kilka minut to wtedy wszystko się jakby odblokowywało i można zamknąć i otworzyć. Doradźcie coś koledzy. Czy to może przez moduł BSI.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 08 Gru 2010, 18:45
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 206 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 206 »

Opinie o samochodach Peugeot 206 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 206 ) Porady, problemy techniczne

15) zawory »

Peugeot207

13 990

2010r.

142 652 km

pomorskie

Peugeot807

29 900

2010r.

215 000 km

śląskie

Peugeot508 SW

29 900

2011r.

175 000 km

śląskie

Peugeot3008

81 800

2019r.

79 000 km

małopolskie

Peugeot208

30 900

2014r.

143 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System