Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 307 ) stuki w przednim zawieszeniu po deszczu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 307 ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
inys1

Dyskutant



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): wałbrzych
Posiadane auto: peugot 307 2,0 hdi
Piwa: 5/1
Wysłany: Sob 30 Maj 2009, 19:00
Temat postu:

stuki w przednim zawieszeniu po deszczu


Mam problem z 307 . Kiedy pada deszcz z przeniego zawieszenia dochodzą bardzo głośne stuki. Stuka po wjechaniu na nierówności. Po ustaniu opadów ponownie robi się zupełnie cicho, nic nie stuka.
Byłem u znajomego mechanika, wziął auto na szarpaki ale nic nie znalazł. Wsześniej problem nie występował, (130km najechane). Co to moze być? Stuka tak mocno, że ma się wrażenie, że zaraz urwie się koło albo coś odpadnie, a po ustaniu opadów jest wszystko w porzadku.wymienione zostały górne łorzyska kolumny,łączniki stabilizatorów,sworznie wachaczy i gumy trzymające stabilizator
_________________
ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş


Ostatnio zmieniony przez inys1 dnia Pią 25 Wrz 2009, 21:30, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu
drapi

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): cork

Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 30 Maj 2009, 21:01
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) stuki w przednim zawieszeniu po deszczu


sprawdz stan gum wachacza
Powrót do góry
inys1

Dyskutant



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): wałbrzych
Posiadane auto: peugot 307 2,0 hdi
Piwa: 5/1
Wysłany: Nie 31 Maj 2009, 15:10
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) stuki w przednim zawieszeniu po deszczu


Czy to znaczy że tam są jeszcze jakieś gumy ? czy to są te silentblocki ? bo wymieniane były sworznie wachaczy
Powrót do góry
gadu-gadu
petro

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Maj 2008
Posty: 198
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrowiec Świętokrzyski
Posiadane auto: peugot 308
Piwa: 14/0
Wysłany: Nie 31 Maj 2009, 20:05
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) stuki w przednim zawieszeniu po deszczu


http://www.zim.pcz.pl/~konrad/NaprawaPeugeot307.pdf tu masz wszystko opisane jak to samemu naprawić na pewno ci się przyda.
_________________
Petro
Powrót do góry
inys1

Dyskutant



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): wałbrzych
Posiadane auto: peugot 307 2,0 hdi
Piwa: 5/1
Wysłany: Nie 31 Maj 2009, 20:30
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) stuki w przednim zawieszeniu po deszczu


Dziękuje za link ale tam jest opisane jak wsadzić dodatkowe gumy trzymające stabilizator a ja założyłem nowe gumy a tu dalej stuka drapi opisuje żeby sprawdzić jeszcze gumy wachacza myślałem że chodzi o te gumy na sworzniu wachacza a tam są jeszcze jakieś gumy (tuleje gumowe) chyba mu o to chodziło
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Nie 31 Maj 2009, 20:30
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
drapi

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość / region): cork

Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 31 Maj 2009, 23:03
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) stuki w przednim zawieszeniu po deszczu


na wachaczu masz jeszcze dwie tuleje gumowo-metalowe. i bardzo czesto tylna tuleja oddziela sie od gumy
Powrót do góry
Sattelite1975

Debiutant



Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 17

Posiadane auto: 307, 2001, 1.6, benzyna, 5d hatch
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 01 Cze 2009, 15:58
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) stuki w przednim zawieszeniu po deszczu


Witaj, miałem dokładnie ten sam problem, już rozwiązany. Poległo na nim kilku mechaników i dwa serwisy Peugeota. Rozwiązanie jest trywialnie proste i niestety lekko kosztowne około 140 PLN. Jeżeli wyeliminowałeś już wszystkie elementy zawieszenia które mają elementy gumowe oraz wyeliminowałeś problem z trzeszczącymi gumami stabilizatora to na 99% masz to samo co miałem ja. Rozwiązanie znalazł mistrz w trzecim serwisie Peugeota i powiem ci że byłem pod wrażeniem że się gość kapnął. Otóż w przednim zawieszeniu masz sprężyny na kolumnach McPersona. I to właśnie te sprężyny u mnie zgrzytały o kielich McPersona. Mistrz dobrał mi okładziny teflonowe przeciw cierne (70 PLN za sztukę) które zakłada się na ostatni zwój sprężyny. Wszystkie stuki i zgrzyty ustały w mgnieniu oka. Od jakichś 3 tygodni cieszę się błogą ciszą Smile. Ciekawe jest to że część ta nie występuje w oficjalnej dokumentacji Peugeota więc nie mogę ci podać dokładnego numeru, musiałbym pojechać do tego serwisu i się mistrza spytać. Jak byś miał kłopoty z ustaleniem numeru tej części to daj znać. Pamiętaj tyko skontroluj pozostałe elementy gumowe zanim zainwestujesz w te okładziny teflonowe bo może szkoda kasy.

W moim przypadku w suche dni było ok, w mokre z zawieszenia na nierównościach występowało coś w rodzaju pojedynczych stuków lub zgrzytanie, czasem jedno i drugie. Super ciekawe jest to że na trzepaczce od badania technicznego nic nie wyszło, nawet po spryskaniu na mokro całego zawieszenia. Prawdopodobnie obciążenia jakim poddawany jest tyk kielicha McPersona i sprężyny są zupełnie inne niż te które wywołują te przykre efekty. Powiem ci jeszcze serisie Peugeota patrzyli na mnie już jak na gościa co to głosy słyszy bo jak oni jeździli autem po placyku z wertepami zo za chiny nie udawało im się usłyszec tych zgrzytów, a jak wyjeżdżałem na drogę w deszczowy dzien to je słyszałem od razu. Brdzo ciężkon jest je pokazac.
Powrót do góry
Sattelite1975

Debiutant



Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 17

Posiadane auto: 307, 2001, 1.6, benzyna, 5d hatch
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 03 Cze 2009, 11:05
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) stuki w przednim zawieszeniu po deszczu


OK, na prośbę forumowiczów udałem się do serwisu Peugeot by dostać numery tych okładzin teflonowych na sprężyny w przednim zawieszeniu. Niestety w serwisie odmówiono mi podania tych numerów. Mistrzu odpowiedział że nie jest to oficjalny patent Peugeota który występuje w dokumentacji technicznej i części te nie występują w sprzedaży detalicznej, nie są powiązane z żadnym samochodów Peugeota. Natomiast mistrz powiedział mi, że patent ten jest zalecany przez Peugeota i powinien być znany w każdym serwisie. Polecam więc zapytać się w swoim lokalnym serwisie Peugeota o to rozwiązanie. Na koniec zaznaczę, że w momencie gdy mi te okładziny montowano, na 100% mistrz zamawiał je po numerach z magazynu. Na 100% były w woreczkach z logo Peugeota i Citroena. Tak więc chyba panowie pilnują swojego interesu. W wolnej chwili wykonam zdjęcie tych okładzin na moim McPersonie, może to będzie pomocne w rozmowach w serwisie. Jak już pisałem koszt z założeniem w moim przypadku zamknął się w 140 PLN.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
19pablo10

Debiutant



Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŁÓDŹ
Posiadane auto: Peugeot 307
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Wrz 2009, 23:51
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) stuki w przednim zawieszeniu po deszczu


taki sam problem mialem...pytałem o te teflonowe okładziny..pan w serwisie powiedział ze to jest zakładane ale to nie okładziny mi sprzedał ale gumowe podkładki pod spręzyny..kupiłem...ale jakie było moje zdziwienie kiedy znajomy mechanik po rozkręceniu pokazał mi ze miedzy poduszką a sprężyna są juz takie gumy tylko ze mniejsze a te co kupiłem pasuja jedynie i to idealnie ale na sprężyne na dole ...skoro juz kupiłem to podłozyłem te gumy pod sprężyny na dole...i co??? przestało trzaskać i zrobiło sie w końcu cicho w autku Smile . te gumy są zakładane seryjnie w peugotach BOXERACH .pozdrawiam
Powrót do góry
Sattelite1975

Debiutant



Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 17

Posiadane auto: 307, 2001, 1.6, benzyna, 5d hatch
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 14 Lis 2009, 00:26
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) stuki w przednim zawieszeniu po deszczu


Zdjęcie okładziny o której pisałem jakiś czas temu. Sorry wszystkim którzy dopominali się zdjęcie, ale byłem offline, po prostu zapomniałem już o problemie. Rozwiązanie się spisuje super. Poniżej też kontakt do serwisu który mi te okładziny zainstalował.

http://picasaweb.google.com/Sattelite1975/307Okladziny#5403717078529765282



Auto Centrum Golemo
ul. Grota Roweckiego 6
30-348 Kraków

tel. 0-12/269-22-52
golemo@peugeot.com.pl
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Simonkingking8484

Czytelnik



Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zawoja
Posiadane auto: 307 2.0HDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 17 Lis 2009, 12:02
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) stuki w przednim zawieszeniu po deszczu


Udalo mi się dorwać te okladziny i kupic ledwo w sprzedaży detalicznej tylko dlatego że nie mieli miejsca na warsztacie aby je zalożyć!!! Na woreczku jest jeden numer więc mam nadzieje że pozwoli on forumowiczą na szybsze i latwiejsze dostanie tej części, bo w kilku serwisach nie mają o niej pojęcia!! oto numer- 5037.28
Powrót do góry
Markulec24

Debiutant



Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: PEUGEOT 307 2002r benzyna
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 25 Lut 2010, 22:18
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) stuki w przednim zawieszeniu po deszczu


Również borykam się z problem stuków po deszczu szczególnie teraz w zimie podczas odwilży. Postanowiłem spróbować porad z forum jednakże nie zastosowałem ''Podkładki" tylko otulinę gumową, nasunąłem na sprężynę na styku z kielichem mcphersona na wysokość dwóch zwoju sprężyny. Niestety nic to nie dało. stuki są nadal, są głośne, przez co uciążliwe, wystarczy wjechać w średniej wielkości kałuże, i juz sie zaczyna, słychać je po obu stronach przedniego zawieszenia szczególnie na nierównościach i przy skręcie.
Powrót do góry
rpal

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Lip 2008
Posty: 137


Piwa: 7/0
Wysłany: Wto 02 Mar 2010, 01:23
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) stuki w przednim zawieszeniu po deszczu


kol. markulec a nie pourywały się tobie poduszki od mocowania silnika (są 2 szt + 1 na skrzynii biegów) ?
Powrót do góry
piter1230

Czytelnik



Dołączył: 08 Gru 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): BOCHNIA
Posiadane auto: PEUGEOT 307
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 20 Gru 2015, 23:10
Temat postu:

stuki w przednim zawieszeniu po deszczu


witam wszystkich mój problem to były stuki takie napręzenia i trzaski po deszczu u mechaników zadnych luzów nie wykryli postanowiłem wymienic poduszki i łozyska amortyzatorów zero rezultatów podłożyłem kawałki gum pod mocowanie stabilizatorów mój problem rozwiązała strzykawka z olejem w karzdą gałke i przegłuby po puł roku do dzis niewiem ktura część dawała takie objawy na dziń dzisiejszy zaczołbym wstrzykiwac po 1 sztuce
Powrót do góry
piter1230

Czytelnik



Dołączył: 08 Gru 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): BOCHNIA
Posiadane auto: PEUGEOT 307
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 20 Gru 2015, 23:14
Temat postu:

stuki w przednim zawieszeniu po deszczu


a co do okładzin na spręzyny wystarczy gumowy wąż ja tego nie robiłem bo wątpie ze sprezyna sie przesuwa przecież ma mocowanie w gumie na gurze i na dole na kielichu
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 307 ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 307 »

Opinie o samochodach Peugeot 307 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 307 ) Nadwozie.


Peugeot2008

39 900

2019r.

178 031 km

podkarpackie

Peugeot308

67 700

2017r.

160 000 km

mazowieckie

Peugeot3008

24 900

2010r.

212 000 km

lubelskie

PeugeotPartner

46 800

2018r.

147 000 km

małopolskie

Peugeot3008

80 800

2019r.

133 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System