Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 307 ) non stop palące sie żarówki przednie H7-pomocy !!!!!!!


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 307 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BONCEL8

Debiutant



Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 15


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 31 Maj 2009, 16:07
Temat postu:

non stop palące sie żarówki przednie H7-pomocy !!!!!!!


witam non stop pala mi sie zarowki H7 przednich lamp, srednio jedna w miesiacu (no szkoda az kasy na to gowno) czy wie ktos co z tym zrobic???? czy moze jakies specjalnej firmy zalozyc te zarowki ktore w tym modelu auta dluzej poswieca?????ja mam te imitacje ksenonow zalozone z niebieskimi bankami moze one poprostu sa slabe???? POMOCY CO ZROBIC???
Powrót do góry
gadu-gadu
otfin07

Debiutant



Dołączył: 19 Kwi 2009
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubań
Posiadane auto: Peugeot 806, 2001, 2.0i+LPG, automat
Piwa: 4/1
Wysłany: Nie 31 Maj 2009, 17:01
Temat postu:

Palące się żarówki H7


Witam.
Jeżeli idzie o te Twoje palące się żarówki to powiem tak. Jeżeli dużo jeździsz i to po naszych dziurawych drogach to niestety żarówki będą Ci się palić non stop. Bynajmniej te w wersji H7. Żarówka sama w sobie jest "cool", ale przy projektowaniu jej nie uwzględnili że będzie eksploatowana na drogach złej jakości. Nie dość, że sama w sobie jest najdroższą z żarówek używanych w autach, to jeszcze najkrócej świecącą. Jedyne co możnaby zrobić w tej sytuacji to zrezygnować z bajeranckich żarówek, bo są jeszcze słabsze od tych standardowych, ewentualnie zaopatrzyć się w wersję DOUBLE LIFE lub LONG LIFE (nazwa zależna od producenta). Mają one wzmacniane żarniki przez co wydłuża się ich żywotność. Rozejrzyj się u siebie za żarówkami, np. PHILIPS Night Guide Double Life H7.
Możesz także sprawdzić sobie czy przypadkiem nie masz poluzowanych reflektorów na mocowaniach, bo luzy na nich powodują nasilenie wstrząsów i w efekcie palenie się żarówek.
To byłoby na tyle z mej strony. Pozdrawiam.
_________________
Im więcej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta...
Powrót do góry
gadu-gadu
BONCEL8

Debiutant



Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 15


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Cze 2009, 14:26
Temat postu:

dzieki


dziekuje za podpowiedz !!!
Powrót do góry
gadu-gadu
samer607

Czytelnik



Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 8


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 07 Cze 2009, 00:37
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) non stop palące sie żarówki przednie H7-pomocy !!!!!!!


Witam,
a powiedz o ile mniej więcej wzrasta ich żywotność?
I jak z jasnością, słyszałem że są słabsze od tych normalnych..
Powrót do góry
otfin07

Debiutant



Dołączył: 19 Kwi 2009
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubań
Posiadane auto: Peugeot 806, 2001, 2.0i+LPG, automat
Piwa: 4/1
Wysłany: Nie 07 Cze 2009, 19:51
Temat postu:

Jasność żarówek LONG LIFE


Witam.
Co do żywotności tych żarówek to temat jest dość rozległy. Producenci w niektórych modelach podają, że to wersja "DOUBLE LIFE" (podwójna żywotność) i teoretycznie powinno to wyglądać tak: jak zwykła żarówka świeci ok. 300h to ta wzmacniana powinna świecić 2 razy dłużej, ale jak już wspomniałem w poście powyżej, wszystko zależy od tego po jakich wertepach się jeździ. Dopóki nie będziemy mieli normalnych dróg nic nie da rady z tym zrobić. Trzeba je wymieniać i jeżdzić dalej.
A jeśli idzie o jasność tych żarówek to ma ona parametry zwykłej standardowej żarówki (60/55W), z wyjątkiem tych bardziej fikuśnych; ot chociażby tych z PHILIPSA co podawałem wyżej, te mają wzmacniane żarniki i świecą znacznie jaśniej.
Tymczasem. Wink
_________________
Im więcej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta...
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Nie 07 Cze 2009, 19:51
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
inys1

Dyskutant



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): wałbrzych
Posiadane auto: peugot 307 2,0 hdi
Piwa: 5/1
Wysłany: Sro 17 Cze 2009, 19:54
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) non stop palące sie żarówki przednie H7-pomocy !!!!!!!


Witam dziś w sklepie usłyszałem inną teorię dotyczącą żarówek nie wiem ile w tym prawdy ale pan w sklepie powiedział mi żebym od razu zmienił dwie żarówki ponieważ miał dużo przypadków że ludzie wymieniali jedną i po dwóch tygodniach przyjeżdzali wymienić drugą nie wiem ile w tym prawdy ale ja wymieniłem dwie jak się spalą to dam znać
Powrót do góry
gadu-gadu
otfin07

Debiutant



Dołączył: 19 Kwi 2009
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubań
Posiadane auto: Peugeot 806, 2001, 2.0i+LPG, automat
Piwa: 4/1
Wysłany: Pią 19 Cze 2009, 21:58
Temat postu:

palące się żarówki H7...


Zgadza się. Żarówki należy wymieniać parami. Niestety ta uwaga mi umknęła i nie zamieściłem jej w wątku. W sklepie nie kłamali. Rzetelny sprzedawca Ci się trafił. Wie co mówi, jednak rzadko kto tego się trzyma, bo na "prosty łeb" po co wymieniać żarówkę która się świeci. Sam pracuję w sklepie motoryzacyjnym i na codzień się z tym spotykam. Dobrze zrobiłeś, wymieniając obydwie. Będziesz miał bardziej wiarygodne porównanie, czy rzeczywiście wersja LONG LIFE dłużej wytrzyma. Pozdróóóóóóóóóóóóówka.
_________________
Im więcej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta...
Powrót do góry
gadu-gadu
zwierzakok

Czytelnik



Dołączył: 19 Cze 2009
Posty: 1

Posiadane auto: Peugeot 307, Hatchback, 1,6
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 19 Cze 2009, 22:46
Temat postu:

Palące się żarówki


Witam.

Przypuszczam, że przyczyną może być kostka do której wpięta jest żarówka, ponieważ wczoraj spaliła mi się żarówka w przednim prawym reflektorze. Pojechałem do ASO. Wymienili mi żarówkę, ale okazało się, że dalej nie świeci. Elektryk pogrzebał trochę w reflektorze i okazało się, że kostka do której podpięto żarówkę jest mocno przyjarana, ponieważ żarówki, które podpinają do kostek są za mocne i po jakimś czasie występuje taka usterka. Więc po 20 minutach udało mu sie jakoś naprawić kostkę. Powiedział również, że kostka na 100% jest do wymiany, ponieważ za niedługo znowu się żarówka przepali. Zapytałem się czy od razu może wymienić mi kostkę, ale dowiedziałem się, że peugeot nie produkuje takich kostek i że muszę poszukać na szrotach z rozbitego samochodu. Niestety w moim mieście nie znalazłem takiej kostki. Czyli wychodzi na to, że ostatecznym rozwiązaniem będzie kupno nowego reflektora !!!!!!!!!!!
Powrót do góry
otfin07

Debiutant



Dołączył: 19 Kwi 2009
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubań
Posiadane auto: Peugeot 806, 2001, 2.0i+LPG, automat
Piwa: 4/1
Wysłany: Sob 20 Cze 2009, 15:20
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) non stop palące sie żarówki przednie H7-pomocy !!!!!!!


Bzdura, totalna z tymi kostkami, że nie można kupić. Poszukaj w slepach motoryzacyjnych, kostek do żarówek H7, albo na allegro. Wiem co mówię, bo ja takowe u siebie na sklepie mam. Jak nie znajdziesz to się odezwij. Strzelę fotki i ci podeślę do wglądu i ewentualnie prześlę za pobraniem jeśli będziesz chciał. Tak czy siak to jest standardowa kostka do żarówki, więc podpasuje. Nie spotkałem się z kostkami do żarówek produkowanych do konkretnych modeli. A w serwisie co Ci powiedzieli to tylko po to żeby Cię zdoić. Abstrachując od tematu: przecież nikt nie kupuje nowego telewizora tylko dlatego, że baterie w pilocie się wyczerpały. Narka.
_________________
Im więcej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta...
Powrót do góry
gadu-gadu
markusb58

Czytelnik



Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bełchatów
Posiadane auto: Peugeot 307 1,4 diesel 2002r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 21 Lis 2009, 17:43
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) non stop palące sie żarówki przednie H7-pomocy !!!!!!!


Też mam taki problem z częstym przepalaniem się żarówek H7 teraz kupiłem te o długiej żywotności PHILIPSA zobaczymy jak to będzie . Ale interes nie jest tani 100 PLN za dwie sztuki ..pozdrawiam.
Powrót do góry
piotr.h

Debiutant



Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): czerwonak
Posiadane auto: peugeot 307SW 2,0 HDI
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 21 Lis 2009, 19:41
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) non stop palące sie żarówki przednie H7-pomocy !!!!!!!


Olej Philipsa!!! Ja kupiłem żarówki TUNGSRAM 24zł za sztuke i świecą już dłużej niż philipsa po 119 za kpl!!! Jak się jakaś spali to znów będą nowe a jak wiadomo nowe mocniej świecą!!! Tu pytanie, czy warto wydawać kasę na "firmowe" żarówki??? TUNGSRAM to też niemiecka firma i naprawde ładnie i jasno świecą oczywiście jak są czyste lampy!!! Przy naszych drogach po przejechaniu kilku kilometrów (po deszczu) nawet super żarówka świeci jak ŚWIECZKA !!!
Powrót do góry
kris612

Czytelnik



Dołączył: 24 Maj 2009
Posty: 7

Posiadane auto: PEUGEOT 307
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Sty 2010, 22:54
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) non stop palące sie żarówki przednie H7-pomocy !!!!!!!


Kup firmy OSRAM, dłużej żyją wiem z autopsji, pozdro
_________________
kris
Powrót do góry
lukma307

Debiutant



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Grande Punto Easy 1.4 77PS
Piwa: 2/4
Wysłany: Czw 21 Sty 2010, 23:41
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) non stop palące sie żarówki przednie H7-pomocy !!!!!!!


Przerabiałem ten problem przez 9 lat w Puncie II i potwierdzam, że Tungsramy bobijały wszelkie rekordy długowieczności.
W 307 też mam Tungsramy "zwykłe" i dają rade - narazie. Laughing
Pozdrawiam
Powrót do góry
rpal

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Lip 2008
Posty: 137


Piwa: 7/0
Wysłany: Czw 04 Lut 2010, 01:44
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) non stop palące sie żarówki przednie H7-pomocy !!!!!!!


Kupuję zwykłe Osramy i Tungsramy które mają taką samą zywotność jak te najdroższe po prawie 100 PLN za sztukę. II tak palą się średnio raz na kwartał, naprzemiennie. Wychodzi po prostu bokiem nakaz jazdy na światłach przez cały rok. Podobno miało to nie mieć żadnego skutku na koszty ? Niemcy jeżdżą po staremu czy światla tylko po ciemku i jest OK a w tym kraju zasze jest na wariackich papierach. Chesz mieć większą żywotność po prostu trzeba zmienić sejm i rząd aby zmienili kodeks drogowy, po prostu polityka Smile
Powrót do góry
jaban48

Dyskutant



Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bogatynia
Posiadane auto: Peugeot 307 1,6 XT Premium
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 06 Lis 2010, 21:35
Temat postu:

Re: ( Peugeot 307 ) non stop palące sie żarówki przednie H7-pomocy !!!!!!!


Ja jeżdżę głównie na Narva, Osram i jest w miarę OK.
Żarówki "jaśniejsze" wytrzymują krótko (Patrz Philips).
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 307 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 307 »

Opinie o samochodach Peugeot 307 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 307 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


Peugeot2008

54 900

2018r.

111 000 km

wielkopolskie

Peugeot3008

108 800

2021r.

33 000 km

śląskie

Peugeot208

17 900

2014r.

166 525 km

mazowieckie

Peugeot308

34 500

2016r.

148 300 km

wielkopolskie

Peugeot508

33 900

2014r.

185 118 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System