Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 407 ) ABS ESP


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Krzuchu23

Debiutant



Dołączył: 04 Wrz 2009
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: 407 2.2 benzyna
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 04 Wrz 2009, 11:49
Temat postu:

ABS ESP


Witam wszystkich. Na początek chciałem się przywitać bo jestem tu nowy. Jestem posiadaczem 407 2.0 benzyna gdzies od miesiąca. Bardzo mi się podobał ten samochód bo jest śliczny ale znajomi odradzali mi zakup francuza. I powoli zaczyna mnie denerwować bo od początku jakieś komunikaty ciągle wyskakuja. Jeden to jak przeglądałem forum dotyczy tego zwarcia w lampie tylnej to będę musiał psiuknąć tam żeby lepiej zaczęło łączyć. Może pomoże... Drugi wyskakuje mi taki: ''ABS braking system faulty" i zaraz po nim "ESP System faulty". Dodam że nie za każdym razem się pojawia. Przeglądałem forum i niektórzy mieli problemy z ABS i ESP ale dokładnie takiego nie znalazłem. Jak ktoś się spotkał z podobną usterka to proszę o pomoc...
Pozdrawiam
Powrót do góry
spire23

Czytelnik



Dołączył: 04 Wrz 2009
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): N.D.M.
Posiadane auto: Peugeot 407
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 04 Wrz 2009, 19:04
Temat postu:

ABS/ESP


Miałem podobny przypadek, raz się włączał błąd ABS/ESP, raz nie w końcu włączyło się na stałe. Diagnoza: uszkodzony czujnik ABS w lewym, tylnym kole. Proponuję sprawdzić czy nic się przypadkiem nie odłączyło (jakiś niekontakt). W ASO skroili mnie na ok. 600zł, także proponuję jakiś sprawdzony warsztat z diagnostyką, sam czujnik kosztuje ok. 150-180 zł
Powrót do góry
sebast10

Debiutant



Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bełchatów
Posiadane auto: peugeot 407
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 22 Wrz 2009, 21:36
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) ABS ESP


Witam:) mialem dokladnie tak jak kolega Spire23 opisywal i rowniez uszkodzony tylni czujnik abs. cena czujnika tylko 120zl ale to poza aso
Powrót do góry
gadu-gadu
Krzuchu23

Debiutant



Dołączył: 04 Wrz 2009
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: 407 2.2 benzyna
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 25 Wrz 2009, 07:49
Temat postu:

ABS/ESP


Wczoraj wymieniłem czujnik okazało się że to prawy przedni czujnik ABS tak pokazał komputer. Koszt czujnika to 180 w peugeocie. A wymieniłem sam.Po wymianie wszystko było ok, zniknął błąd i ABS zaczął działać ale dziś jak jechałem znów mi się zaswieciło ABS i ESP że nie sprawne. Zgasiłem samochód i odpaliłem ponownie i było ok.ZObaczymy jak będzie dalej mam nadzieje że to chwilowe tylko.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Handy

Czytelnik



Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Peugeot 407
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 11 Paź 2009, 23:58
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) ABS ESP


Witam wszystkich. Mam podobny problem - świecąca kontrolka ABS i ESP. Jeden mechanik stwierdził że na 100% uszkodzony czujnik ABS, w innym zakładzie powiedzieli że to "Błąd kalibracji kąta obrotu kierownicy" Słyszał ktoś o czymś takim ? Bo ja nie.
A swoją drogą to gdzie są te czujniki i ja się do nich dobrać ?. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 11 Paź 2009, 23:58
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
anabol

Czytelnik



Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice warki
Posiadane auto: pg 407
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 08 Sty 2010, 14:31
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) ABS ESP


ja mam ten sam problem. na komputerze w serwisie wyszło że zwarcie ma wiązka czujnika kąta skrętu... znajduje sie on w przełączniku zespolonym i w całości on jest do wymiany.... Sad
Powrót do góry
krecikpl

Debiutant



Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jelenia Góra
Posiadane auto: 407 COMFORT, 2.0 benzynka+gaz
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 08 Sty 2010, 14:44
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) ABS ESP


Powiem Wam że z tego co tu przeczytałem to dość często występująca w 407 usterka. Ja osobiście u siebie miałem to samo. Pocieszającym faktem było to że stało się to w lecie, bo system cały odłączyło i jazda teraz u nas w górach byłaby śmiechowa:D.
Niemniej jednak u mnie była to wymiana czujnika ABS w lewym tylnym kole, koszt czujnika 150 zł w ASO, a robocizna nie wyszła tak drogo.
Od tamtego czasu spokój.
Powrót do góry
anabol

Czytelnik



Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice warki
Posiadane auto: pg 407
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 08 Sty 2010, 15:02
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) ABS ESP


no właśnie ja też myslałem że to bedzie któryś z czujników abs... a jednak komputer powiedział inaczej. Gość mówił że to już 4 peugeot z ta samą usterką od początku stycznia... nie mam pojecia gdzie można kupic taki przełącznik zespolony nowy... w serwisie powiedzieli mi 1500zł za nowy.
Powrót do góry
leszcz 407 sw 2.0hdi

Auto Maniak



Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 876
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kołobrzeg
Posiadane auto: 407 sw -2.0 hdi, 5008-2.0 HDI,Citroen c3-1,4 HDI, P.308- 1,6HDI
Piwa: 79/1
Wysłany: Wto 01 Mar 2011, 17:53
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) ABS ESP


Systemy ABS ASR I ESP korzystaja miedzy innymi z czyjników obrotów kół.
W przypadku uszkodzenia jednego z czterech czujników na pewno bedzie sie palił komunikat o awarii systemu ABS ASR I ESP.Wprzypadku gdy te cztery czujniki sa ok to nie bedzie komunikatu o awarii ABS .Natomiast moga byc komunikaty o awarii ASR I ESP- te systemy wykorzystuja jeszcze inne czujniki np.czyjnik kata kierownicy , cisnienia w układzie hamowania ,
bezwładnosciowy czujnik odchylenia od toru jazdy,nawet włacznik swiateł hamowania przy pedale hamulca.
Przy takim przypadkowym zapalaniu się kontrolki o awarii ASR I ESP trzeba zwrócic uwagę w jakim momecie to następuje .Czy przy hamowaniu a może jak wykonujesz skręt.W perwszym przypadku to raczej bedzie do wymiany czujnikkąta skretu kierownicy.Natomiast w drugim przypadku to radzę sprawdzic
włacznik swiateł hamowania i jego kostkę połączeniową ,potraktowac wszystko kontakt sprayem .
Powrót do góry
adapud

Czytelnik



Dołączył: 28 Mar 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żywiec
Posiadane auto: peugeot 407, premium, 2.0,2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 28 Mar 2011, 14:07
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) ABS ESP


Witam, pozdrawiam wszystkich.
Mój problem z " ASP/ASR faulty" pojawił się po zdjeciu kierownicy i ponownym jej założeniu. W ASO powiedzieli mi że nie mogą skalibrować czujnika skrętu, i że jest on uszkodzony. Czy ktoś z szanownych forumowiczów wie konkretnie na jakiej zasadzie on działa?
U mnie pod kierownicą jest wraz z przełacznikiem zespolonym system z taśmą i zębatkami, które mają pewne oznaczenia 'D" DD" DO". Pod białym plastikowym kołem zębatym jest mała wolna zębatka jakby satelita. Czy któś wie jak to wzystko razem ma być zgrane? Jaki wpływ na cały układ ma biała taśma? Chciałbym troszkę zgłębić ten temat bo nowy przełącznik zespolony kosztuje 1400zł. Wcześniej chciałbym wiedzieć czy zakup nowego przełacznika zespolonego to jedyne rozwiązanie. Jeśli przy wzszej pomocy uda się to taniej załatwić to opiszę wszystko, tak na przyszłość.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
ghostwriter

Debiutant



Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów
Posiadane auto: Peugeot 407 1.6 hdi
Piwa: 8/2
Wysłany: Pon 28 Mar 2011, 15:20
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) ABS ESP


adapud napisał:
Witam, pozdrawiam wszystkich.
Mój problem z " ASP/ASR faulty" pojawił się po zdjeciu kierownicy i ponownym jej założeniu. W ASO powiedzieli mi że nie mogą skalibrować czujnika skrętu, i że jest on uszkodzony....
U mnie pod kierownicą jest wraz z przełacznikiem zespolonym system z taśmą i zębatkami, które mają pewne oznaczenia 'D" DD" DO". Pod białym plastikowym kołem zębatym jest mała wolna zębatka jakby satelita.
Pozdrawiam.


Czasami dzieje się tak że po zdjęciu kierownicy przełącznik głupieje, ale wcale to nie oznacza jak to panowie z ASO stwierdzili że jest uszkodzony tylko nie mają pojęcie jak się za to zabrać. Po zdjęciu kierownicy ukazuje się czarne kółko z otworem w dolnym prawym rogu, które jest częścią przełącznika zespolonego. po zdjęciu czarnego kółka jest kolejne białe na które nawinięta jest taśma od poduszki i sygnału dźwiękowego. Na brzegu białego koła są oznaczenia o których pisałeś i dodatkowo powinno być jeszcze 0 zamalowane na zielono. Czujnik kąta skrętu będzie działał poprawnie jeżeli na prostych kołach, na czarnym kółku w prawym dolnym rogu w okienku ukaże się 0 lub D, jeżeli inne wartości nie skalibrujesz czujnika. Teraz jak ustawić wszystko żeby było dobrze, zacznij od tego czy masz ustawione koła do jazdy na wprost, później zobacz jaka wartość pokazuje się w okienku, jak jest co innego niż 0 lub D to ściągnij tą czarną osłonę "kółko" i próbuj tak przestawiać białe koło aby wartość która ma być w oknie była odpowiednia. Wymaga to chwili zastanowienia czy należy obrócić białe koło z taśmą w prawo czy w lewo, i lepiej jej nie wyciągać ze zwijacza bo jak nie będziesz wiedział jak ją założyć to może być problem. Taśma jest dość długa więc możesz popróbować i ustawić tak żeby było dobrze. Samym zwijaczem zrobisz 2,5 obrotu w prawo jak i w lewo, jest to znacznie więcej niż kierownicą a wynika to z tego że jest ta granica błędu na kalibrację i odpowiednie ustawienie tej taśmy. Jak wszystko poskładasz i w oknie będzie odpowiednia wartość skocz do kogoś kto ma Peugeot Planet (niekoniecznie do ASO) i niech przeprowadzi kalibrację czujnika.
Powrót do góry
DarioF

Czytelnik



Dołączył: 28 Mar 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łęczna
Posiadane auto: 407 2.0 B+G 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 28 Mar 2011, 22:16
Temat postu:

Kupię (z usterką ASR)przełącznik zespolony do 407


Witam, jeśli ktoś z Was ma (może być uszkodzony) przełącznik zespolony do 407 w rozsądniej cenie to kupię. Uszkodziłem manetkę od kierunkowskazów, więc czujnik ASR nie jest dla mnie istotny.
Pozdrawiam Darek.
Powrót do góry
Czarny-33

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 126
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dębica / podkarpacie
Posiadane auto: Peugeot 407 Sedan 1.6 HDI 2008 r. FAP
Piwa: 5/0
Wysłany: Sob 07 Maj 2011, 21:08
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) ABS ESP


dzis bylem na kompie bo swiecila mi sie kontrolka ABS/ESP.Po wpieciu zdiagnozowali mi przelacznik stopu na pedale hamulca-cena w serwisie ok.19-25 zl jak sie orjentowalem wiec nie zawsze musi byc to ktorys z czujnikow na kolach.Teraz musze go tylko wymienic bo dzis juz sobota i nie bylo jak ale narazie mi go naprawili(wyczyscili blad)tylko ze w kazdej chwili moze sie odezwac ponownie.Pozdrawiam
Powrót do góry
skype status
piekny-gienus

Auto Maniak



Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 3336
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: peugeot 607 sedan 2.2 hdi 2004, pass mercedes c klassa, 2003, passat b-6 2006, opel corsa D 2008, peugoeot 407 2007, citroen C-5, laguna, Omega, Megane, honda, Golf, motocykl Honda 500, opel Vektra,
Piwa: 153/18
Wysłany: Nie 08 Maj 2011, 10:40
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) ABS ESP


witam - ostatnio nabylem 407 2.0 benzyna - widze,że z tym ABS ESP i cała elektronika w tym temacie jest kłopot - ale ten model widocznie ma z tym problem, gdyz znajomi rowniez inf. mnie o awarii tego czujnika abs - dzieki na pouczajaca- praktyczna lekture
Powrót do góry
magma1974

Auto Maniak



Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 598
Skąd jesteś (miejscowość / region): PLYMOUTH UK czasem RADOMSKO i BIELAWA
Posiadane auto: CITROEN C4 1.6 16V VTR+ Oraz C5 x7 2009 2.0 hdi FAP
Piwa: 41/2
Wysłany: Nie 08 Maj 2011, 11:18
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) ABS ESP


Czarny-33 napisał:
dzis bylem na kompie bo swiecila mi sie kontrolka ABS/ESP.Po wpieciu zdiagnozowali mi przelacznik stopu na pedale hamulca-cena w serwisie ok.19-25 zl jak sie orjentowalem wiec nie zawsze musi byc to ktorys z czujnikow na kolach.Teraz musze go tylko wymienic bo dzis juz sobota i nie bylo jak ale narazie mi go naprawili(wyczyscili blad)tylko ze w kazdej chwili moze sie odezwac ponownie.Pozdrawiam
dlatego zawsze trzeba zrobic diagnostyke zanim sie za cos zabierzemy bo na bledy abs sklada sie wiele czynnikow
_________________
WŁASNA LEXIA
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 407 »

Opinie o samochodach Peugeot 407 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 407 ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


Peugeot308

47 900

2017r.

120 000 km

śląskie

Peugeot308

18 500

2011r.

200 000 km

pomorskie

Peugeot206

6 900

2005r.

142 000 km

śląskie

Peugeot407 SW

23 900

2011r.

247 000 km

śląskie

Peugeot308 SW

69 850

2019r.

94 800 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System