Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot ) chip do 2.0 HDI



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
meareke

Czytelnik



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Audi A3 (8P) 2.0 TDI 2004
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 21 Lis 2009, 01:56
Temat postu:

chip do 2.0 HDI


mam pytanie: czy zainstalowanie chipa nie ma zadnego negatywnego wplywu? Czy naprawde parametry podawane w reklamach chipa opieraja sie na prawdzie? Zastanawiam sie nad jego zainstalowaniem ale moze ktos mi wyjasni jaka jest zasada dzialania takiego urzadzenia. Pisza ze wzrasta moc przy malejacym zuzyciu paliwa? Prosze o wyjasnienie jak dziala to 'cudo" ?
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3809
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 173/25
Wysłany: Sob 28 Lis 2009, 21:10
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) chip do 2.0 HDI


Dziwię się, że nikt tu nic nie napisał. Jestem tu co prawda gościem ale jako ze nikt się nie pokusił o pare słów to dodam pare od siebie do wątku chociaż na forum obok( CITROEN) jest pare takich tematów.
Przede wszystkim nie wież w cuda na kiju typu zamontuj magnetyzer to zmniejszysz spalanie i zwiększysz moc - taka sama bajka jak Chip Tuning. Jak ktoś sie decyduje na taki krok to albo ma kasę albo nie do końca jest świadomy tego co robi. Na samą logikę, czy proszek ( tu mnie pewnie wykropkują ale niech pójdzie) VIZIR usuwa wszystkie plamy w 40 stopniach??? Kto prał ten wie Very Happy
Z chipowaniem silnika jest tak:
1. Zwiększa moc ale i spalanie( średnio od 1 do nawet 3 litrów na 100 km)
2. W zależności od stopnia "zwiększenia " mocy spada trwałość silnika i jego bezawaryjność
3.Zmniejsza sie trwałość elementów współpracujących z silnikiem takich jak skrzynia biegów, układ przeniesienia napędu, zawieszenie
Skąd wiem- ze szkoły, praktyki, relacji z klientami którzy poddali swoje samochody tej operacji i wielu nie było specjalnie zadowolonych po pewnym czasie. Oczywiście efekt jest, ale czy warto?
Autora wątku pozostawiam z tym pytaniem
Pozdrawiam HERMES.
_________________
Prosze pytać na pw.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status Wystawiono 1 piw(a)
Marek S

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 130
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Mk1 C5 Exlusive 3V6 automat
Piwa: 1/3
Wysłany: Wto 30 Sie 2011, 17:46
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) chip do 2.0 HDI


no nie do końca się zgodzę bo wzrost o kilka koni nie obciąży zbytnio układu napędowego. Producenci oprogramowania sterowników kierują się innymi kryteriami . Może i spaść zużycie i auto może chodzić lepiej zależy jaka mapę się ustawi.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
piotrkrakow

Czytelnik



Dołączył: 26 Gru 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): kraków
Posiadane auto: peugeot partner 1,6 hdi 115KM 2015r dostawczy
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 26 Gru 2015, 15:52
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) chip do 2.0 HDI


Witam. Miałem Berlingo z 2.0 Hdi 90KM. z chipem. Moc 105KM. Było odczuwalnie więcej mocy powyżej 3tyś. obtotów, ale przy wciśnięciu gazu do podłogi przy niskich obrotach z tyłu była czarna chmura i brakło chłodnicy w Alpach. Auto dopakowane na letnie wakacje szło bez problemu w Alpach 150km/h pod góre ale chłodnica nie dała rady. Bez chiptuningu pewnie na szczytach byłoby 130km/h a nie 150km/h i temperatura byłaby OK. Wyleczyłem się.
Powrót do góry
jackowskipatryk

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Lip 2016
Posty: 233
Skąd jesteś (miejscowość / region): Raciąż
Posiadane auto: Citroen c5 1.6hdi 115km 2012r
Piwa: 5/11
Wysłany: Czw 05 Sty 2023, 11:55
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) chip do 2.0 HDI


Silnik co prawda 1.6 e-hdi w cytrynie c5 z 2012roku. Miałem chip że 115 na prawie 150km naprzeciwko oryginalnej mocy rakieta ale... No właśnie ale przeładowywało turbo i w trakcie długiego przyspieszania wyłaczało turbinę trzeba było gasić silnik i odpalić jeszcze raz. Spalanie??? Uważam że podobne jak przed chipem. U mnie wywalili FAP i podnieśli moc bo podobno FAP by blokował więc teoretycznie już powinno spalanie spaść bo spaliny miały lżej. Co Ci powiem pucha była pusta bez filtra więc rezonowała w aucie było głośniej. Potem jeździłem jeszcze kilka razy i zdejmowali moc bo podobno za duży program był zrobiony i tak naprawdę nie doszli do końca co i jak dlaczego przeładowywal turbo.Drugi raz bym tego nie robił.
Co do tego spalania to nie może być niższe moc bierze się ze spalonego paliwa żeby było więcej musi spalić więcej. Oczywiście jak będziesz z tej mocy korzystał rzadko to i spalanie Ci znacząco nie wzrośnie poza tym tak jak kolega pisał sprzęglo skrzynia przeguby wszystko dostaje po jajach bardziej bo działają większe siły.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 05 Sty 2023, 11:55
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot ) Dyskusje ogólne


Peugeot207

13 400

2009r.

212 000 km

mazowieckie

Peugeot206 CC

9 500

2004r.

150 000 km

śląskie

Peugeot307 SW

11 999

2006r.

312 000 km

warmińsko-mazurskie

Peugeot307 CC

12 900

2004r.

260 000 km

śląskie

Peugeot307 SW

10 300

2004r.

230 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System