Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 106 ) Czy zatarlem silnik?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 106 ) Silnik iskrowy-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
machator

Czytelnik



Dołączył: 01 Sty 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swiebodzin
Posiadane auto: Peugeot 106 1.0 95r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 01 Sty 2010, 11:57
Temat postu:

Czy zatarlem silnik?


Mam Puga 106 1.0 95r ( z kodem)Podczas jazdy zgasl silnik a dokladnie spadl z obrotow i zgasl. Zacholowalem go do garazu, przeczyscilem rozrusznik, swiece oczywiscie iskra jest, kreci kolem zamachowym i rozrzadem. Gdy dolalem do swiec paliwo to tylko zrobilo male puff i nic wiecej. z 1tys km wczesniej mial robiona uszczelke pod glowica. Czy mechanicy spiepszyli robote?? jak odebralem samochod chodzil inaczej a pozniej coraz glosniej, stukaly zawory przed awaria na zimnym silniku, stukaly tak jak traktor. Co moze byc przyczyna ze silnik nie odpala??
Powrót do góry
machator

Czytelnik



Dołączył: 01 Sty 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swiebodzin
Posiadane auto: Peugeot 106 1.0 95r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 01 Sty 2010, 12:53
Temat postu:

Re: ( Peugeot 106 ) Czy zatarlem silnik?


Zapomnailem dodac. Odbierajac od mechanika gdy robil ta uszczelke to wspominal ze cos mam ze sprezaniem bo mu ciezko palil ale mi caly czas bardzo dobrze palil.
Powrót do góry
paulo77

Auto Maniak



Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 1946
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie

Piwa: 153/10
Wysłany: Pią 01 Sty 2010, 15:07
Temat postu:

Re: ( Peugeot 106 ) Czy zatarlem silnik?


Sprawdz czy pasek rozrzadu jest poprawnie zalozony,moze przeskoczyl.cisnienie na cylindrach mechanik sprawdzal?pozdr
_________________
Piwa nie stawiaj,piję tylko czystą...
Powrót do góry
machator

Czytelnik



Dołączył: 01 Sty 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swiebodzin
Posiadane auto: Peugeot 106 1.0 95r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 01 Sty 2010, 21:34
Temat postu:

Re: ( Peugeot 106 ) Czy zatarlem silnik?


Nie wiem czy cisnienie sprawdzal ale jak ten pasek rozrzadu mam sprawdzic, jak zobacze ze przeskoczyl? wlasnie slyszalem o tym ze jak stukaja zawory to wlasnie pasek rozrzadu przeskakuje i silnik nie odpala, jak krece to taki dziwny odglos oddaje jak bylby ten silnik pusty i tylko slychac jak kreci rozrusznikiem, nawet silnik sie nie trzesie ale wszystkim kreci.

Ostatnio zmieniony przez machator dnia Sob 02 Sty 2010, 14:56, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
aldar

Czytelnik



Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: 407 3.0 sedan
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 02 Sty 2010, 12:00
Temat postu:

Re: ( Peugeot 106 ) Czy zatarlem silnik?


machator napisał:
Zapomnailem dodac. Odbierajac od mechanika gdy robil ta uszczelke to wspominal ze cos mam ze sprezaniem bo mu ciezko palil ale mi caly czas bardzo dobrze palil.

Witaj!
Analizując Twój opis można dojść do wniosku, że przed wymianą uszczelki (zdarza się) silnik pracował bez zarzutu. Przy wymianie uszczelki a to przecież zdjęcie głowicy (i demontaż rozrządu) można się przekonać w jakim stanie są tuleje - duże progi a więc jak wyelsploatowany silnik. Powrotny, dobry montaż i silniczek bez problemu powinien odpalać i gdy machanik dopiero po robocie mówi, że coś nie jest tak to do kitu z takim mechanikiem. Zmień warsztat ale na dobry i nie będziesz narzekał.
Pozdrawiam aldar
P.S.
Wg mnie źle ustawiony rozrząd. Czy przy okażji wymieniłeś rozrząd?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 02 Sty 2010, 12:00
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
machator

Czytelnik



Dołączył: 01 Sty 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swiebodzin
Posiadane auto: Peugeot 106 1.0 95r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 02 Sty 2010, 14:48
Temat postu:

Re: ( Peugeot 106 ) Czy zatarlem silnik?


nie wymienialem rozrzadu bo moge na nim jeszcze 30tys przejechac, duzo osob mowi mi o tym rozrzadzie ale czy podczas jazdy moze przeskoczyc?? myslalem ze przy dluzszym kreceniu\ odpalaniu
Powrót do góry
machator

Czytelnik



Dołączył: 01 Sty 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swiebodzin
Posiadane auto: Peugeot 106 1.0 95r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 02 Sty 2010, 17:21
Temat postu:

Re: ( Peugeot 106 ) Czy zatarlem silnik?


aldar napisał:

gdy machanik dopiero po robocie mówi, że coś nie jest tak to do kitu z takim mechanikiem. Zmień warsztat ale na dobry i nie będziesz narzekał.
Pozdrawiam aldar
P.S.
Wg mnie źle ustawiony rozrząd. Czy przy okażji wymieniłeś rozrząd?


Zaoszczedzilem 200zl na wymianie uszczelki poniewaz szukalem jak najtaniej, ciekawe ile teraz strace jak zawory sie pourywaly lub znow trzeba bedzie wymienic uszczelke Confused U nas w miescie roznice cen sa ogromne zaplacilem 370zl a w lepszym warsztacie chcieli 600zl. W pon holuje go do warsztatu i napisze co bylo. Pozdro Mach~~ i dzieki za pomoc.
Powrót do góry
aldar

Czytelnik



Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: 407 3.0 sedan
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 03 Sty 2010, 01:01
Temat postu:

Re: ( Peugeot 106 ) Czy zatarlem silnik?


Witaj!
Widzę, że jesteś z Świebodzina niedaleko Zielonej Góry a tutaj znam mechanika, który być może by Tobie pomógł za rozsądne pieniądze tylko to 50 km Sad
Powrót do góry
machator

Czytelnik



Dołączył: 01 Sty 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swiebodzin
Posiadane auto: Peugeot 106 1.0 95r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 31 Sty 2010, 12:32
Temat postu:

Re: ( Peugeot 106 ) Czy zatarlem silnik?


Wszystcy ktorzy pisali o razrzadzie mieli racje poniewaz mechanik ktory robil mi uszczelke pod glowica nie dokrecil klina na kole rozrzadu i po pewnym czasie pasek przeskoczyl, nie bylo sprezania silnika z tego powodu ze zawory sie nie domykaly poniewaz walily o tloki i sie przekrzywily. Nowa glowica kosztowala mnie 300 zl na szrocie i razem z robocizna wyszlo 950zl Shocked hmm.... nie oplaca sie oszczedzac i szukac jak najtaniej pozrdo i wielkie dzieki za pomoc
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 106 ) Silnik iskrowy-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 106 »

Opinie o samochodach Peugeot 106 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 106 ) Silnik iskrowy-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


Peugeot508 SW

29 900

2011r.

175 000 km

śląskie

Peugeot207 SW

9 900

2007r.

246 000 km

łódzkie

Peugeot5008

78 800

2019r.

146 000 km

małopolskie

Peugeot308

34 900

2016r.

204 000 km

wielkopolskie

Peugeot308 CC

25 800

2010r.

213 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System