Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot Partner ) Jak wymienić płyn chłodniczy w partnerze?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot Partner ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
robus2000

Czytelnik



Dołączył: 26 Wrz 2007
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zabrze

Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Wrz 2007, 08:22
Temat postu:

Jak wymienić płyn chłodniczy w partnerze?


Witam

Chcę wymienić płyn chłodzący w Partnerze. Mam pytanie - czy są w tym samochodzie jakieś korki spustowe? Czy są również jakieś punkty odpowietrzające? Może ktoś już wymieniał taki płyn chłodniczy w swoim aucie? Mój model to 2.0 HDI z 2001 r.
_________________
Pegeot Partner 2.0 HDI 2001
126kkm
Powrót do góry
skype status
Piterek

Czytelnik



Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 09 Paź 2007, 21:49
Temat postu:

Re: ( Peugeot Partner ) Jak wymienić płyn chłodniczy w partnerze?


Ja mam 1.4, ale możliwe, ze chłodnica jest podobna. Z lewej strony (kierowcy) na górze i dole chłodnicy są plastikowe kraniki. Górny służy do odpowietrzania, a przy dolnym jest krótki (ok. 3 cm) odpływ.
Powrót do góry
robus2000

Czytelnik



Dołączył: 26 Wrz 2007
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zabrze

Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 11 Paź 2007, 17:54
Temat postu:

Re: ( Peugeot Partner ) Jak wymienić płyn chłodniczy w partnerze?


witam
dzięki za odzew, jeszcze tego nie zrobiłem ale będę sprawdzał i poszu7kiwał tych 'korków', może są?
pozdrowionka
_________________
Pegeot Partner 2.0 HDI 2001
126kkm
Powrót do góry
skype status
robus2000

Czytelnik



Dołączył: 26 Wrz 2007
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zabrze

Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 01 Lis 2007, 14:11
Temat postu:

Re: ( Peugeot Partner ) Jak wymienić płyn chłodniczy w partnerze?


Witam

Wreszcie nadszedl ten 'dzień'. Przy sprzyjającej pogodzie (ok.14st.C) i chęciach postanowiłem razem z synem, wymienić to 'chłodziwo'. W moim modelu z 'klimą', stwierdziłem, że nie ma żadnych 'kurków' spustowych i odpowietrzających. Postanowiłem więc rozłączyć przewód gumowy dolny, wychodzący z tej chłodnicy i tak spuścić ten stary płyn (notabene nie wymieniany przez 5 lat). Gorzej, jest tak mało miejsca na jakiekolwiek prace przy tym silniku, że aby dostać się do tego gumowego przewodu, musieliśmy zdjąć zderzak przedni. Aby zdjąć zderzak, należy częściowo zdemontować nadkola plastikowe, i plastikową ochronną płytę spod silnika. Dopiero teraz można było odkręcić zderzak (4 śruby). Dostęp do tego przewodu gumowego nadal okazal się słaby, ale wystarczyło już spokojnie do zdjęcia specjalnej zawleczki i rozpięcia tego przewodu gumowego od chłodnicy. Nawiasem mówiąc takie rozwiązanie widziałem po raz pierwszy, ale bardzo sprawnie następuje rozłączenie, wylanie starego 'płynu' i ponowne połączenie z chłodnicą. Ponowne zmontowanie wszystkiego odbyło się już o wiele szybciej. Całóść zajęła nam ok. 2 godz. Pamiętać należy o tym, aby przed spuszczeniem płynu, ustawić pokrętło grzania na maximum. Po moich wyliczeniach okazało się, że płynu chłodniczego w moim układzie mieści się ok. 6.5 do 7 l. Do wymiany użyłem dwóch płynów, najpierw wlałem płyn 'Kuler'- 5 l.. po stwierdzeniu że go zabrakło, dokupiłem inny, podobny, firmy 'Prestone'. Można mieszać te płyny, tak wyczytałem z ich specyfikacji.
_________________
Pegeot Partner 2.0 HDI 2001
126kkm
Powrót do góry
skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot Partner ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot Partner »

Opinie o samochodach Peugeot Partner - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot Partner ) Nadwozie.


Peugeot108

39 900

2018r.

17 000 km

wielkopolskie

Peugeot208

35 900

2019r.

79 000 km

wielkopolskie

Peugeot307 SW

10 300

2004r.

230 000 km

śląskie

Peugeot307 SW

5 900

2002r.

293 000 km

kujawsko-pomorskie

Peugeot206

6 900

2005r.

142 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System