Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot Partner ) Jak wymienić płyn chłodniczy w partnerze?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot Partner ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
robus2000

Czytelnik



Dołączył: 26 Wrz 2007
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zabrze

Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Wrz 2007, 08:22
Temat postu:

Jak wymienić płyn chłodniczy w partnerze?


Witam

Chcę wymienić płyn chłodzący w Partnerze. Mam pytanie - czy są w tym samochodzie jakieś korki spustowe? Czy są również jakieś punkty odpowietrzające? Może ktoś już wymieniał taki płyn chłodniczy w swoim aucie? Mój model to 2.0 HDI z 2001 r.
_________________
Pegeot Partner 2.0 HDI 2001
126kkm
Powrót do góry
skype status
Piterek

Czytelnik



Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 09 Paź 2007, 21:49
Temat postu:

Re: ( Peugeot Partner ) Jak wymienić płyn chłodniczy w partnerze?


Ja mam 1.4, ale możliwe, ze chłodnica jest podobna. Z lewej strony (kierowcy) na górze i dole chłodnicy są plastikowe kraniki. Górny służy do odpowietrzania, a przy dolnym jest krótki (ok. 3 cm) odpływ.
Powrót do góry
robus2000

Czytelnik



Dołączył: 26 Wrz 2007
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zabrze

Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 11 Paź 2007, 17:54
Temat postu:

Re: ( Peugeot Partner ) Jak wymienić płyn chłodniczy w partnerze?


witam
dzięki za odzew, jeszcze tego nie zrobiłem ale będę sprawdzał i poszu7kiwał tych 'korków', może są?
pozdrowionka
_________________
Pegeot Partner 2.0 HDI 2001
126kkm
Powrót do góry
skype status
robus2000

Czytelnik



Dołączył: 26 Wrz 2007
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zabrze

Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 01 Lis 2007, 14:11
Temat postu:

Re: ( Peugeot Partner ) Jak wymienić płyn chłodniczy w partnerze?


Witam

Wreszcie nadszedl ten 'dzień'. Przy sprzyjającej pogodzie (ok.14st.C) i chęciach postanowiłem razem z synem, wymienić to 'chłodziwo'. W moim modelu z 'klimą', stwierdziłem, że nie ma żadnych 'kurków' spustowych i odpowietrzających. Postanowiłem więc rozłączyć przewód gumowy dolny, wychodzący z tej chłodnicy i tak spuścić ten stary płyn (notabene nie wymieniany przez 5 lat). Gorzej, jest tak mało miejsca na jakiekolwiek prace przy tym silniku, że aby dostać się do tego gumowego przewodu, musieliśmy zdjąć zderzak przedni. Aby zdjąć zderzak, należy częściowo zdemontować nadkola plastikowe, i plastikową ochronną płytę spod silnika. Dopiero teraz można było odkręcić zderzak (4 śruby). Dostęp do tego przewodu gumowego nadal okazal się słaby, ale wystarczyło już spokojnie do zdjęcia specjalnej zawleczki i rozpięcia tego przewodu gumowego od chłodnicy. Nawiasem mówiąc takie rozwiązanie widziałem po raz pierwszy, ale bardzo sprawnie następuje rozłączenie, wylanie starego 'płynu' i ponowne połączenie z chłodnicą. Ponowne zmontowanie wszystkiego odbyło się już o wiele szybciej. Całóść zajęła nam ok. 2 godz. Pamiętać należy o tym, aby przed spuszczeniem płynu, ustawić pokrętło grzania na maximum. Po moich wyliczeniach okazało się, że płynu chłodniczego w moim układzie mieści się ok. 6.5 do 7 l. Do wymiany użyłem dwóch płynów, najpierw wlałem płyn 'Kuler'- 5 l.. po stwierdzeniu że go zabrakło, dokupiłem inny, podobny, firmy 'Prestone'. Można mieszać te płyny, tak wyczytałem z ich specyfikacji.
_________________
Pegeot Partner 2.0 HDI 2001
126kkm
Powrót do góry
skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot Partner ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot Partner »

Opinie o samochodach Peugeot Partner - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot Partner ) Nadwozie.


Peugeot301

18 000

2014r.

197 000 km

wielkopolskie

Peugeot206

6 900

2005r.

142 000 km

śląskie

Peugeot3008

49 900

2015r.

112 600 km

wielkopolskie

Peugeot3008

24 990

2011r.

219 000 km

wielkopolskie

Peugeot206 CC

12 500

2004r.

151 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System