Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 207 ) Problem ze wskażnikiem temperatury peugeot 207



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 207 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sylwek1m

Czytelnik



Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): bobowa
Posiadane auto: peugeot 207
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Sty 2010, 20:40
Temat postu:

Problem ze wskażnikiem temperatury peugeot 207


Witam Jestem właścicielem peugeota 207 1.4 75km rok 2007 problem polega na tym iż wskażnik temp. mimo nagżanego silnika ani drgnie.Wymieniałem już czujnik temp. ,termostat byłem już z wizytą u 4 elektro mechaników i oprócz tego że straciłem już 1300 zł to wskazówka ani drgnie .wenytylator się normalnie włancza ,ogrzewanie też dobrze funkcjonuje tylko ten wskaznik nie .bardzo prosze opomoc i odpowiedż
Powrót do góry
Sattelite1975

Debiutant



Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 17

Posiadane auto: 307, 2001, 1.6, benzyna, 5d hatch
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 20 Lut 2010, 14:46
Temat postu:

Re: ( Peugeot 207 ) Problem ze wskażnikiem temperatury peugeot 207


Heyka, postaram się troszkę pofilozofować. Twój czujnik temperatury najprawdopodobniej jest jednocześnie czytany przez kalkulator wtrysku i BSI, czyli główny komputer. Jeżeli auto nie okazuje żadnych problemów z rozruchem, wolnymi obrotami, nie gaśnie to najprawdopodobniej czujnik działa ok i kalkulator silnika ma prawidłowe odczyty. Panel zegarów dostaje odczyty temperatury z BSI, przynajmniej tak jest u mnie w 307-ce. Jeżeli na panelu brak reakcji wskaźnika, to sugeruje to: A. jakaś usterka komunikacji kalkulatora wtrysku z BSI, B. jakaś usterka komunikacji BSI i panelu zegarów, C. uszkodzenie panelu zegarów, D. problem z bezpiecznikami. Najlepiej by było podłączyć auto od kompa z Peugeot Planet Office, tam wszystko widać, można by było w miarę szybko (tak mi się zadaje) stwierdzić czy BSI ma prawidłowe odczyty z tego czujnika. Jakbyś podał VIN, numer silnika i numer DAM to mogę ci sprawdzić w schematach, jak ten czujnik jest podłączony elektrycznie do pozostałych modułów w aucie. Mam też PPSa, mógłbym ci darmowo spróbować pomóc, podłączyć auto do kompa i zobaczyć czy coś, jako laik, mógłbym wykumać ale musiałbyś podjechać. Jestem z Krakowa.
Powrót do góry
Sattelite1975

Debiutant



Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 17

Posiadane auto: 307, 2001, 1.6, benzyna, 5d hatch
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 21 Lut 2010, 00:15
Temat postu:

Re: ( Peugeot 207 ) Problem ze wskażnikiem temperatury peugeot 207


No więc tak, sprawdziłem połączenia elektryczne w 207-ce, benzyna, silnik KVF. Jest tak jak mówiłem, a nawet jeszcze dziwniej. Czujnik temperatury, zwykłymi kablami jest podłączony do kalkulatora silnika. Kalkulator silnika przez szynę multipleksową jest podłączony do kalkulatora systemu ABS. Kalkulator ABS, przez analogiczną szynę jest podłączony do BSI. Do BSI podłączony jest zestaw wskaźników kierowcy z wskaźnikiem temperatury włącznie. Połączenie to jest również realizowane przez szynę multipleksową, ale o mniejszej przepustowości.

Jak już wspominałem nie jestem ekspertem, ale wydaje mi się ż ASO, powinno natychmiast wytypować przyczynę usterki. Jeżeli w PP-Ssie widać że w sekcji BSI jest wskazanie temperatury, to typowałbym usterkę zestawu wskaźników. W PPS-ie jak się nie mylę, można zrobić test tego modułu, może ma spamiętane jakieś błędy, może da się również wykonać test indywidualnych funkcji (tzw. actuatory) i potwierdzić słuszność mojej hipotezy.

Jak potrzebujesz szczegółowych schematów elektrycznych obwodu informowania kierowcy o temperaturze silnika, prześlij mi swojego maila, zrobię ci zrzuty ekranu z dokumentacji Peugeot-a. Mam diagramy z 2008 roku.

mail: Sattelite1975@gmail.com
Powrót do góry
Sattelite1975

Debiutant



Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 17

Posiadane auto: 307, 2001, 1.6, benzyna, 5d hatch
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 21 Lut 2010, 00:27
Temat postu:

Re: ( Peugeot 207 ) Problem ze wskażnikiem temperatury peugeot 207


A i jeszcze jedno, wymiana czujnika i termostatu to było chyba na wyrost.

Czujnik najpierw sprawdza się na komputerze, jeżeli jest OK i nie ma żadnych objawów ze strony sinika, to raczej wymiana nie ma sensu. Jakby na kompie było ok, a silnik zdradzał jakieś problemy to można przypuszczać że w chwili odczytu na kompie czujnik działał ale ogólnie szwankuje. Ja się z takim przypadkiem spotkałem w mojej 307-ce. Polecam wykonywanie testów czujnika na polu, zwłaszcza w zimie, jak się to robi w garażu i na ciepłym to diagnoza może nie być poprawna. Wskazania czujnika porównuje się też z odczytami np. z temperatury powietrza w dolocie i temperatury zewnętrznej, oczywiście przed uruchomieniem. Jak na polu jest mróz i auto postało przez noc to odczyty powinny być w granicach kilku stopni zbieżne.

Z wymianą termostatu podobnie. Jak mnie się zablokował termostat w pozycji otwartej to temperatura silnika na postoju i tak dochodziła do 90 stopni, jedynie podczas jazdy spadała do 60-70 stopni, na pewno na postoju temperatura powinna wzrosnąć, a już na bank jak byś testował w ciepłym garażu. Poza tym, czy termostat jest zablokowany w pozycji otwartej, sprawdza się przez dotyk chłodnicy. Uruchamiasz auto na zimno, i dotykasz ręką góry chłodnicy, jak się robi ciepła zanim temperatura osiągnie 90 stopni to termostat jest zablokowany w pozycji otwartej.
Powrót do góry
piekny-gienus

Auto Maniak



Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 3336
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: peugeot 607 sedan 2.2 hdi 2004, pass mercedes c klassa, 2003, passat b-6 2006, opel corsa D 2008, peugoeot 407 2007, citroen C-5, laguna, Omega, Megane, honda, Golf, motocykl Honda 500, opel Vektra,
Piwa: 153/18
Wysłany: Pon 20 Gru 2010, 21:59
Temat postu:

Re: ( Peugeot 207 ) Problem ze wskażnikiem temperatury peugeot 207


mysle - tak samochod grzeje- dmucha prawdłowo - wskaznik nie pokazuje temp. - wiec nie ma inpulsu roznicy tem. - dla mnie czujnik tem. ew. instalacja ktora jest podłaczona do tego czyjnika - czujnik masz wkrecony w blok ???? - co szkodzi mechanikowi tub tobie wóozyc inny ??? - sam wskaznik na konsoli to ostatecznosc - ale ???
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 20 Gru 2010, 21:59
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 207 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 207 »

Opinie o samochodach Peugeot 207 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 207 ) Porady, problemy techniczne


Peugeot5008

25 500

2010r.

189 000 km

pomorskie

Peugeot3008

32 000

2012r.

199 500 km

śląskie

Peugeot308 SW

32 900

2014r.

192 000 km

lubelskie

PeugeotPartner

43 900

2018r.

187 888 km

warmińsko-mazurskie

Peugeot508

27 500

2013r.

220 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System