Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 407 ) 407 - Awaria ukladu kierowniczego?


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anthorsis

Czytelnik



Dołączył: 23 Sty 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: 407 2.2
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 23 Sty 2010, 16:19
Temat postu:

407 - Awaria ukladu kierowniczego?


Witam, jestem jak dotad szczesliwym posiadaczem 407 z 2007 roku. Nie moge narzekac od chwili zakupu nic sie nie psulo, ale najwyrazniej teraz nadszedl czas na pierwsza awarie. Przez ta cala zime jaka nas nawiedzila w tym roku i obfite opady sniegu zmuszony bylem przy kazdym wyjezdzie z garazu niezle sie nakrecic kierownica. Pojecia nie mam czy to byl powod tego, ze auto tak reaguje obecnie na ruchy kierownica ale, ze tez tak delikatne jest to wierzyc sie nie chce. Mianowicie zauwazylem, ze w czasie jazdy kierownica nie reaguje juz tak samo. Przy jezdzie na wprost niby jest normalnie ale czuje na kierownicy wszelkie nierownosci drogi, a wczesniej cos takiego po prostu nie mialo miejsca. Przy probach dosc ostrych skretow w lewo to dopiero jest dramat - kierownica jakby sie blokuje, idealnie by to okreslic mozna mowiac, ze chodzi jak w polonezie.
Rolling Eyes Na sprawach technicznych sie nie znam, ale wyraznie widac, ze auto zachowuje sie nie tak jak nalezy. Cos z ukladem kierowniczym, awaria wspomagania? Wczesniej tak przyjemnie sie krecilo, a teraz czuje jakbym prowadzil czolg abrams. Mialem nadzieje, ze obedzie sie bez wizyty w warsztacie ale dzisiaj prawie przez to pod ciezarowke wjechalem wyjezdzajac z parkingu. Pomyslalem jednak, ze przedtem warto skontaktowac sie z Wami.

Czy tez moze przez ten mroz jaki nam sie srogo daje we znaki, choc to malo prawdopodobne zeby w takim aucie cos tam zamarzlo?

Z gory dziekuje za pomoc. Pozdrawiam.
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Nie 24 Sty 2010, 19:35
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) 407 - Awaria ukladu kierowniczego?


Pompa wspomagania do wymiany.
_________________
Prosze pytać na pw.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
Anthorsis

Czytelnik



Dołączył: 23 Sty 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: 407 2.2
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 24 Sty 2010, 22:02
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) 407 - Awaria ukladu kierowniczego?


Dziekuje za odpowiedz. Spytam jeszcze: jaki jest koszt wymiany tej pompy w aso? Moze lepiej szukac jakiegos niezaleznego warsztatu?
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Pon 25 Sty 2010, 20:31
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) 407 - Awaria ukladu kierowniczego?


Pompę możesz sam wymienić, to banalnie proste...... jak masz pare kluczy na krzyż. Każdy da sobie z tym radę.
_________________
Prosze pytać na pw.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
sebast10

Debiutant



Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bełchatów
Posiadane auto: peugeot 407
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 25 Sty 2010, 20:49
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) 407 - Awaria ukladu kierowniczego?


Witam:)
u mnie podobnie...a mianowicie podczas ruszania lub hamowania i skrecania w lewo przycina sie, ale to tez nie zawsze. pracuje nad tym zeby to dokladniej okreslic, ale dzieje sie to losowo i problem z okresleniem dokladnych warunkow wystepowania:) mam zamiar wymienic calkowicie plyn...moze cos pomoze (total fluide da).
jakies 4 miesiace temu bedac w serwisie przy okazji innej usterki zauazyli ze plyn zbliza sie do minimum wiec mieli dolac:) dolali do maxa i dziwnie plyn zaczal sie pienic, na tyle duzo ze korek byl calkiem mokry, wrecz bym powiedzial ze z tego pienienia sie ulewa;D i tak wlasne teraz zaczelo sie dziwnie przycinac przy skrecaniu w lewo. pompa do wymiany???? czemu zacina sie kiedy skreca sie tylko w lewo, podczas jazdy, a nie w prawo??? na postoju jest ok kreci w prawo i lewo bez problemu...o co chodzi????
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pon 25 Sty 2010, 20:49
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Anthorsis

Czytelnik



Dołączył: 23 Sty 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: 407 2.2
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 26 Sty 2010, 17:58
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) 407 - Awaria ukladu kierowniczego?


Dokladnie tak jak i u mnie, spraw jest co najmniej dziwna. Skoro wystapilo to juz w dwoch odnotowanych na forum przypadkach, moze jest nadzieja, ze to nie awaria tej pompy. Ten plyn tez sie spienil i u mnie, moze w ten sposob stracil wlasciwosci? Tez planuje jego wymiane, tylko do tej pory nie udalo mi sie tego plynu znalezc - jak juz wymienisz daj znac czy podzialalo. Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
sebast10

Debiutant



Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bełchatów
Posiadane auto: peugeot 407
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 27 Sty 2010, 00:29
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) 407 - Awaria ukladu kierowniczego?


wezme sie za to dopiero na poczatku lutego...zamierzam rowniez ogladnac doglebnie:) pompe demontujac ja i rozbierajac:) opisze caly temat moze beda tez zdjecia i pomoc dla pozostalych.
Powrót do góry
gadu-gadu
piosik

Debiutant



Dołączył: 26 Kwi 2009
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Peugeot 407 2.0HDI 2005r. automat
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 31 Sty 2010, 16:56
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) 407 - Awaria ukladu kierowniczego?


Ja miałem kiedyś taki przypadek, gdy jechałem na narty w alpy... całą drogę autko jechało super. Na miejscu okazało się, że czasami (zwłaszcza na rondach) musiałem wieszać się na kierownicy żeby skręcić... ale tylko w lewo. W prawo - bez problemu. Na miejscu dolałem płynu do wspomagania i dojechałem bez większych problemów.

Na miejscu okazało się, że jakiś przewód od niskiego ciśnienia we wspomaganiu był pęknięty i mi go wymienili w serwisie za 40 zł. Dolali płynu i do dzisiaj nie mam problemów.

Co do nierówności, to może być jeszcze słynny dolny sworzeń... ale nie znam się i nie wiem, czy może mieć coś wspólnego ze skręcaniem. Na pewno wyczula auto na nierównościach.

Pozdrawiam
Pios
Powrót do góry
sebast10

Debiutant



Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bełchatów
Posiadane auto: peugeot 407
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 31 Sty 2010, 19:16
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) 407 - Awaria ukladu kierowniczego?


kupilem plyn total fluide lds (32zl)....dolalem i problem sie skonczyl przestalo pienic sie i nie ma problemu ze skrecaniem w lewo:)
pompy nie ma sensu wiec rozbierac...moze kiedys wiec:)
Powrót do góry
gadu-gadu
Kakaaa

Czytelnik



Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Peugeot 407 SW 2.0 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 19 Lut 2010, 19:52
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) 407 - Awaria ukladu kierowniczego?


witam u mnie jest to samo ;/ od niedawna cos blokuje skrecanie w lewo ale oczywiscie nie zawsze. wiec i ja wymienie plyn i sie zobaczy. pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
407 SW 2.0 HDI

Czytelnik



Dołączył: 22 Lut 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): OTWOCK
Posiadane auto: PEUGEOT 407 SW 2.0 HDI 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 22 Lut 2010, 11:53
Temat postu:

wspomaganie 407


mam identyczny problem zaczeło sie zimą
Powrót do góry
papkos

Czytelnik



Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Peugeot 407 sedan 2,0HDI 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Lut 2010, 15:57
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) 407 - Awaria ukladu kierowniczego?


Mam ten sam problem co wy tz czasami blokuje się wspomaganie przy skręcie w lewo, płyn hamulcowy wybija korkiem przy zbiorniczku. Na kanale jak sie przyglądałem wszystkiemu to skręt w lewo idzie tak jakby skokami. Nie jest to płynne wygląda to tak jakby jakiś przewodzik był przypchany albo jakiś zawór nie otwierał się do końca. Co do płynu wspomagania wymiana nic nie dała może problem był mniej wyczuwalny przez jakiś czas. Jakieś rady co z tym zrobić???
Powrót do góry
407Sedan

Czytelnik



Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaslo
Posiadane auto: Peuget,407,sedan,2.0hdi,2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Lut 2011, 21:56
Temat postu:

407-Awaria ukladu kierowniczego?


i ja z bardzo podobnym problemem.
zaczęło się dziś rano w drodze do pracy.
w pewnym momencie nie mogłem wyrobić na rondzie.
jakoś dojechałem. wracając kopiłem olej do wspomagania i dolałem.
po włączeniu silnika zaczął sie pienić i po chwili go już nie było.
jakoś dowlokłem sie do stacji diagnostycznej no i okazuje sie
ze siłownik lewy leje na potęgę
ale dokładne oględziny i szacowanie będzie jutro
i tu mam pytanie w jakim przedziale cenowym
będzie mnie kosztować taka naprawa? bo nie mam zielonego pojęcia. dodam jeszcze ze ma 78000 km przebiegu wiec to prawie nic jednak gwarancja pewnie tez juz nie wchodzi w rachubę jako ze to już piaty rok od daty zakupu. dzięki za wszelką pomoc.
Powrót do góry
sinnerro

Auto Maniak



Dołączył: 03 Kwi 2010
Posty: 590
Skąd jesteś (miejscowość / region): Anglia
Posiadane auto: Peugeot 407, 2.0 hdi 136KM, 2005, Citroen C5 2.0HDi 163KM 2012 eclusive
Piwa: 47/4
Wysłany: Wto 15 Lut 2011, 10:27
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) 407 - Awaria ukladu kierowniczego?


Taka uwaga dla pozostalych, "tylko glupi uczy sie na wlasnych bledach, madry uczy sie na bledach innych" Wink
Wiec teraz zadam pytanie wszystkim którzy maja problem ze wspomaganiem:
otóz: Jak czesto kontrolujecie poziom plynu od wpsomaghania? Jezeli dopiero jak cos sie niedobrego zaczyna dziac to niestety jestescie sami sobie winni. Temat powtarzany wielokrotnie, ze poziom plynu nalezy trzymac ponad MAX szczególnie w zimowych warunkach nalezy go bardzo czesto kontrolowac. Jezeli nie ma smarowania to scieraja sie elementy pompy niszczac ja!!! Zapychaja sie przewody, pompa pracuje na 200%, do tego opilki zjechanych czesci w ukladzie wspomagania sukcesywnie ukrócaja jej zywotnosc. Zanim kolega z pierwszego postu kupi nowa pompe, ja wymienilbym przewody i zalal nowy plyn.
I pamietajcie, kontrola kontrola i jeszcze raz kontrola!!!
Powrót do góry
olo191

Debiutant



Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): malopolska/wieliczka
Posiadane auto: peugeot 407 1.6 disel
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 15 Lut 2011, 18:14
Temat postu:

Poziom plynu


Witam,u mnie w 407-ce jest czarny zbiorniczek do plynu wspomagania i nie ma max ani min. to jaki poziom ma byc?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 407 »

Opinie o samochodach Peugeot 407 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 407 ) Zawieszenie-układ hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


Peugeot208

36 300

2016r.

138 012 km

podkarpackie

Peugeot108

34 900

2016r.

31 000 km

wielkopolskie

Peugeot407

24 900

2011r.

136 000 km

śląskie

Peugeot308

54 990

2018r.

109 000 km

śląskie

PeugeotPartner

31 200

2015r.

172 153 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System