Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 407 ) zimny ciężko pali- regulacja zaworów?? pomocy


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wiesio81

Czytelnik



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): tarnobrzeg
Posiadane auto: 407
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 31 Sty 2010, 12:50
Temat postu:

zimny ciężko pali- regulacja zaworów?? pomocy


witam . mam 2.0 hdi 136KM i problem jest taki że nie chce mi palić po nocy(łapie ale złapać nie może). jak już wkońcu odpali i po min go zgasze i powiedzmy za 6h przyjde zapali od szczała przy nawet całodziennej -15 stopniowej temperaturze - problem jest zawsze po przestaniu jakichś 12 h zawsze po nocy. o co tu może chodzić??
Dodam jeszcze że wymieniłem już wszystko, założyłem zawór zwrotny na dolot paliwa tak więc ciśnienie paliwa trzyma napewno, wymieniłem świece, nowy akumulator mocny i dobrej firmy, sprawdziłem przekaźnik świec-wychodzi z niego prąd i napewno grzeje świece, czyściłem wtryski przez dolewanie stp do paliwa dodam jeszcze ze tankuje tylko na jednej stacji i zawsze v-povera, po podłączeniu do planeta nie ma żadnych błędów, wtryski wmiare dobrze dają i nie są rozjechane, przy rozruchu na zimnym wszystkie parametry pokazywało dobrze łącznie z czujnikami ciśnienia i temperatury, wymieniłem rozrząd wszystko idealnie i pasuje na znaki, wymieniłem filtr paliwa na dobrej renomowanej marki(nie filtrona) i dalej nic PROSZĘ !!!!! O JAKĄKOLWIEK RADĘ I POMOC CO BY TEMU MOJEMU AUTKU BYŁO bo już ręce rozkładam

Dodam jeszcze ze nurtuje mnie sprawa REGULACJI ZAWORÓW, tu nic nie patrzyłem ale wiem że jak zawory podstawione to brakuje mu troche mocy i ciężko pali a u mnie własnie tak jest. Tak więc czy regulował ktoś zawory, czy to wogule jest możliwe przy tym silniku czy tam jest regulacja na płytki czy hydrauliczne bo nigdzie nie mogę na ten temat nic znaleść
Dziękuje ,pozdrawiam i czekam na jakieś mądre rady
Powrót do góry
sebast10

Debiutant



Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bełchatów
Posiadane auto: peugeot 407
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 31 Sty 2010, 19:27
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) zimny ciężko pali- regulacja zaworów?? pomocy


z tego co wiem to zawory hudrauliczne wiec nie masz co tam szukac:)
sprawdz kompresje slyszalem wiele na ten temat a to ze wtryski nie dokrecone a to ze swieczki tez niedokrecone uciekalo:)
jak pod chmurka trzymany to zawsze kiepsko pali...moj rowniez!!!!ale zawsze za pierwszym razem po jakis 3-5s krecenia przy -19 dla mnie to tez nienormalne wczesniej mialem benzyne 405 mi16...ale mowia ze diesel tak ma:)
Powrót do góry
gadu-gadu
pisarmen

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 1013
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: renault clio 1,4 + LPG 2007r. citroen xsara picasso 1.8 LPG 2001r
Piwa: 42/6
Wysłany: Pon 01 Lut 2010, 09:24
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) zimny ciężko pali- regulacja zaworów?? pomocy


no niestety diesla cięzej jest zapalić, jesli sprawa tak wyglada tylko przy duzych mrozach to moze spróbuj podgrzać go na świecach nie raz ale 2-3 razy z kilkudziesięciosekundowymi przerwami. czsem moze być tak ze silnik ma jakis malutki defekt i bedzie sie tak zachowywał
Powrót do góry
wiesio81

Czytelnik



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): tarnobrzeg
Posiadane auto: 407
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Lut 2010, 17:53
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) zimny ciężko pali- regulacja zaworów?? pomocy


świeczki nowe więc dokręcone, wtryski raczej też ale popatrze jeszcze, co do grzania na 2-3 razy nic nie daje , wpiołem się w kostkę i swiece podpiołem nawet na ostro pod aku z przełącznikiem i dalej nie chce palić i co gorsza nie chodzi tu o mrozy jakieś 20stopniowe, autko nie chce mi juz palić od 3 stopni na plusie- chełtam chełtam chełtam i nic dopiero po 30s nawet minucie łaskawie zapali.
Słyszalem ze musi być dobry rozrusznik - też sprawdzałem, mam 6+, aku nowiusienki centra 74ah. Robiłem tez telekodowanie na naszą strefe bo auto było kupione we włoszech a tam troche cieplej i dalej nic!!!
A co do ciśnienia w garczkach to nie mam narazie testera by to zmierzyć nawet nie wiem ile powinno to być tych barów ...ale chyba ok 30 to napewno, ale przy wymianie rozrządu jak kręciłem kołem by sprawdzić czy wszystko jest ok, to kompresje miał [cenzura]ą- ciężko było obrucić z garczka na garczek
Powrót do góry
pisarmen

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 1013
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: renault clio 1,4 + LPG 2007r. citroen xsara picasso 1.8 LPG 2001r
Piwa: 42/6
Wysłany: Pon 01 Lut 2010, 18:11
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) zimny ciężko pali- regulacja zaworów?? pomocy


nie przeskoczył ci czasm pasek rozrządu?? i czy te problemy pojawiły sie nagle?? moze wtryski albo pompa pada??
moze nie dawać już odpowiedniego ciśnienia
czytałem tez kiedyś o jakimś sposobie czyszczenia całego układu, tania i dobra sprawa dla silników z przebiegiem juz nieco ponad 100 tys i wiecej. wpinają sie w obwód paliwowy i odpalają go na kilkanaście minut na mieszance oleju nappędowego i jakiegoś roztworu który jest tajemnica. chodzac tak silnik czyści przewody wtryski pompe i nieraz działa tak samo jak po regeneracji. koszt to cos koło 100-200 zł (coś tak pamiętam) zamiast 1500 zł i więcej za regeneracje.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 01 Lut 2010, 18:11
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
wiesio81

Czytelnik



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): tarnobrzeg
Posiadane auto: 407
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Lut 2010, 20:00
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) zimny ciężko pali- regulacja zaworów?? pomocy


pasek dopiero co wymieniony a i na starym działo sie tak samo, wtryski według planeta stoja dobrze i równo, czyściłem je jeszcze 2-3 razy czyścicielem wtrysków 'stp', cisnienie raczej jest bo paliwko napewno nie schodzi nawet po tygodniu postoju( dla pewności założyłem na węza zawór zwrotny) a i ciosa też ma z od czasu do czasu małymi przerwami Smile ale to chyba już wina elektrozaworu turbiny, a problemy pojawiły sie wtedy jak tylko spadła temp. do 0 stopni
Powrót do góry
pisarmen

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 1013
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: renault clio 1,4 + LPG 2007r. citroen xsara picasso 1.8 LPG 2001r
Piwa: 42/6
Wysłany: Pon 01 Lut 2010, 20:23
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) zimny ciężko pali- regulacja zaworów?? pomocy


to cięzka sprawa. ale ja bym wyjął wtryski i na stole sprawdził. tak samo ciesnienie pompy i dawkowanie. nastepnie cisnienie na cylindrach. mozliwe ze zawory sie już wyjechały i cienienia nie trzyma??
Powrót do góry
pisarmen

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 1013
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: renault clio 1,4 + LPG 2007r. citroen xsara picasso 1.8 LPG 2001r
Piwa: 42/6
Wysłany: Pon 01 Lut 2010, 20:28
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) zimny ciężko pali- regulacja zaworów?? pomocy


jeszcze jedna ,yśl mi wpadła. uszczelka pod głowica. moze dostaje sie na tłoki płyn?? jak bedzie zalany napewno straci własciwości objętościowe no i nie wytworzy należytej mieszanki gdyż zawsze bedzie tam płyn. dopiero jak przedmucha i wypluje płym odpala. nie ubywa płynu??
z olejem wszystko ok?? nie robi się mleko?? nie wypluwa płynu?? jak sie bedzie dostawała kompresja do układu chłodzenia to bedą bombelki moze sie zapowietrzać układ i słabiej grzać muszisz poszukać
Powrót do góry
wiesio81

Czytelnik



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): tarnobrzeg
Posiadane auto: 407
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Lut 2010, 20:33
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) zimny ciężko pali- regulacja zaworów?? pomocy


tak właśnie sobie myśle, musze spawdzić ciśnienie w garczkach, myślałem o tych zaworach ale skoro chydrauliczne to nie ma co szukać... Dziwi mnie tylko to że o 8 rano ciężko pali ale odpali po jakims czasie pochodzi dosłownie minute, gasze i po 15 powiedzmy pale go jesze raz to pali od szczala, natomaiast już po nocy temat sie powtarza, mimo że temperatura jest ciągle ta sama
Ręce opadają i chyba byle do wiosny a później do żyda.... Smile
Powrót do góry
pisarmen

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 1013
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: renault clio 1,4 + LPG 2007r. citroen xsara picasso 1.8 LPG 2001r
Piwa: 42/6
Wysłany: Pon 01 Lut 2010, 21:06
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) zimny ciężko pali- regulacja zaworów?? pomocy


więc nie ma znaczenia chyba pora a czas jaki stoi
wiec moze jednak ta uszczelka??
nie ma przedmuchów?? spadku mocy?? nie bierze oleju?? zaobserwuj płyn w układzie chłodzenia. jakaś przyczyna musi być. a jak się już ją znajdzie to może nie warto bedzie go sprzedawać Smile
Powrót do góry
nordjp

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 190
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Peugeot 508 2,0 hdi, 308 III 1,6hdi, 208
Piwa: 8/1
Wysłany: Sob 13 Lut 2010, 18:24
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) zimny ciężko pali- regulacja zaworów?? pomocy


Na pewno nie jest powodem tej usterki :
- uszkodzona uszczelka pod głowicą
- zużyte wtryskiwacze
- zużycie silnika ( spadek kompresji)
- rozrusznik
Tego typu usterka wiąże się zazwyczaj z błędnym wskazanie jednego z czujników odpowiedzialnych za ustawienie dawki rozruchowej silnika zależnej np. od temperatury. Sprawa do wykrycia przez tuningowców. Nie dla mechanika.
Dobrze byłoby, aby autor tematu zamknął go informacją o sposobie usunięcia usterki.
Pozdrawiam
_________________
nord
Powrót do góry
aldar

Czytelnik



Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: 407 3.0 sedan
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 14 Lut 2010, 09:36
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) zimny ciężko pali- regulacja zaworów?? pomocy


nordjp napisał:
Na pewno nie jest powodem tej usterki :
Tego typu usterka wiąże się zazwyczaj z błędnym wskazanie jednego z czujników odpowiedzialnych za ustawienie dawki rozruchowej silnika zależnej np. od temperatury. Sprawa do wykrycia przez tuningowców. Nie dla mechanika.
Dobrze byłoby, aby autor tematu zamknął go informacją o sposobie usunięcia usterki.
Pozdrawiam


Wg mnie to co Kolega wyżej napisał jest przyczyną problemów. Komputer-BSI widzi, że trmperatura (nawet przy -19) jest w miarę wysoka i nie przestawia kąta wtrysku oraz nie zwiększa dawki paliwa co wpływa na utrudniony rozruch. Tutaj bym poszukiwał usterki.
Powrót do góry
pioterxxl@interia.pl

Czytelnik



Dołączył: 23 Gru 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): koszalin
Posiadane auto: peugeot
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 23 Gru 2013, 22:31
Temat postu:

peugeot


witam..wiem ze temat jest stary ale mam identycznyproblem,czy znaleziono rozwiazanie?? dziekuje za odpowiedz
Powrót do góry
mucha123ster

Czytelnik



Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): KRAKOW
Posiadane auto: PEUGEOT 407 2,0 HDI 136KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 29 Sty 2014, 12:00
Temat postu:

CZy ktos juz wie co moze byc przyczyna??


Witam chyba jestem kolejna osoba ktora ma dokladnie takie problemy.
Czy ktos wie jak je rozwiazac ?? pomocy!!
Powrót do góry
gadu-gadu
mucha123ster

Czytelnik



Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): KRAKOW
Posiadane auto: PEUGEOT 407 2,0 HDI 136KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 29 Sty 2014, 12:02
Temat postu:

CZy ktos juz wie jaka moze byc przyczyna??


Witam chyba jestem kolejna osoba ktora ma dokladnie takie problemy.
Czy ktos wie jak je rozwiazac ?? pomocy!!
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 407 »

Opinie o samochodach Peugeot 407 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 407 ) Nadwozie.


Peugeot3008

32 990

2011r.

135 246 km

pomorskie

PeugeotRIFTER

62 900

2019r.

114 000 km

mazowieckie

Peugeot208

57 990

2021r.

21 047 km

pomorskie

Peugeot108

29 990

2015r.

54 000 km

śląskie

Peugeot1007

8 888

2005r.

177 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System