Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 407 ) Peugeot 407 opinia...;-(


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mrdadi

Debiutant



Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kalisz
Posiadane auto: Peugeot 407 sedan 2005 2.0 HDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 27 Mar 2017, 07:21
Temat postu:

Przesiadka z Audi A6 C5 2,4 V6 z '97 r. na Peugoeot 407 '05


Hejka,

od tygodnia uczę się jeździć na nowo...
moje spostrzeżenia...

- krótkie biegi... co się przyspieszy, to trzeba zmieniać...
- dziura turbo
- na dłuższe trasy te fotele, to porażka
- tylko jazda w stylu dziadka, to spalanie 5,5 l/100
- kiepski kąt skrętu, teraz w tych samych miejscach muszę na 2 razy ;-(
- dużo bajerów elektronicznych na plus...

A6 240Nm vs Peugeot 320Nm - nie widzę tego w P 407 ;-(

podsumowując.... P407 z 2005 r. wypada bardzo kiepsko przy 20-letnim Audi A6 C5 ;-(
Powrót do góry
Cieplik53

Czytelnik



Dołączył: 10 Gru 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław / Bielefeld
Posiadane auto: Citroen XM Break 2,5 td; Peugeot 407 SW 2,0 HDI, Citroen C3 1,4 HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 10 Gru 2017, 14:59
Temat postu:

407 SW, a Xantia Break, czy Skoda Octavia kombi


Nie ma sensu porównanie 407 SW z 2008 r. do Mercedesa 124 kombi, czy do Audi A6 ale do Astry IV kombi, Octavii kombi (którą na codzień jeżdżę do pracy), czy Xantii break z 2000 r. już tak.

Nabyłem ten samochód przez przypadek (mój staruszek XM 2,5 td beak dogorywa, a ja pilnie potrzebowałem jakieś nie najmniejsze kombi); miał niewielki przebieg i był bezwypadkowy. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne, ale zawsze tak jest przy samochodzie którego się nie zna, a jego stan techniczny jest doskonały...

Jednak w czasie 1,5 rocznej eksploatacji zauważyłem wiele wad. Najpierw co do konstrukcji budy:

- pomimo względnie dużych rozmiarów zewnętrznych samochód jest mały w środku (żeby nie powiedzieć "ciasny"), wg
mnie nawet Astra IV oferuje więcej miejsca z przodu, ale to może odczucie subiektywne...

- promień skrętu gorszy niż w znacznie większym XM break, prawdopodobnie przez bezsensownie długi zwis przedni, w
efekcie czego mało miejsca również z tyłu i mały bagażnik jak na kombi tego segmentu (Skoda jest przykładem tego,
że nawet mniejsze auto może mieć dużo więcej miejsca w środku i większy bagażnik),

- [u]fatalnie poprowadzona krawędź dachu nad przednimi drzwiami[/u] : przez pierwsze dwa miesiące regularnie
waliłem głową w dach przy wsiadaniu; przypadkowi pasażerowie maja tak zawsze,

- kiepska jakoś materiałów wykończeniowych (np.w stosunku do Skody Octavia, Xantii), odchylanie tylnych siedzeń
(celem zwiększenia bagażnika) to jakiś straszny "Spaarprogram": cienkie blaszki, zawiaski i druciki rodem z Tico;
Skoda Octavia ma to rozwiązane o niebo lepiej i solidniej...

- praktycznie pojedyncze uszczelki drzwiowe, co nie wróży dobrze w przyszłości...

- sterowanie otwieraniem szyb "jednostronnym" klawiszem (raz przyciskając otwiera, raz przeciskając zamyka)
doprowadza mnie do szału,

- rączka linki do otwierania maski gdzieś głęboko ukryta...

Teraz właściwości jezdne:

- dynamika silnika (136 KM, 2.0 hdi) bardzo dobra; jak i jego kultura pracy: silnik cichy ( tutaj Octavia ze swoim 2-
litrowym dieslem się chowa); z filtrem cząstek stałych nie miałem dotąd żadnego problemu

- skrzynia już znacznie gorzej: mechanizm zmiany biegów niezbyt nieudany: trudno wyczuć, czy wrzucam 3, czy 5; 4
czy 6-kę... (do Octavii nie porównam, bo to automat ale np. w stosunku do Xantii, czy C3 wypada znacznie gorzej)

- zawieszenie niestety bardzo twarde nawet w porównaniu do Octavii, na gorszych drogach niemiłosiernie rzuca autem,
gdy nie jest max. obciążone; na naprawdę gładkich i równych asfaltach (np. odcinek A4 przy granicy z Niemcami) jest
całkiem dobrze,

- układ kierowniczy "zwinny", wspomaganie działa b. dobrze (np. w stosunku do Xantii, czy XM)

Wydaje mi się, ze auto raczej dla ludzi lubiących dynamiczna jazdę, a komfort podróży i przestrzeń wewnątrz nie ma pierwszorzędnego znaczenia.
Powrót do góry
SQ5OMO

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Maj 2016
Posty: 248
Skąd jesteś (miejscowość / region): MARKI
Posiadane auto: PEUGEOT 407
Piwa: 12/8
Wysłany: Nie 10 Gru 2017, 20:00
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Peugeot 407 opinia...;-(


takie opinie to raczej mało adekwatne, nie do końca dobre

a może powinieneś mieć wieksze auto ? nie wiem - ja mam 183cm wzrostu 85kg- miejsca jest odpowiednio i nigdy nie zdarzyło mi się uderzyc głową i tu wychodzi ten nasz subiektywizm...
mam weersję ST SPORT - wykończenia są na bardzo dobrym poziomie - nic nie trzeszczy , kokpit elegancji - już nie powiem że 12 letnie siedzenia nie wykazują zużycia ale moż etez dlatego że mam 100tys przebiegu.
Silnik benzynowy mógłby być cichsza - skrzynia...chodzi bajecznie precyzyjnie - ale jest głośnawa

no i to tak można oceniać - jak przeczytałem Twoją ocenę to ni jak ona się ma do mojej

pozdr
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 407 »

Opinie o samochodach Peugeot 407 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 407 ) Oceń swoje auto


Peugeot301

30 900

2017r.

139 000 km

mazowieckie

Peugeot508 SW

32 700

2013r.

127 000 km

mazowieckie

Peugeot208

23 900

2014r.

89 000 km

pomorskie

Peugeot308

67 700

2017r.

160 000 km

mazowieckie

Peugeot508

69 900

2020r.

111 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System