Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 206 ) Szum podczas jazdy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 206 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
m23892

Debiutant



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: Bravo 1.4 SX 12V
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 22 Mar 2010, 13:08
Temat postu:

Szum podczas jazdy


witam!
podczas jazdy lewkiem, dochodzi od kół ze strony pasażera dziwny odgłos ni to szum ni to szuranie. Trudno mi jako kierowcy zidentyfikować czy to jest z przedniego koła czy z tylniego (ze wskazaniem na przód). Napewno nie jest to problem z hamulacami, podejrzewam łożyska. Problem pojawia się przy prędkości ok 70km/h i ze wzrostem V nasila się.
Czy spotkaliście się z podobna sytuacją?

Mam ponad to jeszcze jedną dziwną sytuację, podczas jazdy strasznie mam podsterowny samochód tak jak by mi "pływał ", niepokojąco objawia się to szarpnięciami pod czas zmiany biegów. Kiedy wysprzęglę lub zdejmę gaz delikatnie ciągnie mnie w jedną stronę a potem po dodaniu gazu lub wrzuceniu biegu pociągnie w drugą stronę. Jednocześnie podczas zawracania, koła skręcone na maxa pojawiają siędziwne jakby "skakania" kół, podejrzewam czy nie są to czasem uszkodzone końcówki drążka kierowniczego? wahacze wymienione jesienia, amorki jeszcze znośne. Proszę o radę.
Powrót do góry
pisarmen

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 1013
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: renault clio 1,4 + LPG 2007r. citroen xsara picasso 1.8 LPG 2001r
Piwa: 42/6
Wysłany: Pon 22 Mar 2010, 14:49
Temat postu:

Re: ( Peugeot 206 ) Szum podczas jazdy


szum to raczej łozyska. zaobserwuj jeszcze co się dziej na zakrętach jeśli bedzie sie nasiulał lub milkł to raczej łozyska, jeszcze powinien milknąć podczas hamowania. co do pływania samochodu to mogą byc łączniki stabilizatora natomiast szarpnięcia to to raczej swożnie. jesli natomisat podczas wciśnięcia gazu wyrywa kierownice to mogą byc gumy na wahaczu lub koncówki drążków. najlepiej wjechac na stacje diagnostyczna a tam za symboliczną opłatą "na flaszke" przejrza samochód. opory toczenia podczas sprawdzania hamulców tez moga pokazać co jest z łozyskami ale to juz trzeba umieć i mieć w tym nie małe doświadczenie Smile

jeszcze cos. ja wymieniłem na jesień swożen bo mi juz stukał a w lutym był totalnie zajechany. a miał być dobry.
druga sprawa weź pod uwage jaką mieliśmy zime Smile była mordercza dla zawieszenia. Nierówności, sól, mróz to dla smarów i gum katorga :/
_________________
NIC NA SIŁĘ. WSZYSTKO MŁOTKIEM Wink
Powrót do góry
petro

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Maj 2008
Posty: 198
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrowiec Świętokrzyski
Posiadane auto: peugot 308
Piwa: 14/0
Wysłany: Pon 22 Mar 2010, 19:17
Temat postu:

Re: ( Peugeot 206 ) Szum podczas jazdy


Z tym szumieniem to może sprawdź czy nie masz tak jak mój teść. Kupił nowy samochód i też mu szumiało i też było podejrzenie że to łożyska był nawet umówiony w serwisie. Dopiero jak mi się z tego zwierzał tak przez przypadek zauważyłem że ma ( a był to maj) założone zimówki. Po zmianie opon wszystko jest ok. Niby błahostka a nikt nie zwracał na to uwagi. Laughing
_________________
Petro
Powrót do góry
m23892

Debiutant



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: Bravo 1.4 SX 12V
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 25 Mar 2010, 10:17
Temat postu:

Re: ( Peugeot 206 ) Szum podczas jazdy


Witam!
Odnośnie podejrzanego "szumu" to nie jest problem opon zimowych, jeżdzę na wielosezonach i w lato nie było tego problemu.
cały czas wydaje mi się, że łożyska, bo pojawia się ten problem dopiero po 70. Odpadają klocki hamulcowe bo znam ten odgłos a po hamowaniu zresztą by się nasilił ten odgłos np. zapieczone tłoczki itp.
Odnośnie pływania, to nie łączniki stabilizatora wymieniłem także na jesień, wahacze także więc gumy są dobre. Tylko nie wiem o jaki sworzeń chodzi? Sworzeń łączący wahacz ze zwrotnicą koła? Przecież on jest wprasowywany w wahacz nie da się go wymienić osobno! Chyba, że chodzi o co innego?
Proszę o dalsze sugestie. Może wina amorków lub końcówek drązka kierowniczego? Przypominam, że przy max skręcaniu mam wrażenie tak jak by koło mi by się przesuwało w bok, a nie toczyło!
Powrót do góry
pisarmen

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 1013
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: renault clio 1,4 + LPG 2007r. citroen xsara picasso 1.8 LPG 2001r
Piwa: 42/6
Wysłany: Czw 25 Mar 2010, 13:51
Temat postu:

Re: ( Peugeot 206 ) Szum podczas jazdy


jeśli amorki to auto ucieka na zakręcie przy dziurawej drodze. pływanie to wina amorków, łączników stabilizatora lub sworznia wahacza który trzyma zwrotnice. ale przy sworzniu i łączniku stabilizatora to sa też słyszalne stuki natomiast amorki nie muszą hałasować.
ale jeśli weźmiemy pod uwage że łozysko ma spory luz to i bedzie szumiało i może być że bedzie tez pływał ale tylko przy dużym luzie. iedy oststnio były wymieniane łożyska??
_________________
NIC NA SIŁĘ. WSZYSTKO MŁOTKIEM Wink
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 25 Mar 2010, 13:51
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
m23892

Debiutant



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: Bravo 1.4 SX 12V
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 26 Mar 2010, 07:21
Temat postu:

Re: ( Peugeot 206 ) Szum podczas jazdy


łozyska chyba od nowości nie były wymieniane, zatem zacznę od tego, po weekendzie dam znać.
Czy w Lewku 206 1999r . poj.1,4 chodzą takie łożyska?
Przód VKBA 3554 - SKF, Tył VKBA 3556 SKF.

Pozdrawiam
Powrót do góry
pisarmen

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 1013
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: renault clio 1,4 + LPG 2007r. citroen xsara picasso 1.8 LPG 2001r
Piwa: 42/6
Wysłany: Pią 26 Mar 2010, 12:37
Temat postu:

Re: ( Peugeot 206 ) Szum podczas jazdy


nie wiem jakie tam chodzą i jakie się tam toczą Wink ale powiem tyle:
NIE MA CO NA NICH OSZCZĘDZAĆ
_________________
NIC NA SIŁĘ. WSZYSTKO MŁOTKIEM Wink
Powrót do góry
petro

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Maj 2008
Posty: 198
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrowiec Świętokrzyski
Posiadane auto: peugot 308
Piwa: 14/0
Wysłany: Czw 01 Kwi 2010, 19:24
Temat postu:

Re: ( Peugeot 206 ) Szum podczas jazdy


No wiadomo już skąd szum ? Bo coś mi nie pasują te łożyska,wydaje mi się że powinny cały czas szumieć a nie tylko powyżej 70 km. Daj znać m23892 jak rozwiążesz problem.
_________________
Petro
Powrót do góry
m23892

Debiutant



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: Bravo 1.4 SX 12V
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 12 Kwi 2010, 12:31
Temat postu:

Re: ( Peugeot 206 ) Szum podczas jazdy


witam!
Przepraszam, że dopiero teraz, ale jak w życiu ciągle brak czasu.
Okazało się, że jednak gumy na lewym wahaczu były zdeka już naruszone oraz wybite obydwie końcówki drązka kierowniczego, co w konsekwencji spowodowało delikatną zmianę geometri kół a co dalej prowadziło do ścinania opon na krawędzi. Odgłos "szumu" był to włąśnie dźwięk ścinania opony. Na szczęście szybko zauważyłem ten problem i usunąłem usterki, opona nie jest mocno starta.

pozdrawiam m23892
Powrót do góry
Ryszard Rządkowski

Czytelnik



Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mikoszewo
Posiadane auto: Peugeot 206 2,2 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Kwi 2012, 10:53
Temat postu:

szumy w okolicy koła od strony kierowcy.


Posiadam lewka 206 1,1 2001.W moim aucie wymieniłem łożysko i klocki i tarcze i szum dalej jest przy prędkości 2000 obrotów/ 5 biegu i powyżej. Przy wyciśnięci sprzęgła szum ten dalej jest.Przy skręcie w lewo lub w prawo to samo Bliżej określę ten szum:jest to efekt obcierania się czegoś o powierzchnię nie wycentrowaną.Co jeszcze mam wymienić?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 206 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 206 »

Opinie o samochodach Peugeot 206 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 206 ) Porady, problemy techniczne

15) zawory »

Peugeot5008

77 800

2018r.

133 000 km

małopolskie

Peugeot3008

37 900

2016r.

158 000 km

kujawsko-pomorskie

Peugeot508

27 500

2013r.

220 000 km

pomorskie

Peugeot108

29 990

2016r.

135 000 km

śląskie

Peugeot208

26 900

2016r.

149 900 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System