Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 407 ) problem z wyciekiem oleju gdzies kolo turbiny-----pomocy!!!!



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
chris46

Debiutant



Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Złocieniec
Posiadane auto: peugeot 407 2.0 HDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 16 Maj 2010, 10:56
Temat postu:

problem z wyciekiem oleju gdzies kolo turbiny-----pomocy!!!!


Sad witam mam dośc dziwny jak dla mnie problem z moim peugeotem 407 2.0 HDi, mam wyciek oleju gdzies koło turbiny, nie ubywa oleju znacząco, ale cały tył jest nim zalany, łącznie z podwoziem, wymieniłem juz turbinę, uszczelniłem miske olejową, a efekt jest taki sam Sad nie ma wycieku z wału, tam jest sucho,czy jest tam jakas odma???????????????? nie dymi nic z tłumika, poza tym, ze widać zalany od tyłu silnik nic sie nie dzieje,kazda podpowiedz mile widziana Wink dziękuję z góry
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Lenio 0

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 143
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska Słomniki
Posiadane auto: 407, 1.6 HDI 2006r sedan,206 CC,Yamaha Road Star 1.7
Piwa: 4/3
Wysłany: Nie 16 Maj 2010, 14:44
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) problem z wyciekiem oleju gdzies kolo turbiny-----pomocy!!!!


wymieniłeś turbo ,jeśli to nie turbosprężarka żyga olejem to może to być przewód zasilający turbo olejem, kiedyś miałem tak w lagunie 2 przewód ten nadłamał prawdopodobnie mechanik przy wymianie turbo, miałem mikroskopijne pęknięcie a tam jest dość wysokie ciśnienie .Silnik miałe strasznie zażygany po wymianie suchutki
Powrót do góry
skype status
chris46

Debiutant



Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Złocieniec
Posiadane auto: peugeot 407 2.0 HDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 16 Maj 2010, 15:02
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) problem z wyciekiem oleju gdzies kolo turbiny-----pomocy!!!!


leszek0964 napisał:
wymieniłeś turbo ,jeśli to nie turbosprężarka żyga olejem to może to być przewód zasilający turbo olejem, kiedyś miałem tak w lagunie 2 przewód ten nadłamał prawdopodobnie mechanik przy wymianie turbo, miałem mikroskopijne pęknięcie a tam jest dość wysokie ciśnienie .Silnik miałe strasznie zażygany po wymianie suchutki

też mi cos tak po glowie chodzi,ze to jakis przewód Idea bo oleju nie ubywa, jakies pół litra na pół roku( tyle, co wycieknie) nic nie dymi, nawet jak dośc mocno depnie sie, a zażygany jest dość mocno koło turbiny, nie ma tam jakiegos przewodu do odpowietrzania klawiatury?????? czy jakiejś odmy???? dojście jest tragiczne, bo turbina jest z tyłu silnika, ale dzięki za podpowiedz, we wtorek na wartsztach podjadę i karcherem całego umyję..........dzięki Wink
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Nie 16 Maj 2010, 18:07
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) problem z wyciekiem oleju gdzies kolo turbiny-----pomocy!!!!


Musisz sprawdzić przewody od turbosprężarki, jeszcze mógłbyś się pokusić i zajżeć od góry, czy czasem przewód od odpowietrzenia skrzyni korbowej jest prawidłowo umocowany bo często z niego się sączy olej.
_________________
Prosze pytać na pw.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
chris46

Debiutant



Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Złocieniec
Posiadane auto: peugeot 407 2.0 HDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 16 Maj 2010, 20:17
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) problem z wyciekiem oleju gdzies kolo turbiny-----pomocy!!!!


HERMES napisał:
Musisz sprawdzić przewody od turbosprężarki, jeszcze mógłbyś się pokusić i zajżeć od góry, czy czasem przewód od odpowietrzenia skrzyni korbowej jest prawidłowo umocowany bo często z niego się sączy olej.

wielkie dzieki, każdą możliwość sprawdzę, a efetkty napiszę na forum Wink
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Reklama








Wysłany: Nie 16 Maj 2010, 20:17
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
PIOTREL1

Dyskutant



Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koło Wielkopolska
Posiadane auto: C5 kombi 2.0 benzyna 2005r
Piwa: 4/0
Wysłany: Nie 16 Maj 2010, 22:24
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) problem z wyciekiem oleju gdzies kolo turbiny-----pomocy!!!!


Witam
Ja także mam taki problem. Dodatkowo u mnie jeszcze leci paliwo pod jednym wtryskiem. O przecieku oleju z tyłu rozmawiałem ze znajomym, co trochę siedzi w naprawie francuzów. Ja mam samochód ten od kilku tygodni, chcę dać go mu do przeglądu, aby się przyjrzał, i przecieki naprawił. Wracając do mojej rozmowy z nim mówiąc mu, że chyba turbina mi leci on odparł, że to pewnie nie ona (mam nadzieję), że to jakiś oring puszcza, standardowa przypadłość. Mam nadzieję, że ma rację i że wymiana tego pomoże. Od razu zobaczy mi ten wtrysk. Jak będę coś wiedział więcej, co to za oring i gdzie on jest napiszę.
Pozdrawiam
Piotrek
Powrót do góry
gadu-gadu
Hasan1

Czytelnik



Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubin
Posiadane auto: Peugeot 407 SW 2.0 HDI 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 17 Maj 2010, 15:18
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) problem z wyciekiem oleju gdzies kolo turbiny-----pomocy!!!!


Witam!
dzisiaj szperałem pod autem, a konkretnie konserwowałem podłogę bo zadrapałem jedąc pod dom o kamola. Zauważyłem wyciek oleju , nie duży tak jak piszecie ciekło z tyłu silnika z pod opaski , to chyba jakaś odma. Konkretnie z króćca który wchodzi z boku do plastikowej rury kolektora dolotowego, za filtrem powietrza. Jest tam jakiś czujnik bo odpinałem kostkę. Opaska poluzowała sie pewnie podczas sciągania osłony silnika i ciekło sobie od ostatniej wymiany oleju, bo wcześniej tego nie zauważyłem.
Powrót do góry
chris46

Debiutant



Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Złocieniec
Posiadane auto: peugeot 407 2.0 HDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 17 Maj 2010, 19:55
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) problem z wyciekiem oleju gdzies kolo turbiny-----pomocy!!!!


Hasan1 napisał:
Witam!
dzisiaj szperałem pod autem, a konkretnie konserwowałem podłogę bo zadrapałem jedąc pod dom o kamola. Zauważyłem wyciek oleju , nie duży tak jak piszecie ciekło z tyłu silnika z pod opaski , to chyba jakaś odma. Konkretnie z króćca który wchodzi z boku do plastikowej rury kolektora dolotowego, za filtrem powietrza. Jest tam jakiś czujnik bo odpinałem kostkę. Opaska poluzowała sie pewnie podczas sciągania osłony silnika i ciekło sobie od ostatniej wymiany oleju, bo wcześniej tego nie zauważyłem.

móglbys pokazac na zdjęciu gdzie jest ta odma? na jakiejs fotce 407 2.0 Hdi 16v:wink:
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
chris46

Debiutant



Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Złocieniec
Posiadane auto: peugeot 407 2.0 HDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 18 Maj 2010, 19:59
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) problem z wyciekiem oleju gdzies kolo turbiny-----pomocy!!!!


chris46 napisał:
Hasan1 napisał:
Witam!
dzisiaj szperałem pod autem, a konkretnie konserwowałem podłogę bo zadrapałem jedąc pod dom o kamola. Zauważyłem wyciek oleju , nie duży tak jak piszecie ciekło z tyłu silnika z pod opaski , to chyba jakaś odma. Konkretnie z króćca który wchodzi z boku do plastikowej rury kolektora dolotowego, za filtrem powietrza. Jest tam jakiś czujnik bo odpinałem kostkę. Opaska poluzowała sie pewnie podczas sciągania osłony silnika i ciekło sobie od ostatniej wymiany oleju, bo wcześniej tego nie zauważyłem.

móglbys pokazac na zdjęciu gdzie jest ta odma? na jakiejs fotce 407 2.0 Hdi 16v:wink:

u mnie odma jest sucha, ta co laczy sie i rura do intercolera Sad jak silnik chodzi to na rogu miski olejowej sączy sie olej, na samym roku, z tylu silnika od strony skrzyni biegów, czy to mozliwe,ze jest krzywa miska olejowa???????? ja juz nie mam pomysłów Sad
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
chris46

Debiutant



Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Złocieniec
Posiadane auto: peugeot 407 2.0 HDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 22 Lip 2010, 23:04
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) problem z wyciekiem oleju gdzies kolo turbiny-----pomocy!!!!


wybrałem najdroższa opcje tego problemu i pojechałem do ASO, simering na wale silnika był juz zuzyty Crying or Very sad , koszt 1000zl i juz nie cieknie, mam nadzieję Wink
wszystkim dzieki za wszystkie wskazówki Wink
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 407 »

Opinie o samochodach Peugeot 407 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 407 ) Nadwozie.


Peugeot5008

32 700

2014r.

236 000 km

mazowieckie

Peugeot308 SW

34 870

2017r.

117 120 km

mazowieckie

Peugeot308

18 500

2011r.

200 000 km

pomorskie

Peugeot3008

79 800

2020r.

119 000 km

małopolskie

Peugeot508

50 900

2018r.

182 623 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System