Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 806 ) Klimatyzacja słabo działa



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 806 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bilbo_bagins

Czytelnik



Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przemyśl
Posiadane auto: Peugeot806 2,0 HDi 2000r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Cze 2010, 22:10
Temat postu:

Klimatyzacja słabo działa


Witam wszystkich forumowiczów - to mój pierwszy post.
Mam Peugeota 806 STDT z roku 2000, z silnikiem 2,0 HDi i klimatyzacją automatyczną klimatronik. Kupiłem go w marcu i jak do tej pory problem z klimą nie objawiał się w sposób tak znaczący. Teraz temperatury się trochę podniosły i przydałaby się dobra klima. Byłem u odpowiednich majstrów na konserwacji klimy gdzie podłączony został automat do sprawdzania i napełniania układu klimatyzacji i miało być wszystko w porządku (przed nabiciem układ był całkowicie pusty).
Zademonstrowali mi działanie napełnionego układu i słowo daję wtedy działało. Po kilku dniach, gdy zrobiło się dość gorąco wydało mi się, że ledwo co chłodzi, albo nawet i wcale. Pierwsza myśl, że to układ jest nieszczelny i czynnik chłodzący "przeminął z wiatrem". Pojechałem więc prędko znowu do tego samego warsztatu, gdzie wcisnęli mi termometr do kratki i rzeczywiście stwierdzili, że nie chłodzi. Jednak po podłączeniu maszyny manometry wskazały, że ciśnienia przed i po sprężarce są prawidłowe, a po wyssaniu czynnika chłodzącego okazało się, że niczego nie brakuje. Nabili więc znów układ i klima zaczęła działać jak należy. Majstry powiedzieli, że widzieli kiedyś Fiata Ulysse (model bliźniaczy), w którym zacięła się jakaś klapka nawiewu i zimne powietrze nie wpadało do kabiny więc to mogło być tak samo i u mnie. Więc zadowolony pojechałem z działającą klimą w "siną dal". Jednak po paru dniach problem znów powrócił. Akurat była sobota i miałem trochę czasu, to sam pogrzebałem przy konsoli i dobrałem się do tych klapek co kierują nawiewami. Stwierdziłem, że wszystkie trzy pracują prawidłowo, a mimo to klima nie działa. Sprawiłem sobie termometr i wcisnąłem do kratki nawiewu. Wygląda na to, że klima jednak działa, ale tak jakby chciała, a nie mogła. Na przykład: Na zewnątrz jest 24 stopnie, a w środku gorąco, więc nastawiam klimatronik na 14 stopni. Po paru minutach najniższa temperatura jaką wskazał termometr to 23 stopnie. Jak klimę wyłączę to temperatura nawiewu trochę podskoczy. Tak więc układ działa, ale jakoś tak niemrawo. Miałem już kiedyś opla z klimą manualną i tam jak ją włączyłem to naprawdę "lodówa". Co to może być? Czy ktoś spotkał się z takim problemem?
Dodam jeszcze, że wiatrak się włącza, a objawy są takie same na postoju i w czasie spokojnej jazdy np 90km/h.

Kilka dni później ....
No właśnie w ostatnią sobotę, gdy wcale mi nie zależało na klimie, nagle zaczęła działać aż miło. Z kratki wiało chłodem 12 stopni przy temperaturze zewnętrznej 22 stopnie. Niestety już w niedzielę problem powrócił. W międzyczasie nie robiłem nic specjalnego. Samochód po prostu stał pod domem.
Powrót do góry
bilbo_bagins

Czytelnik



Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przemyśl
Posiadane auto: Peugeot806 2,0 HDi 2000r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 21 Lip 2010, 13:31
Temat postu:

Rozwiązanie znalezione


Witam ponownie.
Usterka została usunięta. Przyczyną był uszkodzony zawór rozprężny, który jest umieszczony przy parowniku od strony komory silnika.

Może się to komuś przyda.Pozdrawiam forumowiczów.
Powrót do góry
note11

Czytelnik



Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Renault Espace II 2,2I 1995r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 30 Sie 2013, 19:10
Temat postu:

klima


kolego ja mam teki sam problem z nawiewów leci słabo powietrze. odkręcony mam nawiew i wkładam rękę do środka i czuję zimno ale nie takie mocne. i słabo dmucha do środka. silniczki sprawne, wentylatory sprawne. czy to może być ten zawór??? czy trzeba sp[uszczać gaz aby go wymienić???
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 806 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 806 »

Opinie o samochodach Peugeot 806 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 806 ) Porady, problemy techniczne


Peugeot208

69 900

2020r.

89 000 km

wielkopolskie

Peugeot2008

46 300

2016r.

125 645 km

podkarpackie

Peugeot207 SW

12 400

2010r.

185 000 km

śląskie

Peugeot4007

29 900

2010r.

165 725 km

śląskie

Peugeot308 SW

32 900

2015r.

236 194 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System