Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot Boxer ) Odpala na dotyk i gaśnie...



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot Boxer ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dyzio767

Czytelnik



Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź

Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 15 Gru 2007, 15:32
Temat postu:

Odpala na dotyk i gaśnie...


Mam Boxera 2.5TD z 95r. Silnik chodzi idealnie. Od niedawna powtarza mi się jeden problem. Auto niezależnie od pogody odpala na dotyk, po kilku sekundach gaśnie i by dał sie uruchomić ....strasznie jest:) Uruchomi się, pochodzi parę chwil i znów gaśnie. Wymieniłem filtr paliwa, obudowę filtra /z membraną pompką i zaworami zwrotnymi/ oraz elektro zawór na pompie. Niec nie dało...Może ktoś mi pomóc?
Powrót do góry
dyzio767

Czytelnik



Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź

Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 16 Gru 2007, 19:41
Temat postu:

Re: Odpala na dotyk i gaśnie...


dyzio767 napisał:
Mam Boxera 2.5TD z 95r. Silnik chodzi idealnie. Od niedawna powtarza mi się jeden problem. Auto niezależnie od pogody odpala na dotyk, po kilku sekundach gaśnie i by dał sie uruchomić ....strasznie jest:) Uruchomi się, pochodzi parę chwil i znów gaśnie. Wymieniłem filtr paliwa, obudowę filtra /z membraną pompką i zaworami zwrotnymi/ oraz elektro zawór na pompie. Niec nie dało...Może ktoś mi pomóc?



Właśnie odkryłem pewną prawidłowość. Przy pełnym baku nie mam żadnych z opisanych powyżej obiawów..Czyży dziurawy zbiornik? Ale..przerywa tylko na zimnym, więc gdzie logika?
HELP!!!Smile
Powrót do góry
jarecki302

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 316
Skąd jesteś (miejscowość / region): Męcina
Posiadane auto: zależy jakie jest na stanie
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 17 Gru 2007, 12:21
Temat postu:

Re: ( Peugeot Boxer ) Odpala na dotyk i gaśnie...


trzeba sprawdzić dokladnie instalację zasilającą paliwem(gdzieś musi łapać powietrze)Przewody powrotne od wtrysków wymienaleś ?Zbiornik nie jest przyczyną!
Powrót do góry
gadu-gadu
dyzio767

Czytelnik



Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź

Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 23 Gru 2007, 17:16
Temat postu:

...nie lubię mojego Peugeota:)


jarecki302 napisał:
trzeba sprawdzić dokladnie instalację zasilającą paliwem(gdzieś musi łapać powietrze)Przewody powrotne od wtrysków wymienaleś ?Zbiornik nie jest przyczyną!


...przejrzałem instalacje. Nie widzę śladów pocenia się przewodów. Obiawy są coraz częstrze. Dziś zaobserwowałem iż po napompowaniu ręczną pompką paliwa i odczekaniu z 5 min przycisk pompki jest od nowa miękki i mogę długo pompować nim stanie się twardzy. Dziś auta również nie udało mi się trwale uruchomić. Pracował tylko wtedy gdy cały czas pompowałem paliwo ręczną pomką. Pomkę wymieniałem na nową.. Byłem w trasie 3tys km. Auto jeździ perfekcyjnie ale tylko zatankowane do pełna. Po przejechaniu 200-250km od nowa zaczyna szwankować. Obroty pływają, po postoju nie chce palić. Gdy jest zimny po nocy jest masakra. Wystarczy jednak, iż zatankuje przed nocą i samochód od rana chodzi jak nowo narodzony. Wskaźnik paliwa też mi szwankuje. Może to ma coś wspólnego? Pokazuje mi pełan bak, po chwili zero.. nieraz dobrze. Innym razem całkiem coś od czapy:) Potrafi też żarzyć się kontrolka rezerwy.
Powrót do góry
maniutek37

Czytelnik



Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lębork
Posiadane auto: Peugot boxer 2,5d
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 26 Maj 2008, 11:51
Temat postu:

Re: ( Peugeot Boxer ) Odpala na dotyk i gaśnie...


Witam forumowiczów .Mam ten sam problem auto na zimnym silniku potrafi zgasnąć , jak się rozgrzeje to brak tych objawów .Pozatym jak jest mało paliwa w baku to pojawia się częściej ten objaw . Filtry wymienione , pompka ręczna nowa Boscha .Moze ktoś juz pozbył się tego problemu i oipisze to bede wdzięczny. (boxer 2,5d).Pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 26 Maj 2008, 11:51
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
roso

Czytelnik



Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 2

Posiadane auto: Boxer 2.5td, 96'
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 19 Paź 2008, 20:48
Temat postu:

Re: Odpala na dotyk i gaśnie...


[quote="dyzio767"]Mam Boxera 2.5TD z 95r. Silnik chodzi idealnie. Od niedawna powtarza mi się jeden problem. Auto niezależnie od pogody odpala na dotyk, po kilku sekundach gaśnie i by dał sie uruchomić ....strasznie jest:) Uruchomi się, pochodzi parę chwil i znów gaśnie.

Witam
Ja też mam podobny problem. Auto po nocy odpala na dotyk, po kilku sekundach gaśnie. Zeby ponownie odpalić trzeba kręcić X razy, w końcu załapuje i chodzi. Po odpaleniu kopci na niebiesko, poszarpuje, potem przestaje i pracuje normalnie. Sam silnik chodzi jak zegareczek, nie bierze oleju, ładnie ciągnie. Ja wymieniłem tylko filtry powietrza i paliwa, mechanik mówi,że podregulował wtryskiwacze Smile? Po odebraniu z warsztatu przez 3-4 dni było w miarę dobrze teraz dalej lipa. Wygląda jakby się zapowietrzał, tylko nie widzę wycieków

pozdrawiam
Powrót do góry
Jarek 307
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 1111
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Był: Peugeot 306 1.4 1994r. Jest:Peugeot 307 1.6 16V-gaz 2002r. oraz Peugeot 807 2.2 HDI 2005r.
Piwa: 76/42
Wysłany: Nie 19 Paź 2008, 22:50
Temat postu:

Re: ( Peugeot Boxer ) Odpala na dotyk i gaśnie...


Dyzio767 opisujesz że wariuje wskazówka paliwa i jeszcze inne cuda sprawdź może instalacje elektryczną połączenia z pompą paliwa być może tam leży problem ponieważ zaczęła się pogoda mokra i chłodna a przez to nie kontaktują styki i to również zakłuca pracę pompki paliwa. A co do innych forumowiczów to sprawdżcie pompę paliwa w baku czy podaje właściwe ciśnienie. Niestety w dieslu nie wiem jakie ma być natomiast w silnikach benzynowych to ciśnienie to 3 do 4 atmosfer.
Powrót do góry
maniutek37

Czytelnik



Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lębork
Posiadane auto: Peugot boxer 2,5d
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 20 Paź 2008, 10:55
Temat postu:

Re: ( Peugeot Boxer ) Odpala na dotyk i gaśnie...


Widze że jeszcze nikt tego problemu nie rozwiazał , dziwne ze ten sam objaw jest w kilku boxerach więc to może jakas wada tych aut. Moze ktos sprawdzał pompe paliwa na przyrzadach czy ona tego nie robi .Ja miałem wyciek na trzpieniu od linki gazu , byłem u pompiarzy -wyciek zlikwidowali i dalej to samo . Wypada naprawde ta pompe sprawdzic porządnie ... albo zamienie auto na tdi i bedzie zgłowy ..... teorytycznie oczywiście .
Powrót do góry
roso

Czytelnik



Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 2

Posiadane auto: Boxer 2.5td, 96'
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 20 Paź 2008, 18:30
Temat postu:

Re: ( Peugeot Boxer ) Odpala na dotyk i gaśnie...


Witam

Na innym forum wyczytałem, że problemy z porannym odpalaniem Boxerów związane są z nieszczelnościami podgrzewacza paliwa, nawet jeżeli nie widać wycieków zapowietrza układ. Z tego co pisali wymiana tego urządzenia, lub pominięcie go załatwia sprawę.

Pozdrawiam
Powrót do góry
maniutek37

Czytelnik



Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lębork
Posiadane auto: Peugot boxer 2,5d
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 26 Maj 2009, 13:10
Temat postu:

Re: ( Peugeot Boxer ) Odpala na dotyk i gaśnie...


No właśnie pominięcie tego ustrojstwa załatwiło sprawe na amen . Very Happy
Powrót do góry
czesiek667

Czytelnik



Dołączył: 10 Gru 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Głogoczów
Posiadane auto: Peoguot Boxer 2.5 TD
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 10 Gru 2010, 21:15
Temat postu:

Re: ( Peugeot Boxer ) Odpala na dotyk i gaśnie...


Witam wszystkich forumowiczów. Jestem posiadaczem Boxera 2.5 TD. Mam ten sam problem co cała reszta i chciałbym się dowiedziec gdzie jest umiejscowiony w/w podgrzewacz paliwa. Mile widziany byłby rysunek. Niestety nie mam przy sobie książki serwisowej bo aktualnie jestem za granicą. Proszę o szybką odpowiedź i z góry dziękujęSmile
Powrót do góry
gadu-gadu
maniutek37

Czytelnik



Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lębork
Posiadane auto: Peugot boxer 2,5d
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 11 Gru 2010, 11:21
Temat postu:

peugeot gaśnie


Tak na szybko , ten podgrzewacz masz z prawej strony silnika z tyłu . Najlepiej zobacz sobie jak biegna przewody paliwowe od filtra paliwa (podgrzewacz jest przed nim) Węże gumowe wchodza w wystające rurki z silnika . Dojście jest dość dobre więc sobie poradzisz bez problemu tylko przygotuj sobie objemki i kawałek rurki żeby to ominąć. Pozdro.
Powrót do góry
maru.da 1

Debiutant



Dołączył: 22 Paź 2009
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Freelander TD4
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 12 Gru 2010, 12:40
Temat postu:

Re: ( Peugeot Boxer ) Odpala na dotyk i gaśnie...


Witam.Podgrzewacz znajduje sie pod kołem pasowym na tylnej stronie silnika[od strony sprzęgła].Przypomina stope od żelazka.Zabawka jest droga więc radzę poprostu to ominąć.Tak zrobiłem i chodzi bez kłopotu.A dla kolegi które ma takie objawy tylko przy niepełnym zbiorniku sugeruje wyjąć i obejrzeć smok.Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot Boxer ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot Boxer »

Opinie o samochodach Peugeot Boxer - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot Boxer ) Nadwozie.


Peugeot207 SW

9 900

2007r.

246 000 km

łódzkie

Peugeot108

29 990

2016r.

135 000 km

śląskie

PeugeotPartner

46 800

2018r.

147 000 km

małopolskie

Peugeot3008

83 900

2017r.

98 000 km

wielkopolskie

Peugeot508 SW

29 900

2011r.

175 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System