Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 407 ) drżenie kierownicy


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
coda

Debiutant



Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): ślaskie
Posiadane auto: peugeot 508 HDI 140KM
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 16 Sie 2010, 13:38
Temat postu:

drżenie kierownicy


Witam wszystkich.
Od jakiegoś czasu mam problem z drżeniem kierownicy. Pojawia się to tylko przy bardzo małej prędkości kiedy kręcę kierownicą w lewo lub prawo. Dokładnie przy parkowaniu lub cofaniu i kręceniu kierownicy . Przy prędkościach innych nie mam żadnych komplikacji z drżeniem kierownicy.Zauważyłem że też mam problemik z płynem do wspomagania kierownicy.Jak by go był o więcej ponad stan okolo 2 cm .Byłem u mechanika to mi tylko szczykawka wyciągnął troszkę i nic więcej nie poradził.......
Jak ktoś sobie z takim problemem poradził proszę o info .
Pozdro
Krzych
gg 5158650
Powrót do góry
gadu-gadu
sinnerro

Auto Maniak



Dołączył: 03 Kwi 2010
Posty: 590
Skąd jesteś (miejscowość / region): Anglia
Posiadane auto: Peugeot 407, 2.0 hdi 136KM, 2005, Citroen C5 2.0HDi 163KM 2012 eclusive
Piwa: 47/4
Wysłany: Pon 16 Sie 2010, 15:19
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) drżenie kierownicy


Musze cie zmartwic ale zapewne musisz dolac troche plynu do wspomagania. Troche przelany stan niz max powinien pomoc. Moze miales go wiecej ale poziom spadl (mimo ze bylo ponad max) dlatego odczuwasz drgania. Pamietaj ze poziom sprawdza sie wkladajac bagnecik ale nie dokrecajac go. Sprobuj odpowietrzyc ukad krecac po 10 razy na maxa w lewo i prawo na zmiane.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
coda

Debiutant



Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): ślaskie
Posiadane auto: peugeot 508 HDI 140KM
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 16 Sie 2010, 15:34
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) drżenie kierownicy


Smile dzieki za szybką odpowiedz. Teraz u mnie zaczęło lać jak z wiadra Sad a więc muszę odczekać ale jak się uda niezwłocznie postaram się wykonać twe wskazówki i zaraz odpisze czy ogarnęło mnie szczęście bo się udało Smile.
Pozdro
Krzych
Powrót do góry
gadu-gadu
coda

Debiutant



Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): ślaskie
Posiadane auto: peugeot 508 HDI 140KM
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 08 Wrz 2010, 23:33
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) drżenie kierownicy


witam wszystkich.
Wreszcie zrobiłem to co mi proponowałeś czyli dolałem płynu do zbiorniczka wyrównawczego powyżej stanu ( około 1cm ponad stan) , odpowietrzyłem poprzez skręcanie kierownicy w lewo do oporu i w prawo około 10 razy i ...................na jeden dzień była wyraźna poprawa ( około 80%) i już miałem słoneczko na twarzy Smile. Ale na drugi dzień przykro mi to mówić problem wrócił.
Czy może ktoś jeszcze coś w tym temacie mi podpowie bo jeździć z tym idzie ale na dłuższą metę bardzo mnie to drażni chociaż powoli się do tego już przyzwyczajam.....Smile
Pozdrawiam
Krzych
Powrót do góry
gadu-gadu
sinnerro

Auto Maniak



Dołączył: 03 Kwi 2010
Posty: 590
Skąd jesteś (miejscowość / region): Anglia
Posiadane auto: Peugeot 407, 2.0 hdi 136KM, 2005, Citroen C5 2.0HDi 163KM 2012 eclusive
Piwa: 47/4
Wysłany: Czw 09 Wrz 2010, 13:56
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) drżenie kierownicy


sprawdz jaki masz poziom plynu po pozostawieniu samochodu na noc. Pamietaj ze poziom mierzymy wtyklajac bagnecik a nie wkrecajac go, no i lejemy total fluide DA.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 09 Wrz 2010, 13:56
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
coda

Debiutant



Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): ślaskie
Posiadane auto: peugeot 508 HDI 140KM
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 10 Wrz 2010, 16:16
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) drżenie kierownicy


Ok.
Jutro z rana sprawdzę ile tego płynu rzeczywiście mam w tym zbiorniczku oczywiście nie zapominając że mierzy się go przy wykręconym korku..
Dzięki za aktywność w moim temaciku......
pozdro



Krzych
Powrót do góry
gadu-gadu
coda

Debiutant



Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): ślaskie
Posiadane auto: peugeot 508 HDI 140KM
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 11 Wrz 2010, 15:59
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) drżenie kierownicy


Dziś sprawdziłem poziom płynu w zbiorniczku wyrównawczym po nocy w jeszcze "zimnym" autku i okazało się że płynu jest w granicach minimum czyli go ubyło.Co jest tego powodem sam nie wiem ale w poniedziałek będę u mechanika i uzupełnię go powyżej stanu gdzieś około 1 cm............. i oczywiście coś napiszę.....Smile
Pozdrawiam

Krzych
Powrót do góry
gadu-gadu
sinnerro

Auto Maniak



Dołączył: 03 Kwi 2010
Posty: 590
Skąd jesteś (miejscowość / region): Anglia
Posiadane auto: Peugeot 407, 2.0 hdi 136KM, 2005, Citroen C5 2.0HDi 163KM 2012 eclusive
Piwa: 47/4
Wysłany: Sob 11 Wrz 2010, 19:24
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) drżenie kierownicy


na zimnym dolej ok 2 cm powyzej. Duzo ludzi sprawdza stany olejow po 2 czy 3 godzinach od zakonczenia jazdy, zapominajac ze one wciaz sa cieple i maja zwiekszona objetosc.
Powrót do góry
coda

Debiutant



Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): ślaskie
Posiadane auto: peugeot 508 HDI 140KM
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 12 Wrz 2010, 11:19
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) drżenie kierownicy


ok tego nie wiedziałem że te płyny po nagrzaniu zwiększają swą objętość.....
Czyli najlepiej dolać kiedy autko jest zimne ....i tak zrobię ...

Krzych
Powrót do góry
gadu-gadu
l_eszczu

Czytelnik



Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Peugeot 407 2.0 HDI '04
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 16 Wrz 2010, 10:25
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) drżenie kierownicy


do drżenia się przyzwyczaisz Smile
W ASO mechanik powiedział, ze to nie jest niepokojący objaw i czasami może być odczuwalne takie "mrowienie" na kierownicy. Elektryczne wspomaganie podobno tak możne być odczuwalne.
Nastaw się jeszcze na wypływanie płynu do wspomagania odpowietrznikiem w zimie. Po wyłączeniu silnika, płyn sie pieni i wylatuje górą (troszkę, to nie strumień płynu:) ). U mnie jak i kilku osób na forum, problem ten powraca w okresie grudzień-marzec. jak jest ciepło, wszystko wraca do normy.
Powrót do góry
nebullet

Debiutant



Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie / London
Posiadane auto: peugeot 407 executive 1997cc HDi 2006 manual
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 16 Wrz 2010, 11:36
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) drżenie kierownicy


sinnerro napisał:
sprawdz jaki masz poziom plynu po pozostawieniu samochodu na noc. Pamietaj ze poziom mierzymy wtyklajac bagnecik a nie wkrecajac go, no i lejemy total fluide DA.


Czy płyn musi być dokładnie ten?? bo ja w sklepie podawałem model rocznik auta silnik itd i koleś po sprawdzeniu w kompie przyniósł mi inny niż ten wyżej wymieniony. (Kolor zielony) na odwrocie było napisane ze do bmw, opli, citroenów, porsche, dafa. jak mu powiedziałem ze nie ma tu nic o peugeocie to powiedział żebym się nie martwił płyn jest ok. jesli jest zły to jak go wymienić na dobry? można mieszać?

ps: problem z kierownica mam ten sam co kolega opisywałem go w innym temacie dzisiaj. pozdrawiam
Powrót do góry
sebast10

Debiutant



Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bełchatów
Posiadane auto: peugeot 407
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 16 Wrz 2010, 23:07
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) drżenie kierownicy


witam
pamietajcie o jednej podstawowej sprawie...plyn do wspomagania i hamulcow ma jedna wade jest [cenzura] higroskopijny, przez co pochlania wode z powietrza.
Wiec co 2 lata nalezy wymienic aby uniknac problemu zima przy mrozach.
ps. plyn hamulcowy mniej cierpi bo nie ma przeplywu. natomiast wspomagania robi kilka mln obiegow w ciagu roku i pochlania wiecej wilgoci a zima no coz ta woda zamienia sie w krysztalki lodu....reszte sobie dopowiecie;)
pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
sinnerro

Auto Maniak



Dołączył: 03 Kwi 2010
Posty: 590
Skąd jesteś (miejscowość / region): Anglia
Posiadane auto: Peugeot 407, 2.0 hdi 136KM, 2005, Citroen C5 2.0HDi 163KM 2012 eclusive
Piwa: 47/4
Wysłany: Nie 19 Wrz 2010, 14:18
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) drżenie kierownicy


nebullet napisał:
sinnerro napisał:
sprawdz jaki masz poziom plynu po pozostawieniu samochodu na noc. Pamietaj ze poziom mierzymy wtyklajac bagnecik a nie wkrecajac go, no i lejemy total fluide DA.


Czy płyn musi być dokładnie ten?? bo ja w sklepie podawałem model rocznik auta silnik itd i koleś po sprawdzeniu w kompie przyniósł mi inny niż ten wyżej wymieniony. (Kolor zielony) na odwrocie było napisane ze do bmw, opli, citroenów, porsche, dafa. jak mu powiedziałem ze nie ma tu nic o peugeocie to powiedział żebym się nie martwił płyn jest ok. jesli jest zły to jak go wymienić na dobry? można mieszać?

ps: problem z kierownica mam ten sam co kolega opisywałem go w innym temacie dzisiaj. pozdrawiam


Jezeli masz wspomaganie elektryczne to musi byc Total Fluide DA.
Powrót do góry
coda

Debiutant



Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): ślaskie
Posiadane auto: peugeot 508 HDI 140KM
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 20 Wrz 2010, 12:36
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) drżenie kierownicy


witam wszystkich...
Zrobiłem tak jak poleciłeś.Poczekałem do rana i jak płyn w 100%był zimny dolałem go powyżej stanu gdzieś około 2 cm a następnie odpowietrzyłem kręcąc kierownicą około 10 razy w lewo i w prawo. Drżenie jakby ustało............
Nie pisałem od razu by parę dnie pojeździć i się przekonać co będzie dalej.
A więc na dzień dzisiejszy poprawiło się dużo gdzieś może w granicach 80% tego co było kiedyś czyli jak dla mnie już luksus Smile. Jak jeżdżę to czasami jeszcze się trafią momenty że zadrży przy manewrowaniu ale to już bardzo rzadko .Co ważne to jak dzisiaj sprawdzałem poziom to do dzisiejszego dnia nie stwierdziłem żadnych wycieków z korka...... Smile
Czytając posty innego kolegi przyszła mi do głowy taka myśl .Skoro jeżdżę tym samochodem już ponad dwa lata a płyn powinien być wymieniony mniej więcej po tym czasie ( tak sugeruje kolega ) czy tego by nie zrobić w moim autku ,czy jeszcze się powstrzymać i pomęczyć jakiś czasik z tym stanem.
I jeszcze jedno pytko na przyszłość kto by mi podpowiedział ile tego płynu muszę kupić do wymiany i czy przy wymianie płynu dochodzą jeszcze jakieś inne czynności bądź części które musiał bym też przy okazji wymienić...
Pozdrawiam


Krzych
Powrót do góry
gadu-gadu
coda

Debiutant



Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): ślaskie
Posiadane auto: peugeot 508 HDI 140KM
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 31 Paź 2010, 16:29
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) drżenie kierownicy


witam wszystkich ..
na dzień dzisiejszy problemy z drżeniem kierownicy ustały w 95 procentach .
Tylko czasami a to bywa bardzo rzadko idzie poczuć przy skręcaniu delikatne wibracje ale to jest już tylko namiastka tego co było kiedyś......
....co mnie bardzo ale to bardzo bardzo cieszy Smile

Pozdrawiam


Krzyś
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 407 »

Opinie o samochodach Peugeot 407 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 407 ) Nadwozie.


Peugeot2008

54 900

2018r.

111 000 km

wielkopolskie

Peugeot308

34 500

2016r.

148 300 km

wielkopolskie

Peugeot208

39 400

2017r.

105 520 km

podkarpackie

Peugeot508

33 900

2014r.

185 118 km

śląskie

Peugeot308 SW

21 990

2011r.

81 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System