Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot ) RT3 GPS Audio/Telephone


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot ) CB Radio & Car audio, nawigacja, alarmy, komputery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nebullet

Debiutant



Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie / London
Posiadane auto: peugeot 407 executive 1997cc HDi 2006 manual
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 15 Wrz 2010, 14:51
Temat postu:

RT3 GPS Audio/Telephone


Witam wszystkich. Kupiłem okazyjnie peugeota 407 jego wadą był problem z radiem rt3. Może zacznę od opisu problemu który występuje. po włączeniu silnika włącza mi się na wyświetlaczu tylko logo i nic więcej. Po jakim czasie wyświetlacz sam się wyłącza i włącza i tak co jakiś czas w odstępach kilku minut ( denerwuje to szczególnie podczas jazdy nocą) do tego radio ma taki sam problem, też się wyłącza i włącza w odstępach czasu ok 4min. Gdy następuje wyłączenie zapala się pomarańczowa dioda od sos i słychać czasami dziwne odgłosy w środkowym panelu tak jakby charczenie (wyłączenie trwa ok20sek). Byłem z tym w serwisie powiedzieli ze to naprawią. po czym płace im nie za naprawę a za diagnozę ze jest to albo kabel optyczny albo wyświetlacz i że takie części muszą dopiero zamówić. kabel jeszcze mógłbym kupić (cena 150 funtów), ale cena wyświetlacza mnie powaliła (1800 funtów). Nie chce wywalać pieniędzy tylko dlatego ze w serwisie im się wydaje ze wiedzą. Może miał ktoś podobny problem który udało mu się wyeliminować lub wie co to jest. i jakie ewentualnie są ceny tych części w Polsce.
Powrót do góry
malgrek

Dyskutant



Dołączył: 01 Mar 2010
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko Biała
Posiadane auto: Citroen 11 CV coupe, silnik poj. 1911cm3, rocznik 1936, kolor czarny
Piwa: 54/2
Wysłany: Wto 21 Wrz 2010, 11:59
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) RT3 GPS Audio/Telephone


Możesz mieć problem z tym radiem, otóż są ludzie którzy na siłę lecz nie umiejętnie starają się zmodyfikować oprogramowanie radia i jest to powszechne, efektem niekiedy jest uszkodzenie oprogramowania i problemy jakie masz z nim.

To czy wini wyświetlacz łatwo wykluczyć podpinając inny ekran (znajomego czy kogoś kto ma ten system - mogę z tym pomóc mam ekran na podmiankę) od rt3 zamiennie ale wątpię że to jest przyczyną. Masz teoretycznie dwie opcje - najtańsza - kupić w ASO Peugeot płytę CD za ok 50zł (numer do zamówienia w serwisie 6574 V5) i postępując zgodnie z instrukcjami na pudełku może uda się radio przywrócić do życia - daję 60% że się uda.

druga opcja to upolowanie na portalu aukcyjnym takiego radia za około 400zł i sprzedaż swojego za około 200 z informacją że popsute, żeby nabywca nie był oszukany - wystarczy dopisać vin do nowego radia i powinno być dobrze - serwisy doradzam omijać - sam widzisz jakie koszty wyszacowali

Zacznij od podmiany ekranu dla rozwiania usterki światłowodu czy panela a później powalcz z softem na CD - przyda się później do ewentualnej zmiany języka - bez tej płyty się nie uda, jak soft nie pójdzie to wymienisz radyjko
Powrót do góry
nebullet

Debiutant



Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie / London
Posiadane auto: peugeot 407 executive 1997cc HDi 2006 manual
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 27 Wrz 2010, 21:13
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) RT3 GPS Audio/Telephone


Dzięki za podpowiedz.Czytam trochę na różnych forach i sprawdzę opcję z softem. Może faktycznie ktoś chciał pogrzebać i mu nie wyszło... Trochę to dziwne zważywszy że tu gdzie obecnie mieszkam angielskie menu raczej nie powinno być przeszkodą. Chyba że na jakiś arabski ktoś chciał przerobić Smile Na komisie przed kupnem auta powiedzieli ze jeździli z tym problemem do serwisu peugeota i raz do mercedesa i wszędzie mówili ze po podpięciu do komputera wyskakiwał jakiś błąd na światłowodzie. Wiec czy to możliwe żeby przez złe wgranie jakiegoś oprogramowania wyskakiwał taki błąd?? Pozdrawiam
Powrót do góry
nebullet

Debiutant



Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie / London
Posiadane auto: peugeot 407 executive 1997cc HDi 2006 manual
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 07 Lis 2010, 15:44
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) RT3 GPS Audio/Telephone


Wiec to nie był soft a przynajmniej po wsadzeniu nowego softu nic się nie zmieniło. Kupiłem wiec radio. Czy wymiana radia jest skomplikowana?? Jeżeli może mi ktoś opisać jak to zrobić co mi będzie potrzebne od A do Z będę wdzięczny. Pozdrawiam
Powrót do góry
malgrek

Dyskutant



Dołączył: 01 Mar 2010
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko Biała
Posiadane auto: Citroen 11 CV coupe, silnik poj. 1911cm3, rocznik 1936, kolor czarny
Piwa: 54/2
Wysłany: Wto 09 Lis 2010, 19:50
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) RT3 GPS Audio/Telephone


Kupiłeś rt3 takie samo czy rt4 lub rt5? jeśli rt3 to czy w wersji światłowodowej czy w wersji bez światłowodów - jeśli takie jak trzeba to dobrze. wymiana radia polega na tym że w otworki po obu stronach panela przedniego wsadzasz kluczyki torxy (chyba no.15) i odkręcasz obie śrubki, po tem wysuwasz radio, odpinasz qudlocka. nowe radio montujesz w odwrotnej kolejności i aktywujesz je komputerem serwisowym - będzie pikało i po to ta aktywacja
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 09 Lis 2010, 19:50
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
nebullet

Debiutant



Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie / London
Posiadane auto: peugeot 407 executive 1997cc HDi 2006 manual
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 11 Lis 2010, 20:02
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) RT3 GPS Audio/Telephone


czy zaraz po włożeniu radia trzeba aktywować czy da się z tym przejeździć z dzień lub dwa zanim pojadę na umówiony serwis? Czy taka aktywacja długo trwa? i czy będzie działało co kolwiek po włożeniu nowego radia przed pojechaniem na komputer czy kompletnie nic?
PS radio jest z samochodu max miesiąc młodszego od mojego wiec powinno być takie samo (rok2004). Dokładnie dowiem się za 3 dni jak je dostane.
Powrót do góry
malgrek

Dyskutant



Dołączył: 01 Mar 2010
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko Biała
Posiadane auto: Citroen 11 CV coupe, silnik poj. 1911cm3, rocznik 1936, kolor czarny
Piwa: 54/2
Wysłany: Czw 11 Lis 2010, 21:24
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) RT3 GPS Audio/Telephone


aktywacja polega jedynie na zmianie nr-u vin który jest zapisany w radiu - ok 5 minut roboty, jeśli nie wpiszesz swojego vin-u radio będzie Ci "pikało", można się wściec ale jeśli jesteś mocny psychicznie to wytrzymasz Wink działanie radia poza pikaniem nie jest ograniczone

do końca 2006 roku będzie rt3 ale były na mały wąski ekran i duży kolorowy - chyba się nie naciąłeś i kupiłeś ze złączem światłowodowym z tyłu?
Powrót do góry
nebullet

Debiutant



Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie / London
Posiadane auto: peugeot 407 executive 1997cc HDi 2006 manual
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 11 Lis 2010, 22:44
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) RT3 GPS Audio/Telephone


Rozwiązanie problemu. Wysłałem do naprawy wyświetlacz radio i światłowód. Miałem spalony jakiś moduł w wyświetlaczu. Teraz wszystko działa. Serwisów jak widać nie zawsze warto słuchać bo po kupnie światłowodu problem by nie znikną za to sporo kasy na darmo tak. Pozdrawiam.
Powrót do góry
aliibaba

Debiutant



Dołączył: 14 Wrz 2009
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Peugeot 407 Platinum 2006r
Piwa: 0/4
Wysłany: Sro 19 Sty 2011, 22:31
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) RT3 GPS Audio/Telephone


witam ,mam auto z 2006r a radio kupiłem z 2007r, problem tkwi w tym ze jedna okrągła wtyczka ma inny kolor i nie pasuje. co mam teraz z tym zrobic? prosze o info. Sad
Powrót do góry
jojo1993

Debiutant



Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): spalding uk
Posiadane auto: peugot807
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 15 Lis 2012, 01:15
Temat postu:

radio peugot rt3


kochany kolego jak masz takie obiawy radia co opisujesz to tylko jest bjeden problem mialem taki sam i dzisiaj go naprawilem to jest tak jak wyciagnieszradio to zobaczysz w glebi dodatkowy przewod swiatlowody i trzeba jego podlaczyc jest problem bo jest krutki wiec trzeba rozkrecic nawiew
Powrót do góry
jojo1993

Debiutant



Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): spalding uk
Posiadane auto: peugot807
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 15 Lis 2012, 01:26
Temat postu:

radio rt3


kolego napisz jak naprawisz problem. ja jestem pewien na 100 procent ze to jest to co opisalem i nie dawaj zadnego nowe softa Laughing napisz na moj mail narka jojo1993
Powrót do góry
jojo1993

Debiutant



Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): spalding uk
Posiadane auto: peugot807
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 15 Lis 2012, 01:30
Temat postu:

radio rt3


nie wymieniaj zadnych czesci nie trac zadnej kaski chyba ze masz zawiele to mozesz dac mi Laughing Very Happy Embarassed hehe
Powrót do góry
jojo1993

Debiutant



Dołączył: 15 Lis 2012
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): spalding uk
Posiadane auto: peugot807
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 09 Gru 2012, 05:32
Temat postu:

radio rt3


powitac kolego mam pytanie pisales ze mozesz opylic radyjko co ci zbywa i nie ma odpowiedzi odpisz czyn tak czy nie narka jojo1993
Powrót do góry
adar102

Czytelnik



Dołączył: 12 Gru 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): nowa ruda
Posiadane auto: audi a3
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 12 Gru 2012, 07:37
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) RT3 GPS Audio/Telephone


pełna wersja spolszczenia dotycząca
wszystkich ustawień pojazdu wyświetlanych na ekranie nawigacji jaki i pełnej liczby awarii i błędów które wyświetla komputer pokładowy
Lektor - oryginalnie 26 komend nawigacji

a także polskie menu i lektor do nawigacji kolorowych i monochromatycznych OPEL CD70 i DVD90 NAVI
Corsa, Tigra Twintop, Meriva, Combo Tour, Astra, Vectra, Signum, Zafira.

Usługa bez ingerencji mechanicznych w komputer
Powrót do góry
malgrek

Dyskutant



Dołączył: 01 Mar 2010
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko Biała
Posiadane auto: Citroen 11 CV coupe, silnik poj. 1911cm3, rocznik 1936, kolor czarny
Piwa: 54/2
Wysłany: Wto 15 Sty 2013, 15:01
Temat postu:

Re: ( Peugeot ) RT3 GPS Audio/Telephone


u mnie w płocku taniej Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot ) CB Radio & Car audio, nawigacja, alarmy, komputery Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot ) CB Radio & Car audio, nawigacja, alarmy, komputery

20) Antena »

Peugeot407

12 900

2004r.

266 000 km

śląskie

PeugeotPartner

9 900

2005r.

270 000 km

wielkopolskie

Peugeot5008

32 700

2014r.

236 000 km

mazowieckie

PeugeotPartner

11 499

2007r.

326 000 km

warmińsko-mazurskie

Peugeot108

29 990

2016r.

135 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System