Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 407 ) restartowanie ekranu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Wnętrze-klimatyzacja-nawiew-konsola
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pawloo78

Dyskutant



Dołączył: 11 Wrz 2014
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość / region): bydgoszcz
Posiadane auto: 407 SW 2.0 hdi
Piwa: 4/0
Wysłany: Sro 01 Lip 2020, 20:33
Temat postu:

restartowanie ekranu


Cze wszystkim.
mój peugeot 407 SW 2.0hdi z 2005
Problem z ekranem na konsoli. duży z nawi. po odpaleniu auta iw czasie jazdy po chwili ekran zaczyna się restartować. dzwięki są , radio gra itp... . ale sam ekran restartuje się kilka, kilkanaście razy w róznych odstępach czasowych. czasem potrafi kilka razy co chwilę . innym razem co minutę lub co kilka minut. czasem się zdarzy że potrafi się zrestartować całkiem z wyłączeniem radia. mam też wrażenie że im pardziej deska się od słońca rozgrzeje to częściej . ale za to chyba nigdy mi się nie zrestartował gdy miałem przełączone na navi . tylko na trip. spotkaliście się z czymś takim . jakieś podpowiedzi??
Ps . nie wiem czy mam związek , ale od jakiegoś czasu całkiem przestał mi działąć asystent parkowania , czujniki
Powrót do góry
KrystianSn

Debiutant



Dołączył: 09 Paź 2018
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nysa
Posiadane auto: Peugeot 407, sedan, 2.0 HDI, 2005
Piwa: 0/4
Wysłany: Sob 04 Lip 2020, 12:37
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) restartowanie ekranu


Witam. Jeżeli chodzi o restartowanie ekranu to rozwiązaniem może być poprawienie wszystkich lutów w elektronice ekranu. Kolega miał podobny problem który nasilał się gdy auto mocno się nagrzewało. Elektronika w aucie narażona jest na wstrząsy i wysokie temperatury i lubią pękać połączenia na płycie. Rozebraliśmy jego wyświetlacz na części pierwsze. Po czym elementy lutowane posmarowaliśmy pastą do lutowania. Następnie całą płytę przegrzalem stacją hot air z temperatura ustawioną na 300 stopni tak aby cyna rozpuściła się i zlała na nowo. Nie wolno grzać samego wyswietlacza LCD gdyż ulegnie uszkodzeniu. Nie każdy posiada taką stację wiec można to zrobić lutownicą z cienkim grotem tylko ze jest to wtedy czasochłonne gdyż elementów lutowanych na płytce jest sporo. Przy okazji czyszczenie połączeń taśmy wyświetlacza. Po tym zabiegu problem całkowicie ustąpił.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Wnętrze-klimatyzacja-nawiew-konsola Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 407 »

Opinie o samochodach Peugeot 407 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 407 ) Wnętrze-klimatyzacja-nawiew-konsola


Peugeot308

17 999

2007r.

139 000 km

dolnośląskie

Peugeot207 SW

15 900

2009r.

174 103 km

łódzkie

Peugeot208

45 990

2017r.

51 000 km

śląskie

Peugeot207

13 990

2010r.

142 652 km

pomorskie

Peugeot208

35 900

2019r.

79 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System