Peugeot

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Peugeot 407 ) Peugeot 407 2.0HDI problemy z paleniem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Silnik Diesel-układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
herobleee

Czytelnik



Dołączył: 09 Gru 2020
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tyczyn
Posiadane auto: Peugeot 407 2.0HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 09 Gru 2020, 18:59
Temat postu:

Peugeot 407 2.0HDI problemy z paleniem


Z góry przepraszam jak temat się powtórzył, ale przeleciałem forum i nie znalazłem tego samego problemu, w każdym jest coś innego.

Peugeot 407 2.0HDI 2005r.

Auto posiadam rok i miesiąc czasu, kupiłem skarbonkę bo:

Problem polega na odpalaniu samochodu, jak jest ciepło pali bez problemu, ale jak temperatura spadnie poniżej 0 robi się pod górkę. 0 do -2 pokręci dłużej, przy -3 lubi zgasnąć, nie wkręca się w obroty, próba kilkukrotna odpalenia. Po odpaleniu na mrozie zwykle przy dodaniu lekkiej ilości gazu dźwięk jaki wydaje silnik jest taki sam jak bym odłączył jeden wtryskiwacz, ale to jest tak przez 3-5sek, później pracuje normalnie. Przy nieudanej próbie zapalenia, po ponownym zapaleniu i wejściu na obroty pojawia się kontrolka dobrze wszystkim znana check engine oraz komunikat "depollution system faulty " - gaśnie po jakimś czasie, przeważnie jak mu dam trochę więcej gazu na prostej, albo po którymś z kolei normalnym odpaleniu.

Tyle co byłem sprawdzić akumulator i:
TEST ŁADOWANIA
bez obc: 14.35V na 10 kratek jest 6
pod obc: 14.38V na 10 kratek jest 9
napięcie rozruchowe: 10.39V - na paragonie pisze że w normie, ale gdzieś na forum spotkałem się z tezą że powinien mieć ~13V żeby pompa WC dmuchała odpowiednio 150-200bar
pulsacja napięcia: 0.16V

Teraz podam listę rzeczy które kupiłem/regenerowałem mniej więcej w kolejności tak jak wymieniałem i co się po kolei działo, będzie to lista która ma jakiś wpływ na układ paliwowy oraz elektronikę samochodu:

-Obudowa filtra paliwa wraz z filtrem - auto miało problemy z paleniem, bąbelki w rurkach paliwowych idących do pompy WC (16.01.2020r.) - problemy ustąpiły na jakiś czas
-Termostat - nie trzymał temperatury (5.02.2020r.) - usterka ustąpiła
-Rozrząd - okazało się że poprzedni był przestawiony o 3 ząbki i auto naprawdę się poprawiło jeżeli chodzi o jazdę i palenie (5.02.2020r.)
-Rozrusznik kupiony nowy, stary był już skończony
-Alternator - regeneracja
-Czujnik:
ciśnienia różnicowego
ciśnienia na listwie wtryskowej
-Kolektor dolotowy wraz z odmą
Do tego turbo było oddawane na regenerację.

Poza paleniem problem jest jeszcze przy wypalaniu filtra FAP - silnik zaczyna szarpać, dzieje się to wraz z falującymi obrotami. Jazda jest dość niekomfortowa bo trzymając nogę w jednej pozycji na gazie nagle tak jak by odcinało mu paliwo, szarpnie, chodzi i znowu odcina - przeważnie się wtedy zatrzymuję, daje mu 3-3.5k obrotów i tak sobie faluje przez 5-10min. Ostatnio zwróciłem uwagę że przy wypalaniu pracuje jak by na 3 wtryskiwacze, może tak ma być, nwm.


Przy normalnej jeździe auto nie kopci, nie wydaje dziwnych odgłosów, nie szarpie, zbiera się może nieco gorzej jak kiedyś, ale różnica jest minimalna, wyżej opisane szarpanie ma miejsce tylko i wyłącznie przy wypalaniu się FAP.

Chyba napisałem wszystko, jeżeli coś mi się jeszcze przypomni to będę na bieżąco informował, jeżeli chodzi o naprawy to chyba też o niczym nie zapomniałem.
Powrót do góry
leszcz 407 sw 2.0hdi

Auto Maniak



Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 876
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kołobrzeg
Posiadane auto: 407 sw -2.0 hdi, 5008-2.0 HDI,Citroen c3-1,4 HDI, P.308- 1,6HDI
Piwa: 79/1
Wysłany: Czw 10 Gru 2020, 20:36
Temat postu:

Re: ( Peugeot 407 ) Peugeot 407 2.0HDI problemy z paleniem


Podłącz pod komputer i zobacz , czy czujniki temperatur pokazują to co jest w rzeczywistości.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum PEUGEOT Forum Strona Główna -> ( Peugeot 407 ) Silnik Diesel-układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Peugeot 407 »

Opinie o samochodach Peugeot 407 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Peugeot 407 ) Silnik Diesel-układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


Peugeot508

25 800

2013r.

220 000 km

pomorskie

Peugeot3008

28 000

2010r.

186 000 km

śląskie

Peugeot308

17 500

2011r.

200 000 km

pomorskie

Peugeot208

36 300

2016r.

138 012 km

podkarpackie

Peugeot508 RXH

51 000

2015r.

200 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Peugeot 405 club   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System